
A máme tu další Babišův průzkumný balón
LADISLAV NÁDVORNÍK

Názory ve společnosti se poněkud rozpoltily, a tak premiérův tým usoudil, že je načase vypustit průzkumnou vzducholoď a ze řetězu byl odvázána ministryně spravedlnosti. A hned z koše dolů vrhla pár pum pořádné razance.
Prohlášení o tom, že předpokládá, že většina očekávaných žalob neuspěje a také to, že se na to třepou především advokáti ve vidině obrovských prebend, není ničím jiným než skrytou, ale velmi tvrdou výhružkou — přeloženo do jazyku srozumitelného davům by to mohlo znít asi takto: „Jen to zkuste a uvidíte, jak s vámi zameteme!“, která je přesně v souladu s už starším prohlášením její kolegyně na postu ministryně financí o tvrdých kontrolách případných vyplacených dotací či náhrad.
Dalším zajímavým bodem — především z úhlu pohledu ministryně spravedlnosti — je zmínka o možné podjatosti soudce, jež přijal již zmíněné rozhodnutí o neplatnosti některých opatření vlády. Podjatost měla dle paní ministrové spočívat v tom, že bratr dotčeného sudího je opozičním politikem. Bum ho! Přečetl jsem a stroj času mne vrátil někam hodně zpátky, kdy bylo možné (třeba) bez ohledu na inteligenci nepřijmout studenta na školu, protože jeho dědeček byl kulak.
Mistrnou zkratkou si ostatně kdysi vzal tento způsob jednání vrchnosti na paškál pan František Nepil v útlé (a velmi nepřekvapivě bolševikem zakázané) knížce „Kde jsi chodil, satane“, kde král, do něhož na trhu vrazil instalatér, jehož tatík byl zámečníkem, vydal ortel ve znění: „Instalatér a zámečník, hleďme, hleďme! Tak tedy všechny instalatéry vyžeňte ze země a všechny zámečnické dílny zavřete. Nepotřebujeme zámečníky, protože plodí instalatéry. Instalatéři jsou lotři!“
Na konec jsem si nechal ještě jednu lahůdku z úst paní ministrové — totiž to, že „každý podnikatel musí být na podobnou situaci připravený a měl by mít ‚vatu‘, aby přežil“. Tenhle blábol je až neskutečně bizarní, když si uvědomíme, že ho pronesla členka vlády, vedené premiérem, který se už léta buší v hruď jak řídí stát jako firmu… a první co vláda po vypuknutí pandemie učinila, bylo navýšení schodku státního rozpočtu na několikanásobek, protože státní rezort prostě tu „vatu“ evidentně neměl.
A ještě jedna věc v souvislosti se zmíněnou vatou. Pamatuji už poměrně dost, maminka prodávala léta v drogerii a měl jsem tak trochu i přehled o některých nedostatkových komoditách. Toaletní papír je chronicky známý a profláklý, méně už je známa skutečnost, že skutečně tvrdou podpultovou variantou bylo něco, čeho máme dnes díky vlezlým televizním reklamám plné zuby — totiž jisté nepostradatelné dámské hygienické potřeby. Jako náhražku paky byl ženy a dívky nuceny používat… vatu.
Tak mne napadlo, že paní ministrová už taky hodně pamatuje a možná touží se do jistých dob zase vrátit se vším všudy — nebyli by obtížní živnostníci, nepřipadlo by v úvahu, že na postu soudce je bratr opozičního politika neb by nebylo ani opozičních politiků, nebylo by advokátů třesoucích se na tučné provize. Leč je vysoce pravděpodobné, že se před vánocemi tvořily fronty na banány, fronta na brambory by žrala rejži, své druhotné využití by znovu našel papír jediného korektně publikujícího periodika a ženské by si pro případ poruch zásobování držely doma zásobu vaty.
Tiše doufám, že i v tomto případě budou zmíněné bláboly v zájmu volebního výsledku nejvyššího anonisty odeslány do propadliště dějin, přesto si dovolím zde jednoznačně prohlásit:
Vážená paní ministrová spravedlivá, sorryjako, ale tohle já nechci!
- Ladislav Nádvorník, blogosfera.cz
Redakce
S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)
Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.
***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****
Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč
Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Latest posts by Redakce (see all)
- Jindy v tuto dobu - 4.3.2021
- Přízraky, které pronásledují prezidenta Bidena - 4.3.2021
- Piráti a bolševická kádrová politika - 4.3.2021
Již v druhém odstavci autor píše protimluv. Rozhodnutí soudu naopak, donutilo premiéra prodloužit Nouzový stav. Kdyby to rozhodnutí soudu nebylo, pokračoval by v původním nouzovém stavu dle zdravotního zákona, kdy poškození podnikatelé neměli nárok na proplácení ušlého zisku. Soud mu právě uložil, použít správný zákon. Autor si to trochu popletl. Ta “podjatost” soudce nebyla kvůli jeho bráchovi, mám dojem, že tam toho bylo daleko více, ale jsem líný to teď hlerdat.
Jako správný komunistobijec, nezapomněl připomenout nedostatek toiletního papíru. V té době toiletní papír pro celou ČSR zajišťovala jediná papírna v Hartmanicích. Vzhledem k tomu, že množství produkce bylo dostatečné pro celou ČSR, nebyla žádná potřeba stavět další. Jenomže v jednom roce papírnu zachvátil požár a vyhořela do mrtě. No a jelikož Západ dodržoval embargo, neexistovala možnost nákupu ze západu. Takže cca necelý rok, než se našel jiný dodavatel byl problém s toiletním papírem. Dnes se to prezentuje, jakoby toileťák v ČSR vůbec neexistoval. Že by byly problémy s dámskými vložkami si nepamatuji. Já jsem se oženil s mou paní v roce 1960 a nepamatují, že by někdy přišla s tím, že má problém koupit vložky.
Podle fotky, jestli je skutečná, odhaduji autora tak maximálně do 35 let. Takže v době minulého režimu mohl tak akorát táhnout káčera na provázku a o tom, jak to zde skutečně vypadalo ví velké ho*no.
Policie ČR je zločinecká a teroristická organizace
http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=250548
PODVODNÍCI NAKUPUJÍ OD ČÍNSKÉ MAFIE
Čtrnáct roků propadlé a navíc jen s ochranou FFP1 to znamená nefunkční i kdyby byly nové. Čínská vláda prodej popřela jako záležitost neznámé organizace nikoli státu. S kým vlastně obchoduje Hamáček a Babiš? Proč platíme třikrát více než je běžné? Proč si vládní strany odhlasovali, že se věc nesmí vyšetřovat? Záměrné ohrožení obyvatelstva v době nouze. To není na basu to je na provaz! Jak dlouho si ještě necháme srá.t na hlavu?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ucet-za-cinske-rousky-splha-k-10-miliardam-odkud-vezme-cesko-dalsi-104571#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=ctRvy2ElxOd-202005072251&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign= …
VLASTIZRÁDCŮM A ZRÁDCŮM EVROPY SMRT !!!
Ještě musíme chvilku počkat na těch 3,5 milionu roušek, které pirátský aktivista Hřib sliboval dovalit z ideově nezávadného Turecka a snad i Indie něco. Jelikož to sliboval už počátkem března, t.r., tak už musí být ve výrobě. Vydržet genosse, vydržet, cvičte v mezidobí střídavé mávání tibetskou a deviantní vlajkou.
Autor se rozkročil doširoka, nějak mezi J’accuse, Zola píše presidentu republiky, a Aux armes citoyens formez vos bataillons…, ovšem v podání intoxikovaného Kalouska znějící jako mám tři bambitky za pasem a točím lasem…
Ty kecy o vyhořelý papírně…už za Novotného se říkalo “Chceš-li býti dobrým Čechem,vytírej si prdel mechem”.To taky asi zrovna v Harmanci hořelo,ne?
A už od sedmdesátých let si holky mezi sebou špitaly “Není papír,nejsou vložky,co si dáme mezi nožky.My jsme holky s dědiny,nám stačí jen noviny”.Ženské si ale u nás nedávaly noviny,ale normální dětskou plínu,protože noviny škrábou.Prostě chronicky nebyl nejen hajzlpapír a vložky,ale ani vata nebyla a ani papírové kapesníky nebo ubrousky.Táta sháněl ubrousky na vytření prdele u pinglů,když u nich melouchařil,protože ti to někdy do lepších restaurací fasovali.Těžký podpultový zboží.
No a to si predstavte v celem meste nebyl jedinej ajfoun … ti komunisti je proste zakazali nebo co ze nebyly ani pod pultem….
On totiz jaksi neni zadny problem kdyz jsou lide chudi a jen nekdo poctivou praci a napady dosahne bohatstvi on jaksi neni problem kdyz by tedy vladneuednicti sasci zalezly do svych der s tim ze nejsou ty ochranne pomucky misto toho aby se kazdej birifing chlubily co ze sito za nase prachy nakoupili aniz by se obtezovali alespon neco poslat jak porad cele mesice slibuji i lidem … kdyz ale vidime na jedne strane obrovskou bidu lidi zniceni velkomilionarskou exekucni mafii justicni mafii urednickou mafii a ta se smeje vsem do xichtu nic netvori vsechno rozkrade vsechny dusi a zastrasuje …… armada bezdomovcu nemocnych deti a na druhe strane vladni special tu pro par decek z tramtarie tu pro tamto ci ono …. pojistovny nic palace k nicemu vlada nic palace k nicemu urednici nic palace k nicemu ale financak se ozval hned jakmile se vybralo na lecbu od darcu ze si z toho chce ukrast “dan” … sorry jako … ale horsi system fakt nevymyslite nez ten jaky je ted .. ale porad se bude mlit o tom jak se ma vse vracet do toho “normalu” dekuju nechci … doufam ze se to uz nikdy nevrati a lidi konecne vyndaji hlavu ze zadku …
Kdyz rekne a dost jden je to adepta na zakleknuti kdyz 10 jeto adept na tvrdsi zakleknuti kdyz to rekne pouhych sto tisic lidi copak sasci nadelaji … kdopak z tech suverenu 40titisicove armady poskoku opicek (to rekl nakej fizl novinarum na hranicicch nedavno jen jej cituju a plne s timto oznacenim sohlasim) se postavi 100 000 svobodnych hrdych lidi kteri toho maji uz dost … a alsi se pridaji …. ne zadne zahranicni poskoky a prevraty nechceme … chceme jedine … osekat prasatka az na kost … 95% uredniku vseho druhu ven netreba takova armada volicu ktera se postavi proti lidem za sve prerozdelovace ukradenych penez od lidi a napucovanych na sekeru k tomu aby vzdy podporila sve chlebodarce z ciziho … urednicci maji uz moc dlouho ten klid na praci a to je zatracene spatne pro obcany a podnikatele … to musi proste skoncit jinak dopadneme hodne spatne …
Nepište blbosti , v paneláku byla na záchodě schránka na skládaný toaletní papír za 1,10 Kčs , který byl běžně k dostání , po tom požáru se začal během několika týdnů dovážet ten v rolích ! Jak dlouho jste tehdy neměl vy toaletní papír a používal ten mech ?
Cože? Pouze ten skládanej? Ale toho nebyla na trhu ani 1/4! Zbytek byl v rolích. že by sóuzi (zase!
) nestíhali dodávat? A co kastlíky na nařezané Rudé právo?
Takže výborně,za rudejch se národ topil ve vatě, hajzlpapíru a vložkách,ale jenom na pár týdnů byl výpadek,protože na Slovensku zapálil imperialista papírnu,tak hned chtěl svrhávat režim.To je nespravedlnost,co?
Vyházet dneska z regálů jedovaté sračky, tak za týden jsme všichni pochcípaní hlady! Dementi naivní!
Socík měl mnoho nedostatků, ale byl lidský. Ten dnešní Mordor se zhroutí do války. Nenažranost korporací zničí svět!
Ty buzno, ty můžeš vědět jak udávat, ale jinak víš hovno. Ty tele.
Už je ti líp? Ale vždy musíš vypustit sprostou lež, co? Jako ten tvůj kundoš…
Máte pravdu ! Byl nelidský !!! … Člověk může žít v bídě ale musí být duševně či duchovně svobodný .
Tkzv. socialismus byl systém ovládaný Démonickým duchem . Když píšu Démonickým duchem tak to znamená , že ten Démonický duch potlačoval , zadupával , ničil , pošlapával , zabíjel vše co nebylo jemu podobné ! Naopak podporoval vše co bylo tupé , debilní , sadistické , démonické , lokajské , zbabělé , zákeřné , závistivé , udavačské … no prostě vše co nedělá člověka člověkem
Vy jste tu za Husáka trpěl jak , byl jste bezdomovec , nezaměstnaný , v exekuci , nesměl jste mít byt , auto , chalupu , jezdit na dovolenou k moři , atd. ?
Život se neskládá pouze z “více masa, mléka , vajec” sóuhu. Ale i v tom komouši za západem zaostávali
Proč netáhneš do prdele? Na ten tvůj západ, kolaborante? Tam je vše lepší, všeho víc i větší cocoty tam mají, tam zapadneš.
Proč mě komouši drželi v tom jejich koncentráku?
Proč se všichni rozčilujete,tato sebranka a naprosto celá,brzo skončí, hodně brzo!!!
To je jen sen, zatím.
..a pokračuje informačně- deformační tvořivost. Budeme rozvolňovat, protože výsledky to dovolují, ale zároveň se dočítáme,že obětí bylo mnohem více. To abychom nevypověděli poslušnost zcela…
Hašan na Hrad!!!
V Německu, Itálii, Řecku, Španělsku lékaři v nemocnicích při úmrtí lidí poptávali se u pozůstalých, zda by mohli do papírů zapsat úmrtí na koronavirus a za toto nabízeli EURA-až 5 000 EUR, pokud rodina bude souhlasit. Vysoké výsledky úmrtí na koronavirus-normy splněné, normy překročené, provize od fondů z EU na boj s koronavirem.