CO2
28.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

98 % lidských emisí CO2 absorbuje příroda ještě tentýž rok (pokračování)

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDRNyní popíšeme, kolik procent fosilních emisí CO2 příroda zpracovala ročně v uplynulých 60 letech. Následuje graf přírůstků oxidu uhličitého v ovzduší (1), ze kterého je patrné, že lidské fosilní emise nemohou být hlavní příčinou jeho nárůstu v atmosféře, protože ty rostou docela plynule.

RočníNárůstCO2

Tedy hlavní příčinou nárůstu musejí být přírodní emise, protože jiné už zde nemáme, a lidské emise tvoří jen 5,2 % z celkových emisí (2020). Ještě si zopakujme, co to jsou přírodní emise CO2 :
Dýchání živočichů i rostlin, aerobní rozklad odumřelých rostlin i živočichů, sopečná činnost, zahřívání a odpařování vody, ve které je CO2 rozpuštěn, lesní požáry (i úmyslně založené), spalování dřeva a ostatní biomasy, bioplynu a bionafty, oxidace metanu v atmosféře, kompostování ( to je také aerobní rozklad), výroba piva, vína i kynutého těsta.

Přírodní emise zde budeme považovat za konstantní, i když určitě nejsou, viz graf jejich přírůstků, ale nemáme přesnější údaje než od NASA nebo IPCC, kteří shodně udávají 210 GtC/rok = 711 GtCO2./rok

Lidské fosilní emise včetně odlesňování a změn v užívání půdy však známe (2) a tak můžeme vypočítat, kolik procent z celkových a tedy i lidských emisí příroda spotřebuje za rok, viz tabulka.
Následuje obr., ze kterého je patrný výpočet podílu emisí, které zůstávají v ovzduší:

Absorpce-Emise


Podíl emisí = Absorpce / Emise *100

Tab2


Mezivládní panel vědců IPCC a jim podobní však tvrdí, že zmíněný nárůst CO2 v ovzduší způsobily hlavně lidské emise:

„Jak víme, že nárůst koncentrací CO2  je důsledkem spalování fosilních paliv?… Lidstvo ročně spálí přes 5 miliard tun uhlí, asi 4 miliardy tun ropy a asi 3 miliardy tun zemního plynu. Nárůst koncentrací CO2 v atmosféře odpovídá těmto množstvím …“(3)

Všimněte si té logiky: „je důsledkem“ protože to „odpovídá těmto množstvím“. Tuto logiku nejlépe vyvrátil Dr. Berry , když pomocí dat od IPCC prokázal, že až do roku 1950 lidské fosilní emise neodpovídaly nárůstu CO2 v atmosféře, protože byly nižší, a tedy příroda musela zvyšovat své emise tak, aby výsledek dosáhl naměřených hodnot (4).

Problém, kolik lidských emisí CO2 zůstává v ovzduší, popsal názorně Dr. Berry v knize Klimatický zázrak (5), a je na následujícím obrázku s názvem Démon IPCC porušuje princip ekvivalence. V atmosféře je neviditelné potrubí, které rozděluje přírodní emise od lidských. Potrubí pro přírodní emise je větší a umožňuje přírodním emisím nerušený odtok z atmosféry a spotřebu, zatímco potrubí pro lidské emise je opatřeno škrtícím ventilem, který ovládá nějaký ďábel z IPCC, a ten způsobuje, že lidské emise v atmosféře zůstávají dlouhou dobu.

IPCCdemon

Je to sice trapné, ale na tomto podvodu stojí miliardový byznys s emisemi CO2 , s emisními povolenkami a uhlíkovou daní, dotacemi pro obnovitelné zdroje energie, které někdo inkasuje, zatímco ti, kteří v tom nejedou, jim to zaplatí, třeba v cenách elektřiny.


Prameny:
(1) https://www.esrl.noaa.gov/gmd/ccgg/trends/gl_gr.html
(2) https://www.carbonbrief.org/global-carbon-project-coronavirus-causes-record-fall-in-fossil-fuel-emissions-in-2020
(3) https://faktaoklimatu.cz/infografiky/koncentrace-co2
(4) Ed Berry, Climate Miracle, https://www.amazon.com/dp/B08LCD1YC3/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 780 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.