22.4.2014
Kategorie: Společnost

A na všechno už kašlu II. – exekutorští pohůnci

Sdílejte článek:

OD: VĚRA FILIPOVÁ  22|04|2014

Přišla jsem domů z obchodu a čekala mne návštěva. Pan exekutor. Bylo mi zle. A s tím oni počítají. Se svými nehoráznými kompetencemi požehnanými státem, se chovají nadřazeně, arogantně a bez špetky profesionality. Chovají se jako prasata, jako nájemní pohůnci. Já jsem exekutor, tak se boj. Vlastně on k vám domů nejde exekutor, ale vykonavatel, bez vzdělání,v podstatě kdejaký asociál-kdo jiný by to mohl dělat.

 

 

Hned u dveří, aniž by se zul, nebo zeptal, jestli může dál v botách, či snad dokonce projevil profesionalitu a nazul návleky (max. 10 Kč), mi oznámil, že bude vše zaznamenávat na kameru a usadil se u stolu. Kameru nějak natočil a položil na stůl. Nějaký formulář o souhlasu s pořízením citlivých údajů? Na co, on?? Polobůh??? Ukázal nějaký canc papíru, prý průkaz. Seděl, něco psal, bez slova vysvětlení, podepište. Byl to nějaký dotazník, proč nekomunikuji s exekutorským úřadem, proč neplatím. Vše jsem vysvětlila (článek A na všechno už kašlu), moc ho to nezajímalo, zapsal, vysloveně po stolu šoupnul přede mě k podpisu a se slovy odpoledne přijedou stěhováci, odchází. Ještě ve dvěřích jsem stihla zareagovat, zda mi nechá kontakt. Velmi neochotně mi vrazil vizitku.

 

Naštěstí jsem měla doma návštěvu, dva statné kamarády, jinak bych omdlela a zůstala ležet u dveří do příchodu dětí ze školy. Podlamovaly se mi nohy. Sedli jsme si u silné kávy a rozebírali, co se stalo.

 

Jak to, že točil něco na kameru bez mého souhlasu. Jak to, že nekomunikuji s úřadem, mám datovou schránku. Na stole nechal ten pohůnek ležet jediný papír, kopii toho, že mne, na návštěvu pro soupis věcí, upozornili. Údajně jsem toto převzala od pošťačky. Byl tam i můj podpis, můj?

 

Na adrese, kde jsem dopis údajně přebrala nebydlím už skoro rok, v době převzetí bylo a je dosud staveniště, že bych bydlela na hromadě hlíny nebo kamenů?

 

Když jsem si toto uvědomila, volám na číslo, které mi předal na vizitce. Nic prý se mnou řešit nebude, ať volám na úřad.Volám na úřad, tam mě odkazují zpět na něj, že oni se mnou nic řešit nebudou, zase volám, to už má ale raději nedostupný mobil. Po dvou hodinách mi konečně zvedl mobil. Sdělil mi: „Odpoledne přijedou čyři stěhováci a ti vaši dva opilci v obýváku tam už nebudou.“ Uvažuji: „On mi bude říkat, kdo smí být v mém obýváku na návštěvě? On bude mou návštěvu urážet, že jsou to opilci?“ Je zajímavé, že z toho jednoho opilce, který vyběhl za ním a vyfotil jeho SPZ, byl velmi rozhozený a přes stažené okénko automobilu, vysvětloval, že si onen dotyčný musí velmi rozmyslet, jak s danou fotografií naloží. Já si mohu jen domýšlet, co se mu honilo hlavou, že by někdo krátil jeho občanská práva?

 

Anebo je jiná možnost, napadlo mě. Co když je to všechno podvod a on obyčejný vyděrač, kterému třeba můj exmanžel dlužil peníze. Proto jsem zavolala policii na linku 158 a ti mě odkázali na místní služebnu. Přijedu tam s tím, že mě někdo vydírá, ohrožuje jménem exekutora. Na policii jen tak na recepci na kus papíru zapsali můj kontakt a nabídli podporu, že kdyby se vrátil, mám je zavolat. Vrátila jsem se domů a znovu zavolala na 158, že mě asi špatně pochopili, byl tu člověk, ke kterému se nikdo nehlásí, choval se nestandartně, neprofesionálně např. nepředložil exekutorský spis s rozsudkem, neprovedl žádný soupis věcí atd. Vážení, máte obličej, SPZ, nějakou vizitku, nějaký úřad a nikoho to nezajímá. Po vysvětlení na lince 158 musím konstatovat, že maximálně do 15 minut přijela hlídka z oddělení a poskytla mi maximální podporu.

 

Tak jsem přes svoji datovou schránku psala na onen exekuční úřad. Do dneška mi nikdo neodpověděl, zda byl dotyčný jejich zaměstnanec, nikdo mi neodpověděl na údajně převzatý dokument. Jediné, co přišlo do datové schránky po tom všem, bylo oznámení o zařazení na nějaký soupis exekucí. Do dneška nikdo nepřijel, ale já nevím, onen pán přece tvrdil, že mám být doma. Musela jsem si vzít volno z práce, co když chtějí přijet druhý den, další volno….nevznikla mi škoda? A jak se tedy dovím, kdy vlastně přijedou, když i datová schránka je pro ně málo.

 

Už se nebojím, teď se bráním.

 

Shrnutí: veškeré úřady mají povinnost komunikovat datovou schránkou, pokud ji občan má, co není v datové schránce, není doručené. Pořizovat citlivé údaje? Máme zákon o ochraně osobních a citlivých údajů. Vyhrožovat, omezovat osobní svobodu je v normálním státě trestné.

 

Tak se jen dovolávám svých práv, marně, nikdo se mnou nekomunikuje.

 

Já nemám co ztratit, jsem sociální případ, bydlím v pronajatém bytě. Mé jsou jen drobné vánoční, narozeninové a podobné dárky, pár váziček, nějaký obrázek. A podle zákona nezabavitelná věc, je- li s osobním věnováním. Ostatní zařízení je součást pronajatého bytu. Co víc mi kdo chce vzít? Mou čest, práva, tak to ne. Vždyť jsme občany demokratického státu, se svými občanskými právy, exekutorští pohůnci je ani neznají, špatné je, že si myslí, že ani znát nemusí.

 

 

A exekuce prodejem věcí? V ní nejsou vyčísleny náklady právě na ten prodej, takže až vám vše prodají, budete dlužit dál a to zase pěkně pod procenty. A pro jistotu, máte-li dluh u banky, tak vám sama banka ještě zřídí jakýsi technický účet, pokud ten osobní máte zablokován a další náklady se zase rozdělí. Technický účet, vy to znáte? Já se o tom, že ho mám zřízený, dozvěděla, když mi nějaká agentura B4B ( dekóduji jako banda čtyř banditů ) oznámila, že mimo výše zmíněnou exekuci mi hrozí další, právě za vedení tohoto účtu.

 

Jaký technický účet, zřízený bez mého vědomí? Kolik přes něj proteklo peněz, by mne například zajímalo. A banky mohou jen tak, bez vědomí klientů zřizovat účty, které nemá klient – majitel pod kontrolou? Na co? Kdo eviduje případné toky peněz? A to se pobavíte. O tom příště.

 

 

ZDROJ: Věra Filipová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 63 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.