obrazek
20.2.2020
Kategorie: Kultura a tipy

5 tipů, co dělat o víkendu?

Sdílejte článek:

Již od pondělí se mnozí lidé těší na víkend. Dlouhý pracovní týden si zkracují vymýšlením toho, co během víkendu podniknou. Možností se nabízí nepočítaně, v podstatě záleží jen na tom, na kterou konkrétní aktivitu má člověk náladu – zda na aktivní trávení volného času nebo spíš na odpočinek. Vybírat je možné i z následujících zajímavých tipů.

Na lyže…

Lyžování má po celém světě miliony fanoušků a mnozí z nich čekají na první záchvěv zimy, aby nazuli lyže a sundali je až počátkem jara. Sněhové podmínky v České republice v posledních letech sice lyžařům nepřejí, ale naštěstí je poměrně dostupná varianta lyžování v Alpách. Cesta z Prahy do některých alpských středisek trvá jen pár hodin a jedná se tak o perfektní variantu trávení víkendu, případně prodlouženého víkendu.

Pochopitelně se ale o víkendu dá věnovat jakémukoliv sportu, podle toho, jaké má člověk preference. Velice oblíbenou a na vybavení nenáročnou sportovní disciplínou je běh. Dá se provozovat třeba jen víkendově a v podstatě v průběhu celého roku.

Do přírody…

Není divu, že mnoho lidí z hektického pracovního týdne míří během víkendu do přírody. Ne nadarmo se říká, že je to balzám na nervy. A česká příroda toho nabízí skutečně hodně, jen je potřeba trošičku hledat. Mnoho cestovatelských tipů nabízí například portál www.webrangers.cz. Co třeba navštívit nejkrásnější jezera České republiky? Objevit Rešovské vodopády? Nebo pro odvážnější, co se vydat na české nejznámější ferraty?

Výlety po české krajině jsou ideálním víkendovou aktivitou. Prakticky do všech koutů Česka se dá pohodlně dostat autem během několika hodin.

Za poznáním…

Česká republika má za sebou neskutečně bohatou historii, která se zrcadlí v mnoha dochovaných historických objektech. Skutečně velké množství zachovaných hradů a zámků po celém území Čech, Moravy i Slezska láká každoročně miliony turistů. Hlavní sezona je samozřejmě během letních prázdnin, jejich návštěva může být ale zpestření víkendu během celého roku.

Kdo neholduje historii, ale přesto by se rád vzdělával, může navštívit v poslední době velice oblíbená vzdělávací centra v oblasti techniky. Technické muzeum v Praze je klasikou, ale také například IQ Landia v Liberci nebo Vodní dům v Hulicích ve Středočeském kraji potěší nejen zvídavé děti, ale i dospělé.

K odpočinku…

Aktivní trávení víkendů nemusí být pro každého. Někdy má člověk chuť jen tak lenošit nebo si zkrátka užívat toho, že nemusí do práce. Proležet celý víkend na gauči taky není špatné. A oblíbený film nebo seriál završí perfektní pohodu. Není přitom nutné čekat na to, až budou oblíbený „biják“ dávat v televizi. Filmy a seriály lze bez problémů sledovat online. Například portál Bombuj.tv nabízí poměrně širokou nabídku českých i zahraničních snímků.

Přátelé nebo samota?

Před víkendem se může stát, že člověk stojí před rozhodnutím, zda ho strávit se svými nejbližšími či naopak být raději o samotě. I když se to nezdá, i druhá varianta vůbec nemusí být nuda! Někdy není nic lepšího než se začíst začátkem víkendu do knihy a s nedělním večerem ji zaklapnout přečtenou. A koho nebaví knihy, ale má rád mluvené slovo, může si stáhnout audioknihy zdarma a celý víkend se nechat unášet mnoha zajímavými příběhy. 

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 936,00 Kč
Vybráno 8.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 210 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.