migranti122018
7.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

660 000 migrantů čeká v Libyi, že se odsud dostane do Evropy

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Ač počet migrantů vstupujících do Evropy poklesl, tak zprávy tvrdí, že asi 660 000 lidí pořád v Libyi zůstává, aby odsud hledalo cestu do Evropy.

Od začátku roku se sice daří dostávat se z Libye přes Středozemní moře do Evropy méně lidem a poklesl i počet utopených, ale Libye pořád zůstává hlavním odbavovacím místem afrických migrantů, hlásí vysílač Franceinfo.

Začátkem týdne došlo k bombardování zádržného centra migrantů na předměstí Tripolisu, při němž bylo 44 migrantů zabito, čímž se situace v této severoafrické zemi stala ještě napjatější. Tento útok odsouzený vyslancem Spojených národů pro Libyi Ghassanem Salamé jako „válečný zločin“ vyvolal mezinárodní pobouření.

Libyjská vláda národní jednoty z útoku obvinila povstalecké síly generála Khalifa Haftara, který přiznal, že na tuto oblast útočil, ale odmítl, že by k útoku patřilo to migrační centrum, v němž je ubytovaných 600 migrantů.

Pár dnů po útoku se ve Středozemním moři potopila loď s 86 migranty, z nichž podle místních úřadů přežili jen tři. Někteří migranti dokonce tvrdí, že jsou v zádržných centrech nuceni montovat zbraně pro skupiny bojující uvnitř Libye. Několik neziskovek provozujících převozní lodě pro migranty také obnovilo operace u libyjského pobřeží, kde hledají a zachraňují v zóně (SAR), kdy italská organizace Mediterranea zachraňující lidi tento týden oznámila, že vysílají loď Alex na pomoc dvěma dalším neziskovkám v této oblasti operujícím.

Zatímco se migrační tlak v Libyi stupňuje, tak naráží na rozhodnost italského ministra vnitra Matteo Salviniho, který je neoblomný při prosazování své politiky odporu k masové migraci.

Salvini, který neziskovky přímo obviňuje z pašování lidí, vyslal minulý týden hlídkové lodě, aby bránily migračním plavidlům ve vstupu do italských národních vod. Je však nejasné, co tyto lodi budou moci dělat, když se italské zákony nevztahují na mezinárodní vody.

CHRIS TOMLINSON

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 368 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)