israeli_rockets
5.5.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

A je to tady znovu: Na Izrael dopadají opět rakety z Gazy

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Jen pár dní po vzpomínce na oběti Holokaustu, několik málo dní před oslavou vzniku židovského státu, stal se o víkendu Izrael opět terčem útoků zdivočelé teroristické bandy jménem Hamas a dalších zločinných spolků.

V tuto chvíli / 06:20 ráno českého času/, se jedná už o téměř 300 raket, které z pásma Gazy dopadly a v tomto okamžiku všechny zprávy na českých serverech, které o události informují stále uvádějí, že na Izraelské straně nejsou zranění, zatímco je mrtvých několik Palestínců.

Není to pravda. Zraněných Izraelců je několik, dokonce i děti, které se zranily když utíkaly do krytu. Nejhůře ale dopadl těžce zraněný 60. letý muž, který podle posledních informací svým těžkým zraněním podlehl.

A zatímco EU údajně oficiálně vydala prohlášení, podle kterého požaduje okamžité zastavení raketových útoků, evropská media se moc nepředhánějí v referování o aktuálním vývoji.

Prakticky jediný aktuální obsáhlejší report pochází z BBC, kde ovšem můžete ZDE číst několikrát uvedenou informaci o počtu zabitých palestínců, nicméně o škodách na straně oběti, tedy Izraele je čtenář informován zběžně. Už tradičně, ovšemže. Zkrátka všechny útoky na Izrael, ať už raketové nebo přímé teroristické vražedné nájezdy krvelačných vražedných zrůd. jsou ve světě přecházeny mlčením. Plným nebo alespoň částečným.

Nová eskalace napětí ovšem přináší zásadní otázku. Jak zareaguje vláda? Do situace se, tradičně už, aktivně zapojil Egypt, který už má tohoto napětí pochopitelně dost a rád by pomohl situaci uklidnit. Je pikantní, že ve chvíli kdy raketové útoky začaly byl na jednání v Egyptě jeden z vůdců Hamasu a snažil se domluvit klid zbraní. Otázka se ale nabízí : Má Izrael vůbec na nějaká jednání přistoupit? Nebylo už dost toho, že z Izraele dělá Hamas a ostatní teroristi bandu pitomců, kteří nakonec vždy řeknou tak jo, přijímáme?

Hamas už nemá Izraeli co nabídnout. Gaza už nemá na cestě k míru co nabídnout. Jedinou cestou jak mír zajistit je plnohodnotná, celoplošná vojenská operace. Neumím si představit žádnou jinou zemi světa, která by dovolila tak benevolentně teroristům ohrožovat zdraví a životy svých obyvatel. Jsem přesvědčen, že nadešel čas, aby Benyamin Netanyahu naplnil naděje, které do něj vložili jeho voliči a znovu, tentokráte razantněji ukázal agresorovi tvrdou pěst. Příležitostné nálety a následný klid zbraní, jak se zdá nefungují.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 740 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
204 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.