12805991_1665444057029173_967639337352936375_n
7.3.2016
Kategorie: Společnost

A německé matky budou svým dcerám ze strachu odebírat jejich svobody

Sdílejte článek:

EVA VALERIE MAXOVÁ 07|03|2016

Německá novinářka a spisovatelka Lisa Grüner napsala v reakci na obtěžování a násilnosti, kterých se v Německu dopouštějí běženci, své malé dceři omluvný dopis. Některé věci jí už prostě nedovolí. Tento krátký vzkaz formou dopisu, který má donutit k zamyšlení nejen všechny německé matky, ale i kompetentní politiky v zemi, zveřejnil blog amerického webu Huffington Post.

Lisa je chytrá žena a matka, která ví, co dělá. Vnímá dění ve své německé zemi a nebojí se ani tak o sebe a své bezpečí, jako o bezpečí své dcery, která ještě chodí do základní školy. Svůj otevřený dopis uvozuje Lisa slovy:

„Má drahá dcero, je mi líto, že ti budu muset odebrat tvé svobody, které sis těžce vydobyla…“

Hovoří o svobodách, které dítě školou povinné získá společně se zodpovědností. V případě Lisiny dcery šlo o samostatné dojíždění do školy a návrat ze školy, dcera mohla chodit sama nakupovat, jít s kamarádkami do bazénu. Dnes si matka dceru pustit samotnou nedovolí, běženci v jejich městě se dopouštějí obtěžování místních žen a v uprchlickém táboře poblíž supermarketu bylo odhaleno drogové doupě.

Podle zmínky o dětském hřišti, na které dcera chodila s mateřskou školou před třemi lety, je školačce kolem devíti let. Její matka ji na hřiště už pouštět nebude. Stalo se místem, kde sedávají mladí běženci a rozhlížejí se. Není to bezpečné místo pro malá děvčata. A bojí se tam chodit i máma Lisa.

V dopise své dceři píše, že jí chtěla ponechat pocit svobody a bezpečí ve veřejném prostoru. To se však během posledního roku změnilo a Lise je líto, že svou dceru musí kvůli ztrátě důvěry v bezpečnost o její svobodu připravit. Doslova píše:

„Je mi líto, že jsem ztratila důvěru v bezpečnost. Není to jen kvůli článkům v novinách, kde je téměř každý den něco o obtěžování, loupežích a násilí, ale i kvůli vyprávění známých, kteří se stali oběťmi a už se na ulici necítí bezpečně. Je mi líto, že se tvůj svět za jediný rok tak změnil.“

Ano. Taková je situace v německých městech a tento dopis je jen kapkou v moři úzkostných pocitů žen, když se mají vydat ven bez svých mužů. Mají strach. Strach z příchozích běženců, nazvaných uprchlíky, strach z mužů jiného vyznání, kultury, pocházejících ze zaostalých oblastí Středního a Blízkého východu, nebo severní Afriky. Tihle muži se dostali na místo určení, cíl své mise a zkusí, co půjde.

Integrace běženců je zatím v plenkách, jak nedávno řekl německý vicekancléř Sigmar Gabriel. Zatím jsou pouze registrováni, ubytováni a krmeni, loni na ně bylo ze státního rozpočtu Německa vydáno až 20 miliard eur. Podle Gabriela bude třeba 9 tisíc nových policistů, 25 tisíc nových učitelů a 15 tisíc nových vychovatelů, každoročně 400 tisíc nových bytů, integrační program vyjde odhadem ročně na 5 miliard eur.

Vícekancléř Gabriel je pro zachování kontrol na německých hranicích a bezpečný Schnegen, protože zastává názor, že: „Nikdo v Evropě nemůže dlouhodobě udržet otevřené národní hranice, když je vnější hranice děravá jako švýcarský sýr.“

Na dírách v páchnoucím sýru má dlouhodobou a velkou zásluhu vedle Itálie i Řecko, které i přes hrozící kolaps ze stávajících 12 tisíc běženců, průběžně tábořících u obce  Idomeni na řecko-makedonské hranici, vyzdvihuje z moře další a další dva tisíce migrantů denně, které hodlá postupně posílat dál směrem do Německa.

Takový malý velký řecký průchoďák, a ať si tam s tím nahoře nějak poradí. Viktor Orbán svou zemi oplotil, protože nechce islám, agresi, vzpoury, žhářství, obtěžování a zneužívání žen, tedy nechce to, čeho se zatím hoši ze „Sýrie“ a „válečných oblastí“ v Evropě beztrestně u svých západoevropských hostitelů každodenně dopouštějí.

Pozor! Pro klid Evropanů dnes na svém Twittteru Andrew Stroehlein, evropský ředitel pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch, zveřejnil graf, ve kterém nevěřícím Evropanům ukazuje, že počty mužů mezi uprchlíky dlouhodobě klesají.

V lednu 2016 šlo pouze  o 46%  mužů, 20% žen a 34% dětí, které připluly do Itálie a Řecka. Máme jásat?! Co tu dělají samotné děti bez rodičů, které mizí neznámo kde?V červnu 2015 bylo podle sluníčkáře Stroehleina mužů 74%, žen 13% a dětí také 13%.

Z nedávných videí a záběrů agrese při demolici drátěných plotů na řecko-makedonských hranicích se do kamer zuřivě ozývali samí mladí muži, kterých je údajně méně. Není to zvláštní? Má jich být méně? A co případy mladých mužů, kteří se při vstupu do Německa cíleně vydávali za dospívající chlapce do 18 let, aby mohli být umístěni do středisek pro mládež a někteří později zneužívat nezletilé dívky?

Ještě v červnu 2015 nás, Čechy, tento pán v debatě poučoval, že vracet uprchlíky je nelegální, protože to nejsou marťani a nejde o invazi. Jako obětem Islámského státu jim je podle něj i Česká republika povinna pomoci a má podle mezinárodního práva odpovědnost to udělat.

Uběhlo půl roku a vysokým státníkům se hrůzou začínají kroutit palce z toho, kam se migrační krize, která nesměla být nazývána invazí, posunula, a co tzv. „oběti“ Islámského státu ze severní Afriky a jiných zemí předvádějí, včetně německou policií pojmenovaného výskytu odhalených bojovníků a sympatizantů IS, kteří se jako „oběti“ ze Sýrie s úšklebkem drze vylodili a nechali zaregistrovat na evropské pevnině.

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi dnes ví, jak na uprchlickou krizi. Ostatně za to bere se svými příživami z UNHCR nemalé peníze. Společně spíchli šest kroků, které krizi evropské solidarity zažehnají.

Zavést unijní hotspoty, přemísťovat a vracet žadatele o azyl, podporovat humanitárně Řecko, dodržovat azylové předpisy EU všemi členskými státy, žádat o vytvoření legálních možností, jak se uprchlíci mohou dostat do Evropy, dále zajistit ochranu ohroženým uprchlíkům – ženy, děti, bojovat s pašeráky lidí a také to nejdůležitější. Vytvořit celoevropský systém odpovědnosti za žadatele o azyl, jehož součástí mají být registrační střediska v hlavních zemích, kam běženci míří, či mechanismus spravedlivého přerozdělování azylových žádostí mezi unijní členy.

UNHCR se zřejmě před pondělním jednáním mezi Tureckem a EU probudila a rychle dává Evropě znát, že vše registruje a ví, jaký postup je správný a účinný. V době, kdy voda podemílá břehy, se najednou hledá stavidlo.

Německá kancléřka Merkelová si na schůzce v Paříži s francouzským prezidentem Hollandem shodně notovali, jak to v pondělí na summitu EU a Turecka, drzému Erdoganovu Turecku naservírují. Není nad společný postoj a tři miliardy eur darované Turecku v dobré víře, že peníze pomohou zlepšit situaci syrských uprchlíků v táborech, odkud, což je zajímavé, s takovou vervou a za nemalé naspořené částky pro pašeráky prchají do Evropy.

Jisté je, že by se Angela Merkelová v pondělí měla na summitu v Ankaře hodně usilovat o co nejlepší výsledek jednání. Bude bedlivě sledována ostřížím zrakem mnoha Evropanů. I proto, že uprchlický kolaps, devastující Evropu, a připravující ji o klid a bezpečí, rozpoutala svým pozváním do “Sýrie” právě ona.

Německá kancléřka je arogantní sebejistá politička, vládnoucí silné evropské zemi, politička, která nemá vlastní dceru, ani vnučku. Nemá tudíž ani strach o jejich bezpečí a nemusí jim omezovat jejich svobody v souvislosti s uprchlickou krizí.

Tak, jako to musela udělat novinářka Lisa Grüner v dnešním otevřeném dopise své dceři. A tak, jako dnes mladá německá matka Lisa cítí zodpovědnost za bezpečí a život své malé dcery, měla by pocit zodpovědnosti za bezpečí a životy druhých v tyto dny pocítit i německá kancléřka Angela Merkel.

Uvědomit si a konečně přijmout svůj díl zodpovědnosti nejen za svůj německý národ, za všechny dnešní Evropany, ale i za všechny další generace Evropanů, které budou následovat.

ZDROJ: Eva Valerie Maxová

eva-valerie-maxova

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 161 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...