067a4391b9ce88426149a9445d0048fc
11.2.2016
Kategorie: Kultura a tipy

5 tipů jak na zdravé spaní

Sdílejte článek:

(PR) 11|02|2016

Dostatečné množství kvalitního spánku je pro každého z nás velmi důležité. Není se čemu divit, jelikož spánek patří mezi nejlepší možnosti regenerace lidského organismu. Dopřát si jej ale můžete pouze za určitých podmínek. Potřebovat budete jak klid, tak i bytelnou postel a v neposlední řadě kvalitní matraci. Zapomenout nelze ani na prostředí, jež si můžete vyladit dle vlastních představ a na zbavení se stresu. Soustřeďme se tedy na jednotlivé zmiňované faktory podrobněji.

Zajistěte si dostatek klidu

V první řadě je třeba zajistit si dostatek klidu potřebného k tomu, abyste mohli bez problémů zamhouřit oči a usnout. Optimální je proto snažit se o rezervování co nejvíce času pro sebe. Co se týká samotné délky spánku, měla by čítat minimálně 6 hodin. Právě minimálně po tuto dobu by se zejména těžce pracující lidé měli natáhnout na své matrace a oddávat se zaslouženému odpočinku. Pokud bude délka spánku vyšší, člověk mnohem lépe nabere síly a bude logicky produktivnější. Problém s dostatkem klidu nastává hlavně u rodin s malými dětmi. Jejich energie je nekonečná, a tak se dospělému vyplatí alespoň trochu přizpůsobit svůj program jejich dennímu a zejména nočnímu režimu.

Bytelná postel samozřejmostí

Spát pouze na zemi, nebo na matraci určitě nestačí. Pod sebou tělo potřebuje pevný podklad. V současné době jsou na trhu k dispozici spousty druhů postelí. Optimální volbou jsou hlavně modely vyrobené z masivního dřeva. Jedná se sice o nejdražší variantu postele, nicméně konstrukce je maximálně pevná a bytelná. Spolehnout se díky ní můžete na dlouhou dobu výdrže.

Dbejte na výběr správné matrace

Nesmírně důležité je vědět jak vybrat matraci. K dispozici je dnes velké množství nejrůznějších typů. Velmi často se vybírají matrace vyrobené z paměťové pěny, které se dokážou perfektně přizpůsobit lidskému tělu. Jít může o HR pěnu, jež nabízí skvělé ortopedické vlastnosti. Materiál je samozřejmě i hypoalergenní, takže nehrozí žádné alergické reakce a zachytávání prachových částic na jeho povrchu. Vybrat si lze i matraci vyrobenou z líné pěny. Ta je vyrobena smísením PUR a HR pěny. Charakteristická je dokonalou tepelnou roztažností zajišťující naprostou minimalizaci vzniku proleženin. Podobně jako předchozí typ pěny se využívá například na pružinové matrace, kde dokonale eliminuje přítomnost pružin. Jestliže chcete vsadit na jistotu, vyberte si zdravotní matrace disponující přímo atestem o pozitivním vlivu na lidské zdraví.

Stylová ložnice je důležitá

Nejen kvalitní levné matrace jsou základem zdravého spánku. Dbát byste měli i na stylový vzhled interiéru vaší ložnice. Pokud nejste se stávajícím uspořádáním a vzhledem této místnosti spokojení, nechte si navrhnout novou. Moderní počítačové vizualizace nabízejí skvělé možnosti navržení ložnice přímo na míru. Krásné skříně, mnohé doplňky a barevné provedení malby mohou zajistit dokonalé prostředí se vším všudy.

Stres musí zmizet

Nejčastější příčinou nespavosti a problémy s nedostatkem efektivního odpočinku je stres. Jeho všudypřítomnost se stala poměrně často diskutovanou záležitostí. Odbourání tohoto napjatého stavu je velmi složité. Naším tipem je využití aromaterapie. Na noční stolek lze postavit nejrůznější vonné tyčinky a svícny, jež mohou pomoct vytvořit harmonické prostředí. V ložnici byste měli také v pravidelných intervalech větrat. Určitě nenechávejte okno otevřené dlouhou dobu. Stačit by měly krátké a intenzivní intervaly. Řešením může být i pořízení rekuperační jednotky, jež vám dokáže zajistit po celou dobu dostatek čerstvého vzduchu. Mnohdy se vyplatí pustit si před spaním i oblíbenou hudbu nebo přečíst zajímavou knihu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 62 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.