levné oblečení z číny
1.11.2020
Kategorie: Kultura a tipy

4 rady pro nakupování levného oblečení z Číny – jak se nespálit

Sdílejte článek:

Jedním z hlavních lákadel čínských e-shopů je levné oblečení. Hlavní výhodu zákazníci spatřují především v nízkých cenách, levné oblečení z Číny ovšem přináší i některá úskalí. Mnoho čínských e-shopů s oblečením patří mezi ověřené prodejce, přesto se však může stát, že nákup skončí zklamáním. Jak se při nakupování levného oblečení z Číny nespálit?

Levné oblečení z Číny je bezesporu jedním z hlavních důvodů, proč zákazníci čínské e-shopy navštěvují. Extrémně široká nabídka, kterou v kamenných obchodech nenajdeme, spojená s dopravou zdarma a ještě nějakou slevou navíc pak vytvoří nabídku, která se těžko odmítá.

Prodejců s levným oblečením je celá řada. Patří mezi ně například internetoví velikáni jako je AliExpress či Alibaba, ale také obchody jako SheIn nebo LightIntheBox. Na těchto e-shopech je často možné najít i padělky značkového oblečení.

Některé čínské e-shopy mají své sklady i v evropských zemích. Nutno ovšem poznamenat, že tyto sklady mají většinou limitovanou nabídku zboží. Pro zákazníky, kteří nejsou fanoušky čínských e-shopů, je zde eBay.de, na jehož bazaru je také možné sehnat velmi lákavé kousky za skvělé ceny.

oblečení čína riziko

Zákaznické recenze – základ pro nákupy z Číny

Jak již bylo řečeno, nákup levného oblečení se nemusí vždy vydařit. Nespokojený zákazník pak musí řešit reklamaci z Číny nebo vrácení peněz. Na co si dávat pozor? Existuje hned několik aspektů, které se při nákupu levného oblečení z čínských e-shopů vyplatí sledovat.

V případě nákupů z Číny nikdy nelze vsadit na jistotu. Běžně se stává, že obchody mají různorodé ohlasy. Jeden zákazník e-shop vřele doporučuje, zatímco další jej označuje za příšerný. Zkušenosti s čínskými prodejci tak bývají velmi individuální.

Přesto se zákaznické recenze vyplatí číst. Člověk si o e-shopu udělá lepší obrázek a sám se rozmyslí, zda do něj vloží důvěru či nikoliv. První radou je tedy čtení zákaznických hodnocení. Je důležité si recenze přečíst na nezaujatých stránkách – dobře poslouží různá diskuzní fóra.

Další radou je sledování zákaznických recenzí přímo u konkrétního zboží, které se zákazník chystá koupit. Tyto recenze budou více jednolité a odhalí, zda je se zbožím něco v nepořádku. Může se totiž stát, že oblečení je rozesíláno ve špatné barvě či střihu, který nesedí.

Pokud dorazí balíček s oblečením, které je v neodpovídající barvě, velikosti či střihu, nebo je jakkoliv poškozené, má zákazník právo na vrácení peněz či zaslání nového zboží. Toto ovšem většinou neplatí pro plavky či spodní prádlo.

Jak se nespálit při nákupu levného oblečení z Číny

Třetí radou je pečlivé sledování velikostí. Co se velikosti týče, čínské e-shopy mají většinou menší číslování. Spolehlivé e-shopy vždy disponují tabulkou velikostí, a zákazník si tak může před nákupem zkontrolovat, zda mu dané zboží bude doopravdy sedět.

Na některých e-shopech je dokonce možné vložit recenzi, zda bylo oblečení příliš malé, velké nebo zda sedělo přesně. Většina zákazníků při nákupu levného oblečení z Číny radí zakoupit pro jistotu oblečení nejméně o jednu velikost větší.

V neposlední řadě je zde ČOI, web, na kterém si člověk může ověřit, zda se jedná o podvodný e-shop či nikoliv. Česká obchodní inspekce seznam rizikových e-shopů pravidelně aktualizuje a doporučuje zákazníkům návštěvu těchto webů důkladně zvážit.

Existuje několik faktorů, podle kterých si zákazník může sám ověřit, zda se jedná o rizikový e-shop. Spolehlivý e-shop by měl mít jasně stanovené a smysluplné obchodní podmínky. Dále by měl uvádět kontaktní informace a informace o provozovateli, jako je jméno a sídlo.

Pokud e-shop uvádí pouze jeden způsob platby, měl by zákazník také zpozornět. Prověřené e-shopy většinou umožňují několik způsobů včetně platby skrz PayPal. Je také možné prověřit si majitele domény e-shopu na stránkách k tomu určených.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Miloš Zbranek 1000,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Petr Navrátil 100,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Anonym 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 009,- Kč
Vybráno 45.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 373 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,80 out of 5)
Loading...