israeli_rockets
5.5.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

A je to tady znovu: Na Izrael dopadají opět rakety z Gazy

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Jen pár dní po vzpomínce na oběti Holokaustu, několik málo dní před oslavou vzniku židovského státu, stal se o víkendu Izrael opět terčem útoků zdivočelé teroristické bandy jménem Hamas a dalších zločinných spolků.

V tuto chvíli / 06:20 ráno českého času/, se jedná už o téměř 300 raket, které z pásma Gazy dopadly a v tomto okamžiku všechny zprávy na českých serverech, které o události informují stále uvádějí, že na Izraelské straně nejsou zranění, zatímco je mrtvých několik Palestínců.

Není to pravda. Zraněných Izraelců je několik, dokonce i děti, které se zranily když utíkaly do krytu. Nejhůře ale dopadl těžce zraněný 60. letý muž, který podle posledních informací svým těžkým zraněním podlehl.

A zatímco EU údajně oficiálně vydala prohlášení, podle kterého požaduje okamžité zastavení raketových útoků, evropská media se moc nepředhánějí v referování o aktuálním vývoji.

Prakticky jediný aktuální obsáhlejší report pochází z BBC, kde ovšem můžete ZDE číst několikrát uvedenou informaci o počtu zabitých palestínců, nicméně o škodách na straně oběti, tedy Izraele je čtenář informován zběžně. Už tradičně, ovšemže. Zkrátka všechny útoky na Izrael, ať už raketové nebo přímé teroristické vražedné nájezdy krvelačných vražedných zrůd. jsou ve světě přecházeny mlčením. Plným nebo alespoň částečným.

Nová eskalace napětí ovšem přináší zásadní otázku. Jak zareaguje vláda? Do situace se, tradičně už, aktivně zapojil Egypt, který už má tohoto napětí pochopitelně dost a rád by pomohl situaci uklidnit. Je pikantní, že ve chvíli kdy raketové útoky začaly byl na jednání v Egyptě jeden z vůdců Hamasu a snažil se domluvit klid zbraní. Otázka se ale nabízí : Má Izrael vůbec na nějaká jednání přistoupit? Nebylo už dost toho, že z Izraele dělá Hamas a ostatní teroristi bandu pitomců, kteří nakonec vždy řeknou tak jo, přijímáme?

Hamas už nemá Izraeli co nabídnout. Gaza už nemá na cestě k míru co nabídnout. Jedinou cestou jak mír zajistit je plnohodnotná, celoplošná vojenská operace. Neumím si představit žádnou jinou zemi světa, která by dovolila tak benevolentně teroristům ohrožovat zdraví a životy svých obyvatel. Jsem přesvědčen, že nadešel čas, aby Benyamin Netanyahu naplnil naděje, které do něj vložili jeho voliči a znovu, tentokráte razantněji ukázal agresorovi tvrdou pěst. Příležitostné nálety a následný klid zbraní, jak se zdá nefungují.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 666 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
204 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.