MIGRANTI
28.12.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

600 000 práceschopných migrantů v Německu je na dávkách, ale my se to nedozvíme

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

25. prosince byla na všech německých serverech zveřejněná zpráva o tom, že v polovičce tohoto roku bylo 600 000 nepracujících, byť práce schopných, migrantů registrováno jako příjemci základního sociálního zabezpečení Hartz IV. To je oproti minulému roku přírůstek o 250 000 osob. Jsem sice přesvědčený, že skutečná čísla jsou ještě vyšší, ale člověk je vděčný i za náznak objektivní informace. 

Německé noviny a servery tedy tuto zprávu přinesly, ale v těch českých jsem ji hledal marně. Naposledy jsem si prošel naše servery dnes dopoledne, ale o tomto tématu jsem nenašel ani slovo. Ale fakt je, že se mi hledání přesto vyplatilo. Představte si, že na Rýnu narazila hotelová loď do pilíře mostu. Teda, to jsou věci.

Proč o tom mluvím? Asi si také vzpomínáte, jak nám česká média v roce 2015 vysvětlovala, že do Německa míří vlna prácechtivých a vzdělaných mladých lidí. Dozvěděli jsme se, že příliv migrantů je pro Německo nutný příspěvek pro řešení jeho demografického problému. A mnohý náš dychtivý žurnalista ještě přidal, že bychom si z toho měli vzít příklad. Ti kteří přicházejí k sousedům budou prý Němcům platit jejich penzijní systém, který nemá dost přispěvatelů, ale dramaticky rostoucí počet penzistů. 

Myslím si, že si většina z Vás již tenkrát udělala stejný závěr jako já. No a teď víme, že byl pravdivý. A to je to podstatné.

 

Autor: Petr Robejšek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč

Celkem za měsíc: 4 719,00 Kč
Vybráno 13.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
86 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.