realny-socialismus-4
27.2.2018
Kategorie: Politika

A ještě pár slov o komunistech

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,37 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Motto “Tak spravedlnost vede k životu, kdežto kdo se žene za zlem, spěje k smrti.” (Přísloví Šalamounova, Druhá sbírka, 11.19)

Není možné připomínat si jen zvěrstva, která byla páchána nacisty na lidech za 2. světové války. Je nutno si připomínat zvěrstva komunistů, kteří se dostali k moci v únoru 1948. Je smutné, že se opět dostávají na politické výsluní.

 

Komunisté systematicky ničili elitu národa, inteligenci, na vysoké posty dosazovali své lidi bez vzdělání, ale s rudou knížkou. To mělo samozřejmě dopad na naši ekonomiku a celý život. V roce 1948 patřila naše země mezi nejvyspělejší ve střední Evropě. Stačilo, aby se k vládě dostali soudruzi, kteří ji dovedli k úplnému kolapsu. Ekonomickému i morálnímu. Za vlády komunistů odešlo mnoho lidí do emigrace, někteří autoři nesměli psát, platilo i o hercích. Ti nesměli hrát. V zemi platila silná cenzura a fízlování. To měli na svědomí agenti StB. Děti bývalých živnostníků, sedláků, továrníků, nesměly studovat. Byly rády, když se mohly vyučit. Komunisté byli neskutečně mstiví.

Zničili životy mnoha lidí. Stačí uvést kolektivizaci, při níž zabírali výnosná pole sedláků, kterým nejprve jako náhražku dávali půdu bez jakékoli kvality. A požadovali každý rok plnění plánu, což v podstatě sedláci, kteří odmítali vstup do JZD, nemohli plnit. Byli za neplnění plánu souzeni, dostávali peněžité tresty, zavírali je, museli pracovat v uranových dolech. Svá stavení museli opouštět a byli odstěhováni do objektů, které neměli zavedenou vodu, elektřinu. Dostávali seznam věcí, které si mohli do nového domova vzít. Nebylo toho mnoho.

Dědeček mého bývalého manžela pracoval v roce 1948 na berním úřadu. Když došlo ke komunistickému puči, dostal nařízeno, aby vstoupil do KSČ, V případě odmítnutí mu hrozila ztráta práce. Do strany nevstoupil, protože měl svůj názor na rudý bolševismus. Přišel tedy o práci. Babička musela potají šít doma a své výrobky tajně prodávat. Jinak by se byli neuživili. Měli svou důstojnost a hrdost, nesouzněli s diktaturou, a proto raději zvolili méně pohodlný život.

Na výnosných místech seděli lidé, které lze označit za angažované blbce. Uvedu příklad gymnázia, kam chodil můj bratr. Tamním ředitelem se stal oddaný soudruh, který vyučoval občanskou nauku a chemii. Bratr měl tu smůlu, že dostali ředitele na chemii. Hodiny probíhaly tak, že měl ředitel neustále otevřenou učebnici chemie, bez níž se nedokázal obejít. Když psal vzorce na tabuli, velmi často se stávalo, že napsal rovnici špatně, musel ji opravit, když si své “dílo” zkontroloval s učebnicí. Když jej někdo ze studentů oslovil “pane řediteli”, vyhodil tohoto studenta ze třídy s tím, že s takovými skoncovali v roce 1968. Tento člověk měl dva syny, mladší z nich vystudoval obor český jazyk – dějepis. Vystudoval jej s pomocí svého otce, který povýšil z funkce ředitele gymnázia na tajemníka pro školství Krajského národního výboru. Syn pak učil na gymnáziu, kde jsem učila i já. Svou práci bral jen jako doplněk ke svému životu veksláka. A po Listopadu 1989 si tento člověk otevřel jednu z prvních směnáren. Školu opustil a všichni si oddychli.

Za vlády komunistů se dařilo převážně šmelinářům všeho druhu. Na lukrativních místech seděli komunisté, mnozí z nich spolupracovali s StB. Platilo zejména o podnicích, které obchodovaly se Západem. Kolik z jejich bývalých zaměstnanců vlastní dnes výnosný byznys? Kolik z nich se dostalo do vrcholné politiky? Jsou tu stále a nadále škodí, protože myslí jen a jen na svůj vlastní prospěch…

Autor: Helena Vlachová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
256 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.