israeli_rockets
5.5.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

A je to tady znovu: Na Izrael dopadají opět rakety z Gazy

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Jen pár dní po vzpomínce na oběti Holokaustu, několik málo dní před oslavou vzniku židovského státu, stal se o víkendu Izrael opět terčem útoků zdivočelé teroristické bandy jménem Hamas a dalších zločinných spolků.

V tuto chvíli / 06:20 ráno českého času/, se jedná už o téměř 300 raket, které z pásma Gazy dopadly a v tomto okamžiku všechny zprávy na českých serverech, které o události informují stále uvádějí, že na Izraelské straně nejsou zranění, zatímco je mrtvých několik Palestínců.

Není to pravda. Zraněných Izraelců je několik, dokonce i děti, které se zranily když utíkaly do krytu. Nejhůře ale dopadl těžce zraněný 60. letý muž, který podle posledních informací svým těžkým zraněním podlehl.

A zatímco EU údajně oficiálně vydala prohlášení, podle kterého požaduje okamžité zastavení raketových útoků, evropská media se moc nepředhánějí v referování o aktuálním vývoji.

Prakticky jediný aktuální obsáhlejší report pochází z BBC, kde ovšem můžete ZDE číst několikrát uvedenou informaci o počtu zabitých palestínců, nicméně o škodách na straně oběti, tedy Izraele je čtenář informován zběžně. Už tradičně, ovšemže. Zkrátka všechny útoky na Izrael, ať už raketové nebo přímé teroristické vražedné nájezdy krvelačných vražedných zrůd. jsou ve světě přecházeny mlčením. Plným nebo alespoň částečným.

Nová eskalace napětí ovšem přináší zásadní otázku. Jak zareaguje vláda? Do situace se, tradičně už, aktivně zapojil Egypt, který už má tohoto napětí pochopitelně dost a rád by pomohl situaci uklidnit. Je pikantní, že ve chvíli kdy raketové útoky začaly byl na jednání v Egyptě jeden z vůdců Hamasu a snažil se domluvit klid zbraní. Otázka se ale nabízí : Má Izrael vůbec na nějaká jednání přistoupit? Nebylo už dost toho, že z Izraele dělá Hamas a ostatní teroristi bandu pitomců, kteří nakonec vždy řeknou tak jo, přijímáme?

Hamas už nemá Izraeli co nabídnout. Gaza už nemá na cestě k míru co nabídnout. Jedinou cestou jak mír zajistit je plnohodnotná, celoplošná vojenská operace. Neumím si představit žádnou jinou zemi světa, která by dovolila tak benevolentně teroristům ohrožovat zdraví a životy svých obyvatel. Jsem přesvědčen, že nadešel čas, aby Benyamin Netanyahu naplnil naděje, které do něj vložili jeho voliči a znovu, tentokráte razantněji ukázal agresorovi tvrdou pěst. Příležitostné nálety a následný klid zbraní, jak se zdá nefungují.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 754 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
204 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)