4e79766d454dbe7ea2db2ac48408a3f6_vanoce-darky-1-shutterstock-33729406
13.12.2018
Kategorie: Kultura a tipy

5 tipů, jak ušetřit při nákupu vánočních dárků

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Vánoce jsou nejen svátkem klidu a radosti, ale i velkých výdajů. Spočítejte si jen, kolik utratíte na vánoční jídlo, dekorace nebo dárky? Ano, dárky k Vánocům nepochybně patří, ale víte, jak je nakoupit tak, aby nezruinovalo vaši peněženku?

Na Vánoce nejvíce utrácíme na dárky

Průzkumy ukazují, že nejvyšší položkou vánočního rozpočtu jsou právě dárky. Češi v priemere utratia ua Vianoce až 10 000 Kč a musia si na ne šetriť. Češi v průměru utratí za Vánoce až 10 000 Kč a musí si na ně šetřit. Při takových vysokých položkách se už nenajde snad nikdo, kdo by nepřemýšlel, jak při nákupu vánočních dárků ušetřit. Poradíme vám.

1. Stanovte si rozpočet

Pravidlo číslo jedna zní: nejvíce ušetříte, pokud si na vánoční dárky předem stanovíte maximální limit, který nesmíte překročit. Pokud se od stanovené částky postupem času odchýlíte, rozpočet nenavyšujte. Nejlépe si dokážete rozpočet uhlídat tak, že si před nákupy vyberete z bankomatu přesně takovou částku, jakou jste se rozhodli na dárky utratit.

Podobný princip lze dodržet i při dohodě se svými blízkými – stanovte si cenový limit na dárky, případně se domluvte, že Ježíšek bude nosit dárky jen dětem.

Na dárky si určitě nepůjčujte. Stojí vám to za to, abyste se právě na Vánoce zadlužovali? Lépe uděláte, pokud si na Vánoce každý měsíc odložíte nějakou malou částku. Konečně, můžete darovat přece jen nějakou maličkost, byť vlastnoručně vyrobenou. Případně existují ještě další efektivní způsoby, jak na dárcích ušetřit.

2. Nakupujte v předstihu

Nenechávejte si nákupy na poslední chvíli. Dárky přece můžete nakoupit během celého roku. Pokud vám něco padne do oka, neváhejte a kupte to. Přestože i v létě :-) Jak se říká, zabijete zároveň dvě mouchy jednou ranou – koupíte to, co jste skutečně chtěli, a navíc se vyhnete i předvánočnímu stresu.

3. Nekupujte nesmysly

Opravdu. Nekupujte někomu dárek jen proto, že se to patří. Vždyť zvažte, stojí vám to za rozpačité pohledy pod vánočním stromkem a za to, aby se tyto věci po celá léta hromadily někde ve skříni? Promluvte si se svými blízkými, co by si na Vánoce opravdu přáli. Vždy je lepší neudělat překvapení než udělat překvapení nepříjemné. Pokud trváte na překvapeni, ale nevíte, co by si váš blízký přál, vsaďte na dárkovou poukázku. Tou opravdu nic nemůžete pokazit. Případně se dohodněte s ostatními členy rodiny a pořiďte jeden větší společný dárek.

Tip od nás: Výborným dárkem jsou například i kosmetické balíčky, kosmetiku přece používá každý, no ne? Pokud nyní navíc využijete portál Vasekupony.cz a využijete mega slevy, slevové kupóny nebo kódy, tak se vám vaše peněženka určitě poděkuje. Taková Notino sleva na parfémy nebo kosmetiku sa přece vždy hodí.

4. Využijte slevy a výprodeje

Black Friday, Den dopravy zdarma, různé mezisezónní, předvánoční nebo povánoční výprodej – možností je nepočítaně. Pokud si na ně počkáte, na oblečení, hračkách, elektronice či jiných dárcích dokážete ušetřit i několik desítek procent jejich původní ceny. Stejně dobře vám poslouží i slevové kódy a slevové kupóny. O to lépe, pokud je všechny najdete na jednom místě – jako například u nás, na portálu Vašekupóny.cz.

5. Porovnávejte

Internet nám poskytuje nespočet možností. Nejenže můžete snadněji sledovat, kde a jaký výprodej se právě koná, ale můžete si také jednoduše porovnat ceny či jiné parametry jednotlivých produktů. Při celkových nákladech nezapomeňte počítat s náklady na dopravu – ta dokáže prodražit zejména malé dárky.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.