TOTALITA
23.4.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

A je tu zas … totalita

Sdílejte článek:

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ

SPIDLOVAVlastně asi nikdy docela neodešla.  Alespoň ne na dlouho. Možná se na chvíli schovala, tak někdy kolem devadesátého roku minulého stoleti, těsně po té úžasné, sametové, něžné a shovívavé revoluci. Nebo to byl jenom pocit, jenom taková perlička, hozená těm s… pardon, masám, co cinkaly klíči a jásaly nad svobodou. 

Jakou svobodou? Svobodou vyjet za hranice “všedních dní”? Kdo z obyčejných  nadšenců tenkrát tušil, že jet může kamkoliv, ale money, money, money? Svobodou založit si vlastní firmičku a dělat svobodně to, co umí a za co jsou zákazníci ochotni zaplatit? Jasně, ale předpisy, nařízení, odvody, pokuty….Vstup do Evropské unie. Jak úžasná věc, Schengen, svobodně si jet, kam chceš, Rakousko, Německo, Švédsko, všechna místa v Evropě, o kterých jsi dosud jenom četl a teď je máš na dosah ruky….ale chrám Notre Dame de Paris už není, shořel, a díky onomu oslavovanému volnému pohybu osob nevíš, kdy shoří chrám svatého Víta. 
 .
Najednou, třicet let po té úžasné, sametové, něžné a shovívavé revoluci, která odstranila tu nechutnou, odpornou a tyranskou totalitu zjišťuješ, že už nemůžeš svobodně a volně říct, neřku-li napsat, že cikáni většinově nepracují a žijí ze sociálních dávek, že migrace islám vyznávajících a jím se řídících osob je pro naši kulturu smrtící, že otevřené hranice jsou nebezpečné, že nadnárodní korporace likvidují a vysávají domácí ekonomiku, že představitelé Evropské unie jsou v lepším případě srabi, v horším podplacení zrádci….to je ta svoboda, za kterou jsme před třiceti lety zvonili klíči a řvali Jakeše do koše? Je snad ta svoboda to, že tě zablokují, smáznou, ostrakizují za jakýkoliv jiný než mainstreemový názor? Je svobodou to, že na facebooku, twiteru a jim podobných serverech dostaneš ban za názor?  Za svůj názor, tvořený životní zkušeností, informacemi, dejme tomu vírou a pocity…třeba i mylný, ale je to důvod k umlčení člověka? Kde je svoboda slova, kde je svoboda názoru, kde je nějaká věcná diskuse? Není….v duchu Gottwaldovy mládeže – kdo není s námi, je proti nám.  
 .
Elfové….samozvaní cenzoři, kteří vědí všechno? Ne…jenom partička svazáků, kteří kývají v souladu s mainstreemem, s hlavním proudem těch jedině správných názorů. A běda tomu, kdo se vymyká. Běda tomu, kdo se chce bránit, třeba jenom slovně, zabrání své země islámem, kdo nepropaguje neopodstatněnou nenávist k Rusku a Číně, kdo upozorňuje na nebezpečí slavného Nového zeleného údělu diktovaného Evropskou komisí. S takovým se nediskutuje, takový je předhozen naší úžasně nestranné justici. Předsudečná nenávist a schvalování atentátu. Pamatujete? To jsou zákony z dílny našeho nedostižného anticovidového bojovníka Hamáčka, člena Aspen institutu. A tyto zákony také přes coronavirovou pandemii tvrdě vymáhá – viz poslankyně Karla Maříková. Navleče červený svetr…a je to úžasný bojovník proti Covid-19. Sundá svetr…a je to náš starý známý Hamáček, co vyhrožuje vězením za schvalování atentátu…tenkrát na Novém Zélandě…možná už těch atentátů bylo víc.
 .
Kdepak, lidičky. Je tu zas a stále. Nikdy nezmizela, možná jenom ustoupila do stínů, aby se znova, posílená, vynořila. Totalita. Totálně stejný názor, totálně stejné myšlení, totálně stejné chování., totálně stejné podřizování. A kdo se vymyká, pryč s ním. Umlčet, zašlapat, předhodit “nestranným” soudům, zavřít.  Zatím ještě ne popravit., zatím. Zatím jsme ještě humánní, ještě si hrajeme na demokracii, ještě si hrajeme  na volby, na “strany mírného pokroku v mezích zákona”. Ale nemylme se, nenechme se ukolébat. Když tak sleduji vyjádření těch jedině správných proevropských stran, těch jedině správných proevropských médií a politiků, může být i hůř. Překreslování dějin, hlavně výsledků druhé světové války, dehonestace Rudé armády, potažmo Sovětského svazu, a proboha….to nebyli jenom Rusové, to bylo spousta jiných národů, Gruzinci – Stalin neboli Džugašvili – byl Gruzínec, Ukrajinci, kteří, kdyby byl Hitler vstřícnější, by s chutí a rádi bojovali proti Sovětům, Litevci – totéž, Estonci – totéž, Arméni, Turkmeni…a kdoví, kolik těch národností bylo….a dneska za všechno můžou Rusové?  Proboha, vzpamatujte se. Likvidujete sochy…po třiceti letech od “revoluce”. Probůh, koho  to dneska zajímá.
 .
Ale jste slavní. Podporovatelé totality jásají. Hle, jaké hrdinství. A ten, kdo by náhodou protestoval, je u vás spodina. Lůza. Pryč s ní. 
 .
Ve jménu Evropské unie  a jejích hodnot. Hodnoty….jak zprofanované slovo. Jaké jsou evropské hodnoty? Nechat vyvraždit vlastní obyvatelstvo? Nahradit kostely mešitami? Ve jménu falešné humanity zničit národní státy a nahradit je chalifáty? Začít nesmyslnou válku proti těm, kdo tuto vaši “hodnotu” nesdílejí? A zničit každého, kdo má jiný názor?
 .
Proboha, tohle tu už přece bylo!!! Tohle jsme v osmdesátém devátém odmítli, proti tomu jsme stávkovali, protestovali, zvonili klíči. To jsme nechtěli! Nechtěli jsme jednotnou “lidovou frontu”, nechtěli jsme umlčování. nechtěli jsme potlačování názoru. Chtěli jsme svobodu. Svobodu dělat si co chceme, říkat, co chceme. 
 .
A máme to? Ne, ne, ne, ne. Nemáme. Je tisíce předpisů, zákonů a vyhlášek, které určují, co smíme a co nesmíme dělat. Je dalších tisíce, možná nepsaných, ale o to víc dodržovaný a postihovaných předpisů, co smíme a nesmíme říkat. A porušením obého si koledujeme o  sankce. Ať už finanční a nebo trestné. Takže jak to je….je tu zpět? Totalita. 
 .
Je.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 072 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)