netbyznys
14.12.2018
Kategorie: Kultura a tipy

8 nápadů, jak vydělat na internetu v roce 2019

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,40 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Chcete se následující rok konečně osamostatnit, mít vlastní zdroj příjmů a možnost pracovat z kteréhokoliv místa na světě? Vydělávejte přes internet! Variant je spousta a věřte, že k mnohým z nich ani nepotřebujete žádné vysokoškolské odborné znalosti. Stačí píle a chuť něco dokázat.

Přečtěte si následující tipy, jak vydělávat na internetu, a vyberte si, v čem se najdete právě vy. Nejdůležitější totiž je, aby vás daná činnost bavila.

1. Staňte se influencerem na sociálních sítích – výdělek na Youtube a Instagramu

Povolání influencer je populární zejména mezi mladými lidmi. Jde o to, že si vybudujete velkou fanouškovskou základu na nějaké sociální síti (nejčastěji YouTube či Instagram) a pak jim představujete nejrůznější služby a produkty, za což vám firmy platí. Práce je to snadná, nicméně ne každý člověk je extrovertem, který se rád dělí o podrobnosti ze svého života. Nevýhodou také je, že jde o časově vzdálený a jen trochu pravděpodobný výdělek na internetu. Prorazit mezi všemi influencery nebude snadné a rozhodně se vám to nepodaří za půl roku. Troufnete si?

2. Založte si e-shop

Elektronickým obchodům se daří, takové vlastnictví e-shopu je navíc velmi kreativní a pestré zaměstnání. Řešíte různé věci od domluvy s dodavateli přes marketing až po výběr nejlevnějšího přepravce. Jestli vám teď běží hlavou, kde seženete sklad pro zboží, nedělejte si starosti. Slyšeli jste někdy pojem dropshipping? Nemusíte zboží doopravdy vlastnit, můžete ho na svém e-shopu vlastně jen propagovat, o odesílání a reklamace se postará někdo jiný.

3. Placené články – výdělek blogováním

Máte svůj blog či magazín? Nebo máte chuť koupit nějaký web? Pak se výdělkům meze nekladou. Když zajistíte dostatečnou návštěvnost, můžete vydělávat například tím, že budete publikovat články o různém zboží či službách. Shánění inzerentů na českém internetu velmi usnadňuje služba PlaCla.cz, která propojuje blogery s lidmi, kteří poptávají články. Stačí svůj web jen zaregistrovat. Placené blogování je jednoduchý způsob výdělku pro každého, kdo rád píše a ovládá gramatiku.

4. Hledejte si jednorázové zakázky

Nehledáte stálé zaměstnání, spíš jen přivýdělek? Pak se podívejte třeba na portál WebDeal. Tam lidé zadávají různé menší zakázky jako vytvoření prezentace, napsání textu, korekturu textu, zhotovení loga, vymyšlení názvu firmy apod. Spousta takových online tržišť existuje i v zahraničí, takže jestliže umíte anglicky, neváhejte a omrkněte také Upwork.com, Fiverr.com či Freelancer.com.

5. Přivýdělek z domova, ruční práce – prodávejte své výrobky

Znáte Etsy.com nebo český Fler.cz? Jde o online tržiště s ručně vyráběnými věcmi. Jestliže hezky šijete, pletete, tvoříte keramické výrobky či něco podobného, zkuste je tady nabízet.

6. Nabídněte své fotky

Baví vás fotit? Na světě je spousta lidí, kteří potřebují hezké snímky do svých grafických materiálů, a možná by jim líbily právě vaše fotografie. Prodávat je můžete například na Shutterstock.com či Profimedia.cz.

7. Zbavte se nepoužívaných věcí

Leží vám doma zachovalé dětské hračky, nepoužívaný kočárek, zimní kozačky, které jsou nakonec malé? Na co tohle všechno pořád schovávat, když to můžete zpeněžit? Začněte nabízet nepotřebný majetek na Bazos.cz, moderním MarketPlace od Facebooku, nebo ho vydražte na Aukro.cz. I prodej za symbolickou částku je pořád lepší, než aby vám věc zbytečně ležela ve sklepě či na půdě.

8. Předávejte své znalosti

Jste dobří v angličtině? Umíte vysokoškolskou matematiku? Po celé ČR je spousta lidí, kteří by tyto dovednosti potřebovali naučit také, a vy jim k tomu můžete pomoci. Učení přes Skype je dnes už úplně normální záležitost.

BONUS:

Nacházíme se v období, kdy je nedostatek zaměstnanců. Pracovní síly chybí v mnohých odvětvích, takže se nebojte experimentovat. Můžete podnikat sami na sebe, nebo se stát freelancerem a pracovat z domu pro různé firmy. Pokud vám přijde, že nic užitečného neumíte, naučte se. Obrovská poptávka je po specialistech na digitální marketing, graficích, programátorech apod. Stačí si sednout k nějakému online kurzu a mít chuť se něco naučit. S vidinou, že se osamostatníte a získáte možnost pracovat přes internet, vám to jistě půjde.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 91 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.