coronavirus-graphic-web-feature
1.5.2020
Kategorie: Společnost

A jede se dál …

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝDnešní den je svátkem práce. Bohužel všude po světě stoupají počty nezaměstnaných. Umrtvení ekonomiky a normálního života spojené s covidem-19 pomalu odchází, přesto následky dvouměsíčního celosvětového výpadku budeme pociťovat ještě dlouho. Možná o něco déle, než bude potřeba. Restart společnosti budou ještě nějakou dobu brzdit opatření vyhovující politikům, navíc je třeba nadále upravovat statistiky týkající se epidemie. To proto, aby byla řádně vysvětlitelná povinnost nechat proočkovat celou populaci Gatesovo vakcínou proti koronaviru. V rámci této kampaně prohlásil americký prezident Trump, že předešlé očkování proti chřipkám byl jeden z největších zločinů farmaceutických firem a pravdou je, že mutující chřipkový kmen si z těchto vakcín dělal celkem pramálo a chřipky se šířily dále. Zato lékaři a dodavatelé i výrobci léčiv vcelku dobře profitovali.

Přestože dochází k uvolňování striktních opatření, francouzský prezident Macron přesvědčuje ostatní evropské země, aby ukončily sportovní akce a rozjeté soutěže. Jeho vláda šla příkladem a sebou sezónu za sebou mají ve Francii všechna sportovní odvětví, přičemž zákaz platí do začátku září. Podobně se zachovaly Holandsko a Belgie. Tedy státy, které počátek epidemie ignorovaly, aby poté byly papežštější než papež. Z extrému do extrému. Pravdou je, že většině vládám postupně docházelo, co jim příchod koronaviru nabízí. Přišla šance přikrýt řadu machinací, vyhlásit stavy, v nichž lze manipulovat s ekonomikou a shodit vlastní neschopnost na malý neviditelný laboratoří vytvořený vir, zkusit, kam až lze zajít při represi obyvatelstva. Následnou manipulací s náhradami, dotacemi a dalšími opatřeními rozbít stávající stav a restart připravit tak, aby vyhovoval novým plánům a představám. Bez ohledu na doslova katastrofální dopad na život všech.

Koronavir způsobil víceméně dvouměsíční výpadek velké části světové populace. Dopady toho jsou ukázkou, jak křehkou strukturu má současná globální společnost. Provázanost světového dění, firem, zásobování ukázaly varovným prstem na chybu, kterou je ztráta samostatnosti jednotlivých regionů a států. Slučování se do velkých celků je zásadní chybou a samostatné řešení a individuální přístupy jednotlivých zemí jsou ukázkou neschopnosti molochů podobných Evropské unii. Budoucnost by měla být založena na spolupráci menších samostatných subjektů a nikoliv na kolektivním vedení spojeném výhradně s ideologií a idealismem. Globalismus by měl být tímto pohřben. Nestane se tomu tak. Světové elity volají po jeho pokračování a naplnění tak vlastního snu o jednom vedení a globální vládě, koncentraci moci do rukou tvořených úzkým kruhem vyvolených. Centralizace je tak nadále prioritou tvůrců nových pořádků.

Pokud jsme si mysleli, že špatné ekonomické výsledky budou důvodem k co nejrychlejšímu návratu do práce a k odsunu nesmyslných snah o naplnění předsevzetí spojených se Zeleným údělem, mýlili jsme se. Velké množství společností pokračuje v práci z domova, Home office všude nekončí. Místo okamžitému návratu do pracovního procesu zůstává řada lidí nečinných nebo předstírajících práci. Nakolik je práce z domova produktivní, to necháme na posouzení jiným, ale z našeho pohledu to není nic moc. Je třeba rozeběhnout stroje a roztočit kola ekonomiky. Nesmyslná nařízení typu zákazu zkoušení oděvů v prodejnách či naprosto nelogická likvidace restaurací a některých služeb pokračují. Zároveň pokračuje rozkol mezi odborníky, kdy jedni za pomocí reálných statistik a skutečného stavu v zdravotnických zařízeních upozorňují na umělou hysterii kolem Covidu-19, zatímco druzí ovlivnění záměry farmaceutických nadnárodních společností by nejradši zůstali v karanténě navždy. Věděli jste, že máme tolik epidemiologů odoborníků?

Kdo se nezměnil vůbec, jsou ekoteroristé. Zelený úděl pro Evropu se pro ně stal natolik prioritní, že i přes obrovský propad finančních trhů nadále pokračují v prosazování své pochybné ideologie. A tak i v těchto dnech se můžeme dočíst, že Miláno chce využít epidemie k naprosté proměně města a změnit jeho ráz. Pravdou je, že sever Itálie patří i díky svému geografickému umístění pod Alpami k nejvíce znečištěným místům na světě, nicméně za to nemohou auta, ale rozsáhlé průmyslové komplexy, jejichž odvětrávání je díky alpskému masívu za nimi poněkud složitější. To Berlín tento problém nemá, přesto tamní Zelení touží po úplném zákazu vjezdu vozidel se spalovacím motorem do města. Prosazuje to radní zastupující Zelené v městské radě. Omlouváme se, ale mohl by někdo té dámě (bylo nutné se držet, aby nebylo použito jiné nabízející se pojmenování) vysvětlit, že elektřina se musí nějak vyrábět, rozvádět a ani ta jí vysněná elektrovozidla nelze produkovat bez tzv. uhlíkové stopy. A že poslední výzkumy prokazují, že v celkovém součtu všech ukazatelů jsou moderní benzínová, dieselová a vodíkovými články poháněná auta v důsledku mnohem ekologičtější, než ta elektrická, která navíc způsobují kolaps elektrických sítí.

Dokud se nebude při všech těch opatřeních, plánech a snech vycházet ze skutečných a reálných čísel, což platí i pro koronavir, budeme pouze oblbováni a manipulováni. Změnit to mohou pouze volby, budou li skutečně demokratické, nebo projev nespokojenosti a občanské neposlušnosti. K tomu již dochází na mnoha místech v Německu, Francii i Belgii, jen se o tom naše média záměrně nezmiňují. U nás se Chvilkaři chodí projít na Letnou a budí dojem, že i u nás se něco v tomto směru děje. Zatímco Němci a Francouzi však pozvedají hlas proti globalismu a restrikcím, naši ,,nespokojení‘‘ volají po opaku a vystupují proti vládě, která aspoň částečně jde proti evropskému proudu představovaném Evropskou unií. Chvilkaři jsou prounijní příznivci schvalující politiku Macrona i Merkelové. Ti nejsou řešením skutečných problémů, pouze prodlouženou rukou sörösovské kliky. K změně myšlení evropských politiků je třeba spojit síly realisticky uvažujících euroskeptiků volajících po omezení moci Bruselu a potažmo Berlína na jednotlivé územní celky a vrácení se k národním státům. Jedině tak se lze zbavit Zelených a levicově laděných liberálů vedoucích Evropu do záhuby. Když už je nezastavil ani koronavir, budou to muset udělat lidé z ulice. A není třeba otálet.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 024 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.