28.4.2014
Kategorie: Společnost

A na všechno už kašlu – přišla jsem o všechno

Sdílejte článek:

OD: VĚRA FILIPOVÁ 28|04|2014

Tak se mi nahromadily všechny možné exekuce, díky exmanželovi mám dluh možná deset, patnáct mlionů. Dneska to nikdo neví. Nikdo neví, kde reálně ex bydlí, jak se živí, umí v tom chodit. Trvalé bydliště na ubytovně, tam exekutor těžko vyrazí něco pobrat. Že by pracoval a měl mzdu, on?? K smíchu, od toho jsem já. Já musím živit děti, platit jeho dluhy – mám exekuce na plat, na invalidní důchod.

 

 

Přišla jsem o vše. A jak?? Nechápu. Zákon by měl stát na mé straně. V nařízené dražbě se prodává poslední, co zbylo. Byt, ve kterém bydlí moje babička. Byt, který při prodeji rodinného domu darovaného babičkou mně, byl vzat na protiúčet a bohužel spadl do SJM, neboť jsem v době prodeje domu byla již vdaná. Zamilovaná, těhotná, koho by napadlo vyjímat majetek, obzvlášť v roce 2000, nějak řešit oddělení financí, zúžovat SJM apod. Měla jsem růžové brýle, jiný svět, starosti čerstvé maminky.

 

Za několik let, ještě můj manžel, uzavřel půjčku na dva miliony korun. Já u toho nebyla. Vše posvětil notář. Ve smlouvě, která byla podepsána a notářem požehnána, stálo, že pokud manžel nebude splácet, je možné jako závazek převzít náš byt a manžel podpisem rovnou potvrdil exekuční titul. A pak nesplácel a pak rozvod a vše vyšlo najevo. Tuto smlouvu jsem poprvé viděla, když soud byt na katastrálním úřadě zaplomboval. Marně jsem se snažila dovolat práva. Soud nařídil plombu a po dvou letech dražbu. Tři na sobě nezávislí právníci mi řekli, že si nelze takovou vysokou částku půjčit a zaštítit nemovitostí v SJM, bez vědomí druhého z manželů.

 

(Do společného jmění manželů nespadají závazky, jejichž rozsah přesahuje míru přiměřenou majetkovým poměrům manželů, které převzal jeden z nich bez souhlasu druhého manžela. Toto platí i pro dary vysoké hodnoty, např. nemovitosti)

 

Obrátila jsem se na notářskou komoru, zda notář postupoval správně, pokud si nevyžádal u takové smlouvy mou přítomnost. A odpověď? Notářská komora není oprávněna posuzovat, zda notář sepsal vadný právní úkon, či pochybil, zda způsobil škodu. Rovněž jí nepřísluší sdělovat stanoviska k platnosti právních úkonů sepsaných notářem.

 

Tak k čemu ta notářská komora je? Pro jejich pofidérní partičku vyvolených s kulatým razítkem? Aby si vzájemně kryly hýždě, klepali si na rameno? Ale důvodná stížnost prý je podnětem pro kontrolu, tak jsem si asi stěžovala málo důvodně. Nebo málo důkladně a na špatné adrese. Dovedu si představit, jakou měly asi mít moje stížnosti úroveň, vzhledem k místu sídla vyhlášeného pana notáře.

 

Pochopte, byla jsem v zoufalé situaci, sama, živím dvě děti, nedostávám výživné, bydlím v nájemním bytě a teď ještě řešit starou babičku, která přijde o střechu nad hlavou. Tak jsem se obrátila na policii. Že se domnívám, že došlo k trestnému činu. Vše jsem jim popsala, včetně toho, že když exmanžel podepisoval tuto půjčku, musel vědět, že ji nebude schopen splácet. V době rozvodu vyplynulo totiž na povrch, že měl v té době již řadu dalších vysokých dluhů. Zda notář postupoval správně, když mě nepřizval k podpisu. Policie mě vyslechla, dokonce měla další trestní oznámení na exmanžela pro podvody. Nakonec zase nic. Vše marné. Prý jsem nevyužila všech opravných prostředků, takže to odkládají. A na notáře, k mému údivu, prý nemohu podat trestní oznámení, ale obrátit se na ministerstvo vnitra.

 

 

No jo, asi mám běhat, platit za právníky, dokola se soudit, platit poplatky a co dál??? Jak mám žít? Musím přece chodit do práce, postarat se o děti. Když jejich tatínek řekne nemám a tři roky neplatí alimenty, děkuji panu Klausovi za amnestii, já nemůžu říci nemám a poslat děti na pole na pastvu. Já mít musím, tak kde mám čas lítat a využívat všech opravných prostředků? Proč musí poškozený složitě a draze dokazovat, proč mě nechrání demokratické právo. A přece to nevidím jen já? Co není pochopitelné na tom, že si někdo půjčí tolik a vše mu projde. Zase jen kličky v zákonech pro znalé. Přesně na toto se dnes všichni lumpové spoléhají. Někdo může bezostyšně krást, druhý dřít jak mezek. Nikdy bych neřekla, že komunisti byli fajn, ale samoživitelka, které se do očí chechtá otec dětí, že nic nemá, neplatí výživné, jezdí si k moři, na hory… s tím by udělali krátký proces. Nemáš chudáčku nic, nemůžeš tři roky najít práci – tak táhni do dolů. A abys měl jistotu, obženeme tě ostnantým drátem a vyfasuješ i tepláky.

 

Umořit a zase umořit, nakonec to všichni vzdají, buď dojde trpělivost, povolí nervy, nebo třeba jen nejsou již finance na další soudy, nebo to za jeden život prostě nestihnete. Ale až někomu rupnou nervy s granátem v ruce, možná tu bude druhá Ukrajina. Mám pocit, že to, co se děje mně, řeší velmi mnoho naštvaných lidí. Kde obyčejný selský rozum, slušnost a poctivost prohrává před bohatými, kteří najímají právníky znalé kliček, musí jednou dojít k nápravě.

 

A tak končí můj příběh. Od prvního příspěvku Na všechno už kašlu, se kruh uzavírá a znovu začíná, na všechno už a původně bylo – seru. Chápete mě? Na všechno už seru.

 

 

 

ZDROJ: Věra Filipová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 306 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.