corrup
14.1.2020
Kategorie: Ekonomika

A je to tady, už je líp!

Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAPři pročítání ekonomických zpráv se občas nestačím divit. Jako dřív. Dřív jste ale museli trochu hledat, teď se to prostě zveřejní a je to. Pozastavovat se a divit se už není v módě. Dnes přeci už žádné kmotry nemáme.

Vláda schválila nákup radarů za nějakou tři čtvrtě miliardy korun. A světe div se, cena dnes, za kterou se to bude nakupovat, je dvojnásobná. Vysvětlení se samozřejmě jako vždy najde. Na sekci vyzbrojování počítali prý se skoro dvacet let starými cenami. Dnes je vše dražší. Hm. A kolik nás stojí platy úředníků na sekci vyzbrojování? Kdo dohlíží na to, co tam dělají? Nevěřím ani trochu, že za to mohou úředníci. Prostě se z eráru vydá víc a můžeme se jen dohadovat komu.

O poznání silnější káva je z ranku elektronických dálničních známek. Vytvoření eshopu a jeho čtyřletý provoz bude stát 401 milionů korun. Dodávám, že bez DPH. Musí tam být nějaké callcentrum, musí být nějaká prodejní místa pro ty, co nemají přístup na internet. I tak mi připadá 401 melounů hodně přemrštěné. Ale nechci se dohadovat, to by spíše mohl posoudit někdo, kdo sám svůj eshop provozuje a to včetně telefonické podpory.

Tam je podstatně zajímavější jiná věc. Teď už budu citovat z toho článku: “Internetový obchod a mobilní aplikaci … zajistí společnost Asseco Central Europe … Stát rozdělil tendr na systém elektronických dálničních známek do několika částí. Vybudování a provoz internetového obchodu a aplikace je jednou z prvních, která už zná provozovatele … stát ho vybral bez veřejné soutěže.

Podíváte-li se do rejstříku právnických osob, tak zjistíte následující předměty podnikání společnosti Asseco Central Europe:

  • Činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence
  • pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor s poskytováním jen základních služeb zajišťujících řádný provoz nemovitostí, bytů a nebytových prostor
  • Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení
  • Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona
  • Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení
  • poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob

Musel bych mít hodně bujnou fantazii, abych tam viděl něco z oboru eshopů a elektronickcýh dálničních známek, výběru mýta apod. A jediný akcionář této společnosti je její asi sesterská firma ze Slovenska.

A nikomu to nepřipadá divné. Už je prostě líp.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč


Celkem za měsíc: 10 864,60 Kč
Vybráno 31.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 002 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.