LIDEDAV
13.11.2019
Kategorie: Historie

30 let blbé nálady

Sdílejte článek:

PETR KUBÁČ

Nedávno jsem četl zajímavý článek s tímto srovnáním: Prakticky pár let po roce 1918 byla První republika — světová průmyslová velmoc, 7. nejbohatší stát na světě, bohatší než Francie a Německo (obě zničené válkou). Dokonce 20 let po komunistickém převratu — v roce 1968 — vrcholila „zlatá šedesátá“ — období (relativní) svobody a (skutečné) umělecké „kreativity“ — šílenostem a vraždění bolševických 50. let navzdory.

Letos máme 30 let od (údajného) anti-komunistického převratu a nějaké vzepětí společnosti — nikde. Havlem vyhlášená „blbá nálada“ trvá už od roku 1997 — a konce nevidět — spíše naopak. Cesty jsou rozbité (více než za bolševika). Kolegu — milovníka porevolučních vlád — ať už byly jakékoliv — s oblibou dráždím otázkou: „Dožiješ se, až „svaté ministerstvo“, nebo „svatá EU“ opraví dálnici D1?“Když sedím v ambulanci — nechávám babinám listovat 5stránkovým seznamem léků, které mají „výpadek výroby („jen“ 150 přípravků z 5000, ale jsou to ty nejpoužívanější a za 60 z nich ani není žádná náhrada…). U toho vzpomínám, jak máti vykládala o „VIP lékárně“ za bolševika, což byla železná skříň s „nedostatkovými léky“ pro „nemocné funkcionáře“ — od které měl klíče jenom primář… Společnost více nebo méně viditelně řídí společenská vrstva „nových papalášů“, vzniklá rozkrádáním veřejných peněz, o jaké se „starým papalášům“ — komunistického typu — s jejich vilami na Ořechovce, „medvědy“ a Tuzexovými konty — nezdálo ani po nejdivočejší vodkové pitce v Moskvě. A tak dále a tak podobně…Možná nyní — před velkými oslavami „převratu“ je na čase popřemýšlet, kam bychom se dostali, kdyby převrat nenastal, a kam jsme se dostali, když převrat nastal.

Tedy otázka — co kdyby „převrat nenastal“ je poměrně jednoduchá — máme dva státy — Severní Koreu a Čínu, které jsou moderní verze společností, kde „převrat nenastal“ — lišící se jenom tím jakou míru „perestrojky“ si tyto komunistické státy pustily do své společnosti. Tedy někde tam — na ose od opravdového teroru a hladu po „reálný socialismus“ s divokým podnikáním, kde politika je 99,99 % Číňanů úplně fuk — bychom se pohybovali.

Problém je v tom, že už „sametová revoluce“ naznačovala třetí směr vývoje. Komunistická věrchuška by vycítila spřízněnost se západními „pokrokovými intelektuály“, takže bychom tu dnes měli „státní podnikání“ — „se šmírovací prúdou“ jako v Číně a k tomu navíc „boj proti klimatu, boj proti letadlům, boj proti automobilům, boj proti masu a dětem“ a vůbec boj proti všemu za co stojí žít a pracovat. K tomu by nám lidi jako Vasil MohoritaMiloslav Štěpán nebo Marián Čalfa vykládali, že mizerné výsledky evropské ekonomiky jsou OK, protože „globální oteplování vyžaduje, abychom se uskromnili.

Jenomže převrat nastal a po 30 letech se zdá že „demokracie“ nebo — nedej Bože — „liberální demokracie“ má nějaké problémy projevující se nekonečnou „blbou náladou“. Třeba současná (post)komunistická věrchuška vycítila spřízněnost s „pokrokovými intelektuály“ na Západě, takže tu máme euro-dotované (= státní) podnikání s nesmysly. Kolik „manažérů“ v Praze žije jenom z plýtvání daňovými penězi? Máme tady „šmírovací prúdu“ ba dokonce i boj proti letectví, automobilismu a z pohledu světové ekonomiky — mizerné ekonomické výsledky evropských států — které jsou OK, protože „globální oteplování vyžaduje, abychom se uskromnili“. Naštěstí tady jsou ještě nějaké věci navíc:

  • Máme svobodu slova asi jako v notoricky známém Reaganovském vtipu: Američan říká: „Můžu přijít do Bílého domu a říct: Pane prezidente, děláte to úplně špatně!“ Rus říká: „Já můžu taky přijít do Kremlu a říct: Americký prezident to dělá úplně špatně!“… Tedy můžete veřejně kritizovat společenský (ne)řád, avšak jen ve stylu: „mírného pokroku v mezích zákona“ — než vás Google, Twitter, Facebook nebo „údy“ našeho laskavého státu „zakleknou“.
  • Můžete před bolševickou euro-bahňačkou utéct kamkoliv, kde je situace (kvůli „mezinárodní spřízněnosti pokrokových intelektuálů“) stejná, nebo ještě horší.

Poslední výrazný rozdíl oproti „reálnému socialismu“. Ten totiž měl svá hrůzná „aktivistická“ 50. léta již za sebou. Proto lpěl na striktním rozdělení: „co je tajemníkovo — tajemníkovi, co je vidlákovo — vidlákovi“. Ve společosti byla ostrá hranice mezi ideologickými „zlatými telaty“ o kterých se nediskutovalo a mezi „zbytkem světa“, kde mělo obyvatelstvo relativně volný prostor k existenci. Stejné to bylo i v oblasti „státního podnikání“. Komunistický režim neměl peněz nazbyt, proto je vynakládal (na dnešní dobu) neobvykle racionálně. Proto se nám dodnes zachovaly sjízdné okresní silnice, mosty, přehrady, venkovské hasičárny, kulturáky a hospody, vysmívané paneláky, (o které začíná být znovu rvačka), fungující jatka, pekárny, mlýny, chemičky, (které stály za „privatizaci“ Babišovi), hutě, (které stály za „privatizaci“ Chrenkovi), doly, (které stály za „privatizaci“ Bakalovi) , elektrárny (které ČEZ opravil, odsířil a provozuje jako „rodinné stříbro“). Naopak nikdy nevznikly předražené „tunelové stavby“, dotovaná golfová hřiště, rozhledny v údolí, cyklostezky do nikam, pole zabraná „vilami“ z provlhlého sádrokartonu, „logistická centra“ skladující čínský šunt, nebo málo účinné leč silně dotované sluneční elektrárny…

soudruzi.jpg (45,720 kiB)

Soudruzi papaláši

Ostré dělení na „ideologickou“ a „neideologickou“ část společnosti bylo zcela univerzální — a skýtalo únik před (tehdejší) blbou náladou. Naopak smyslem existence „pokrokových aktivistů“ dneška je „nedat plebsu úniku“. Tím se dnešní „demokracie“ vzdáleně podobá tehdejším 50. letům. Minus justiční vraždy a gulagy, na které už jsou dnešní bolševici příliš líní a zbabělí…

Měli jste v poslední době vepřo-knedlo-zelo? Prděli jste po něm blaženě? Jak jste mohli?! Víte, kolik jste vyprodukovali skleníkového methanu!? Víte, o kolik se tím přiblížil „konec světa!? Víte, co by na to řekla Greta Thurnbergová!? Ani šťourátka do uchaani igelitky v sámošce, ani ojetina koupená od souseda — nic nesmí zůstat ušetřeno, aby si plebs nemyslel, že před „převýchovou“, „pokrokem“ (a blbou náladou) tentokrát někam uteče.

Nejsem si jistý, jestli obvyklá rada „kašlete na ně a žijte si svůj život“ povede k lepšímu. Hrozí totiž, že současný prohnilý systém svým salámovým aktivismem pronikne úplně všude, že nakonec i na vepřo-knedlo-zelo od manželky (kvůli vepřovému masu a oteplování z prdění) bude nějaká povolenka. Takže z jisté opatrnosti doporučuju opačný postup — seberte veškerou odvahu a řekněte debilům, že jsou debily. Osobně a zejména u voleb, dokud si vrchnost na ně ještě hraje. Protože dnešní vrchnost to je stále ta stará, bolševická vrchnost, vkusně namaskovaná. Jen kabelky a Channel 5 už nekupují v Tuzexu ale za „diety“ na cestách pro rozkazy do Berlína a Bruselu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 383 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...
politicon.cz
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.