FAKENEWS
23.2.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

8 fake news, na které elfové asi “zapomněli”

Sdílejte článek:

HONZA PALUSKA

Jestli se na něčem s progresivní levicí shodnu, tak na tom, že boj proti lživým zprávám (teď jim říkáme fake news) je důležitý. A co si člověk neudělá sám, jako by neměl :) Tak pojďme si trochu zabojovat, co říkáte? 

52688574_1504860682984040_5264913817883639808_o1. Pán na fotografii se jmenuje Jussie Smollett a v lednu tohoto roku vypověděl, že na něj dva muži před jedním hotelem v Chicagu křičeli rasistické a homofobní nadávky, dali mu provaz kolem krku a polili jej neznámou chemikálií. Uvedl také, že útočníci byli běloši a hlásili se k Trumpovi. Případ tehdy odsoudily celebrity, politici, komentátoři, média. Byl dáván jako příklad, kam se USA po zvolení Donalda Trumpa dostaly…..

Jenže se ukázalo, že ten člověk lhal. Podle policie a FBI Smollett sám sobě poslal výhrůžný dopis s rasistickými a homobofními nadávkami a věřil, že mu filmová společnost zvýší honorář. Když to nezafungovalo, najal si černošské bratry Abela a Ola Osundairovy. Posílal jim SMS zprávy, ve kterých je podrobně naspané, jak má ani ne minutový útok vypadat. Záběry z pouličních kamer ukázaly, že dokonce své pozdější „útočníky“ dva dny před incidentem vzal na místo, kde chtěl, aby k napadení došlo. Byl s nimi ve spojení hodinu před útokem i po něm a také během doby, kdy odjeli na dva týdny do Nigérie. Herec v současnosti čeká na soud (ten je naplánován na 14. března) a přes své advokáty vzkázal, že se “cítí zrazen a obětí systému.”

2. Těsně před volbami v roce 2016 se baptistický kostel v Hopewell stal obětí žháře. Na místě se našlo i graffiti se vzkazem: “Volte Trumpa.” Vyšetřování ukázalo, že pachatelem byl Andrew McClinton, 48 letý, afroamerický člen tamní baptistické církve.

3. “Heil Trump” a “Fuck Church” byly nápisy, které se po volbách objevily na kostelu sv. Davida v Indianě. Čin spáchal 26 letý gay, George Nathanel “Nathan” Stang, který v kostele hrál na varhany. Pro místní noviny IndyStar doslova uvedl:. “Během toho týdne jsem byl vystrašený, vyděšený a sám v mém strachu. Myslím, že jedním z hlavních faktorů, které stály za mým činem, byla skutečnost, že jsem chtěl, aby se se mnou báli i další lidé.”

4. Yasmin Seweid (18), řekla policii, že tři příznivci Donalda Trumpa ji obtěžovali a pokoušeli se jí ukrást její hidžáb, když čekala v New Yorku na zastávce na vlak. Jenže o dva týdny později se ukázalo, že se celá věc vůbec nestala. Seweid přiznala, že si příběh vymyslela kvůli tomu, že pozdě do noci popíjela s přáteli a obávala se, že se její přísný muslimský egyptský otec na ní bude zlobit.

5. 42 židovských náhrobků bylo v březnu 2017 povaleno na hřbitově ve Washingtonu v Midwoodu v Brooklynu. Zatímco oficiální místa spekulovala, že za tím stojí antisemitismus, vyšetřování našlo jiného viníka: vítr. “Neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že se jedná o případ vandalismu. Za vším stojí vlivy počasí a půda” řekl mluvčí policie.

6. V září 2017 bylo pět černošských vojenských kadetů letecké akademie bombardováno nenávistnými projevy na nástěnkách. Ukázalo se, že komentáře napsal jeden z afroamerických kadetů, jejich kolega. Komentátorku CNN Fridu Ghitisovou to ovšem nerozhodilo: “Volba prezidenta Donalda Trumpa zvedla skálu, pod kterou se skrývala velká část nenávisti a dovolila, aby se dostala na světlo,” uvedla tehdy doslova.

7. Afroameričanka Adwoa Lewis (20) z Long Islandu řekla, že na ní čtyři mladiství chlapci křičeli “Trump 2016!”. Říkali jí prý, že sem (myšleno USA) nepatří. Když později přišla ke svému autu, měla pořezané pneumatiky a za stěračem nenávistný vzkaz. Později přiznala, že si příběh vymyslela a poznámku za stěrač si dala sama.

8. 30. prosince 2018 byla 7 letá afroamerická dívenka Jazmine Barnesová zabita při střelbě z jedoucího vozidla. Svědci uvedli, že v tu dobu se místem v autě pohyboval “nějaký běloch”. “Musíme to nazývat tak, jak to je. Černí lidé jsou v této zemi cílem, “řekl aktivista Deric Muhammad. Sheila Jackson Leeová, politička Demokratické strany k případu uvedla: “Nebojme se říkat, co je očividné – byl to zločin z nenávisti”. Nicméně vyšetřování vedlo k zatčení dvou afroameričanů Erica Blacka Jr. a Larry D. Woodruffa, kteří si podle police auto pana Barense, ve kterém zemřela malá Jazmine, spletli s jiným.

Tak co myslíte přátelé, dostanu taky nějaké ocenění? Vezmou mě mezi elfy?

Autor: Honza Paluska

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 979 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
50 komentářů
    • Redakce