OLAF
15.9.2019
Kategorie: Politika

A OLAF to ví?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak se nám šaškárna kolem Babiše posouvá pomalu do posledního dějství. Pražské státní zastupitelství našeho Andreje očistilo a zastavilo trestní stíhání za Čapí hnízdo. Případ ještě dostane do ruky ten nejvyšší státní zástupce Zeman, který si to může rozmyslet jinak, nicméně i kdyby se tak stalo, případ se už nikdy nezbaví příchuti politické kauzy (kterou byl samozřejmě od začátku) a i kdyby to Zeman nechal vyšetřovat ještě sto let, zřejmě už nám premiéra na ničem nechytnou.

Navíc nám pražští státní zastupitelé rovnou konstatovali, že Čapák dostal dotaci oprávněně, protože firma splnila všechny zákonné podmínky. Jednou vyřčené (a nejspíš i zapsané) ani párem volů nevrátíš. Tečka.

Navíc už dnes víme, že Šaroch už před časem upozorňoval policii, že pokud nepřijde s něčím zásadně novým a nesežene lepší důkazy, nezbude mu než Babiše obvinění zprostit. Kecy různých zainteresovaných stran o tom, jak podezřele státní zástupce změnil názor, jsou fakt jen kecy.

Mohla by být prča teď celý spis zveřejnit, docela bych se za to přimlouval, určitě by se o tom dalo napsat několik dalších článků na téma výroby, údržby a konce jedné kauzy.

Celý OLAF se z toho stáhl také. Asi už ví…

Kdybych byl Babišem a jeho guru Márou, měl bych teď nabito na volební kampaň jako fík. Původní “ubrečenost” premiéra, jak mu házejí klacky pod nohy teď dostala slušný základ. Navíc tu máme všechny ty dopisy našich pirátských žalobníčků do Brusele, Kalouskovy kecy a další materiál ze sněmovny, který když se to vezme za správný konec, všem ostatním notně srazí preference.

Vlastně by mě ani nepřekvapilo, kdyby přišla nová “vládní krize” tentokrát vyřešená předčasnými volbami. A pokud ne, Babiš má spoustu důvodů dupat po ČSSD a socani už chudáci nemají ani teoretickou šanci s tím něco dělat, protože doteď se jim mstil trestně stíhaný člověk, odteď si očištěný premiér dělá pořádek ve vládě.

Demonstrace ohlášené na 17. listopad dostanou zcela nový náboj… Doteď nám Minář a jeho melody boys demonstrovali za justici a právní stát systémem “ruce pryč od zastupitelství Babiši”. Ve svých rozhovorech a článcích si pochvalovali, že to byli právě oni, co svou prací pro demokracii dokázali udržet krvežíznivého oligarchického diktátora na uzdě, aby už dávno všechny státní zastupitele i soudce nevyměnil a nedosadil si všude loajální lidi. A bez ohledu na jejich naparování, mají pravdu… Babiš se stáního zastupitelství ještě nedotkl. Dokonce všechny připravované zákony mají platit až v dalším volebním období.

Ale jak to teď budou chvilkaři dělat? Demonstrovat nikoliv proti premiérovi, ale proti zkorumpovanému zastupitelsví? Protože se tam rozhodli bez ohledu na křik ulice? To bude moc pěkný sedmnáctý listopad,  na třicetileté výročí plyšáku by se jim mohlo podařit, že žádné další výročí se už nikdy slavit nebude, taková to bude ostuda.

Udělám teď několik vidláckých předpovědí blízké budoucnosti:

1. Ve vládě nastane klid a ticho… Babiš klidně může jít na předčasné volby a drtivě v nich zvítězit, určitě si s tou myšlenkou pohrává. ČSSD odteď snese jakékoliv zacházení, protože volby znamenají konec. Budou teď neuvěřitelně státotvorní a budeme až překvapeni, jak vstřícná bude Maláčová vůči Schillerové a Zaorálek vůči ještěrovi z Hradu. Nakonec si ale myslím, že Babiš sám o své vůli do přečasných voleb nepůjde. Ale pokud ho naštvou…

2. ZAO jako obvykle nepochopí a tak budeme mít brzy další výměnu socanského ministra kultury.

3. V ODS se začne nejprve potichu a pak stále hlasitěji mluvit o tom, že byla chyba nejít s Babišem do koalice. Profesor Fiala toho ovšem proti Andrejovi nakecal příliš a nepřekvapilo by mě, kdyby byl brzy z předsednického odejít. S ním půjde i Mirka Němcová, přejdou do TOPky a protože mají oba své voliče, tento transfer zachrání Kalouska od parlamentního nebytí. TOPka bude mít zase kousek nad pět procent.

4. Mladý Klaus nechal moudře Babiše na pokoji a proto Modroptákům může být jejich změna politiky na houby, protože jejich voliče si vezme právě Vašík. Junior má teď příležitost jako nikdy. Když to vezme za správný konec, může dostat voliče nejen za svůj program, ale i za to, že bude dělat Babišovi důstojného soupeře, opozici, případně protiváhu v budoucí koalici.

5. Vsadím se, že Babišovo osvobození bude znát i v ulicích a hospodách. Doteď se nikdo moc nechlubil tím, že Babiše volil. Odteď budou voliči mnohem sdílnější a ochotnější se za Babiše veřejně postavit.

6. Vzhledem k tomu, že se všechna média, neziskovky, aktivisti i političtí oponenti zaměřovali výhradně na Čapák a běžící vyšetřování, nemají teď v ruce nic dalšího. Neběží deset dalších vyšetřování. Rychle teď vycucat z prstu něco, aby se dalo pokračovat jak doposud, to už nebude tak snadné a bude mnohem těžší to prodat veřejnosti.

Autor: Vidlák

Andrej Babiš v kauze Čapí hnízdo ...

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 420 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 3,60 out of 5)
Loading...
politicon.cz
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.