bureaucracy_by_itsk-d34auc8
8.4.2020
Kategorie: Ekonomika

A co zákony? Platí i pro berňák?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAKvůli 16000 dluhu na dani obstavil byt. Nejsou u nás v platnosti zákony, že exekuce, nebo zástava, nebo já nevím co, musí být úměrná dluhu? Pokud ten Finanční úřad postupoval v souladu se zákonem, tak je tu dvojí zákonodárství.

Jedno pro lidi a druhé pro úřady. Onen restauratér se ne vlastní vinou dostal do tíživé situace. Podrobnosti jsou zde. Tak jen stručně. Neměl peníze, tak požádal o odklad placení DPH v hodnotě 16000 korun. Finanční úřad zareagoval rychle, obstavil mu bez okolků byt. Připusťme že podle zákona.

 

K čemu jsou tedy ty zákony? Podnikatel přestal vydělávat ne vlastní vinou. Není to nějaký vesnický strejda, který jede jen na sebe. Má několik zaměstnanců (neuvádí se kolik), ale minimálně tedy dva. I kdyby měli minimální mzdu, tak ho to měsíčně stojí nějakých 40 tisíc. Z toho přes 10 jde jako odvod státu. Nechtěl je propustit, tak požádal o odklad placení DPH. Nikdy nic státu nedlužil, nikdy se se žádnou daní neopozdil. Jak to dopadlo, vidíme sami.

O exekutorech se dlouhá léta mluvila jako o šmejdech. Až se konečně poslanci rozhoupali a přijali zákon o tom, že exekuce majetku nesmí být neúměrná výši dluhu. Jinými slovy kvůli nezaplacené pokutě v tramvaji vám nikdo nesmí obstavit byt.

Z tohoto pohledu je stát šmejd největší a exekutor nejhorší.

Po medializaci případu nastala omluva a zrušení zástavy na byt. Stejně už bylo pozdě. Podnikatel radši daň zaplatil a glejt dlužníka se s ním už potáhne. Protože výmaz ze všelijakých registrů je běh na hodně dlouhou trať. Přístupy k půjčkám, úvěry …. . Tomu se říká likvidace.

Co je na tom nejhorší? Ukazuje to, jak stát v podobě berních úřadů uvažuje a postupuje. Zapomeňte, že je nějaká koronavirová krize. Nic by se nerušilo, stát by na své exekuci trval a odvolával by se na platné zákony. Žádný happy end by se nekonal. To je naše realita.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 049 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,24 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)