PUTINBOMBA
22.12.2021
Kategorie: Politika

7 signálů, že válka s Ruskem se ještě více přiblížila

Sdílejte článek:

MICHAEL SNYDER

V tomto článku  autor  píše  o něčem, co naprostou většinu obyvatel USA nemůže více zajímat. Je smutné, že většině Američanů jednoduše nezáleží na Ukrajině, ruských vojenských přípravách na válku ani v podstatě na ničem jiném, co se děje na druhé straně zeměkoule.

 

Ale v Rusku je všechno úplně jinak. Neustále se hovoří o možnosti války se západem a panuje mnoho pesimismu, že se jí nebude možné vyhnout.

Pro Rusy je to skutečně největší krize se západem od kubánské raketové krize v 60. letech. Rusové opakovaně varovali, že západní rakety nesmí být umístěny na Ukrajině, a opakovaně varovali, že Ukrajina se nesmí stát členem NATO.

Používají stejné zdůvodnění jako my během kubánské raketové krize. Nechtěli jsme, aby Rusové měli na Kubě rakety, které by potenciálně mohly zasáhnout naše hlavní města během pouhých několika minut, a stejně tak Rusové nechtějí na Ukrajině rakety, které by potenciálně mohly zasáhnout jejich hlavní města během pouhých několika minut.

Jediný možnost, že  Vladimir Putin někdy schválí invazi na Ukrajinu, je překročení jedné z jeho strategických „červených čar“.

Ale místo toho, aby zmírnili napětí a snažili se věci vyřešit, západní vůdci Rusko jen provokují.

Pokud budou dál bezohledně šťouchat do medvěda, v určitém okamžiku se stane chyba a budeme mít válku, kterou nikdo nechce. Následuje 7 signálů , že válka s Ruskem se ještě více přiblížila…

1) Navzdory tomu, že Vladimir Putin prohlásil, že takový krok by překročil jednu z jeho „červených čar“, Ukrajině bylo právě řečeno, že jí nakonec bude dovoleno vstoupit do NATO…

Tváří v tvář sílící hrozbě ze strany Ruska požádal ukrajinský prezident na čtvrtečním setkání šéfa NATO o bezpečnostní záruky a odešel s obnoveným závazkem, že jeho země by se nakonec mohla k vojenské alianci připojit navzdory tvrdým námitkám ruských sousedů.

2) Ukrajina šokovala svět otevřením protiatomových krytů v Kyjevě…

Ukrajina otevřela protiatomové kryty v hlavním městě země, protože obavy z ruské invaze stoupají. Ve středu ukrajinský ministr a bývalý špion varoval, že by se konflikt mohl rozšířit globálně.

3) Martha Raddatzová z ABC hlásí, že po nedávném telefonátu Joea Bidena s Vladimirem Putinem přesunuli Rusové k hranicím s Ukrajinou dalších 10 000 vojáků.

4) EU varuje před „masivními důsledky pro Rusko“, pokud dojde k další „agresi“ vůči Ukrajině…

„V této chvíli Rusko volí vůči svým sousedům agresivní postoj. A jak Evropská unie a její partneři ze skupiny G-7 dali jasně najevo, další agresivní kroky proti Ukrajině budou mít pro Rusko obrovské důsledky,“ řekla ve středu předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

5) Banky v Bělorusku se kvůli hrozícím sankcím západu chystají přejít na ruskou verzi SWIFT…

Běloruské banky se připravují na tvrdší západní sankce tím, že se přihlásí k ruské alternativě k SWIFT, síti mezinárodních finančních transakcí, o niž se opírá globální bankovní systém, informoval ruský bulvární list Moskovskij komsomolec.

Ruský systém pro předávání finančních zpráv (SPFS) má více než 400 domácích uživatelů – prakticky všechny ruské poskytovatele půjček s licencí –, ale využívá jej pouze 38 bank z devíti dalších zemí. SPFS byl vyvinut v roce 2014 s cílem udržet bankovní transakce v případě, že by západní sankce odpojily Rusko od SWIFT.

6) Objevují se zprávy, že Rusko „začalo přesouvat raketové systémy Tor krátkého doletu země-vzduch do pohraniční oblasti s Ukrajinou“.

7) Skupina amerických senátorů chce formálně označit Rusko za „teroristický stát“. Není třeba dodávat, že Rusové z toho nemají radost…

A k tomu – jako by vše, co nebylo dostatečně pobuřující – chtějí američtí senátoři označit Rusko za „teroristický stát“, pokud jeho „síly dále napadnou Ukrajinu“. Takové označení jaderné supervelmoci nemá obdoby. Je to šílený krok, který by diplomacii a vyjednávání téměř znemožnil. To se rovná vyhlášení války. Měli bychom se snažit najít cestu k míru s Ruskem, ale stále se blížíme válce. A až válka nakonec přijde, může být globální. Většina Američanů si to neuvědomuje, ale Rusko a Čína právě oznámily zbrusu novou „bezpečnostní alianci“…

Ve středu bylo oznámeno, že se Rusko a Čína dohodly na podmínkách bezpečnostní aliance.

Prezident Xi k dohodě uvedl: „V současnosti některé mezinárodní síly pod rouškou „demokracie“ a „lidských práv“ zasahují do vnitřních záležitostí Číny a Ruska a brutálně pošlapávají mezinárodní právo a uznávané normy mezinárodních vztahů.“ Mohly by se tedy Spojené státy jednou ocitnout v boji proti Rusku a Číně zároveň? Ano, to je zcela možné.

Evropské mocnosti přitom varují, že rozhovory o oživení íránské jaderné dohody „se rychle blíží ke konci cesty“…

Ve společném prohlášení Británie, Francie a Německa vydaném v úterý se uvádí, že „se rychle blížíme ke konci cesty“, abychom zachránili jadernou dohodu s Íránem z roku 2015 poté, co íránská strana obvinila Západ, že rozdmýchává atmosféru „hry na viníka“.

„Pokračující jaderná eskalace v Íránu znamená, že se rychle blížíme ke konci cesty,“ oznámil francouzský velvyslanec při OSN Nicolas de Riviere. Dodal, že skutečnost, že Írán soustavně porušuje minulé limity rozvoje a obohacování uranu, a přitom obviňuje USA z odstoupení od dohody, znamená: „Blížíme se k bodu, kdy íránská eskalace jaderného programu zcela vyprázdní JCPOA.“

Izraelci se už cvičili na útok na Írán, a pokud mírové rozhovory zkrachují, konflikt mezi Izraelem a Íránem se stane nevyhnutelným.

Nová válka na Blízkém východě by samozřejmě dala Bidenově administrativě možnost odvést naši pozornost od narůstajících vnitřních potíží. V této chvíli je jen 26 procent Američanů přesvědčeno, že země míří správným směrem…

Nový průzkum Ekonomistu/YouGov ukazuje, že téměř 75% Američanů si buď není jisto, nebo se domnívá, že země míří špatným směrem. Jen 26% si myslí, že věci jdou dobře.

Ba co hůř, pouhá 4% věří, že je ekonomika  „vynikající“.

Osobně nevěřím, že do konce roku 2021 dojde k vypuknutí velké války. Ale do nového roku zbývají jen týdny a z roku 2022 mám tak špatný pocit.

V posledních několika letech jsme byli zasaženi jednou věcí za druhou a hrozí, že „dokonalá bouře“, která nás nyní čeká, se v příštím roce dostane na zcela novou úroveň.

  • Michael Snyder, The Economic Collapse (Přeložil I.Bubeník)

Poznámka překladatele:

Přemýšlivý člověk by k tomu dodal, že Amíci si opět představují, že se bude válčit  a zabíjet jen v Evropě,   jako již v obou světových válkách. A  oni,  dobří hoši demokracie a svobody , budou v závětří  spokojeně budovat  svá  vysněná  luxusní sídla  a  dál obdivovat  mrakodrapy  věčného  impéria  moci a blahobytu. A ještě by si elita  armády  a  zbrojařští oligarchové  a další miliardáři  přáli na nové válce opět pořádně vydělat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 608 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)