img_6dd8df26ee
25.7.2018
Kategorie: Kultura a tipy

3 největší úskalí, která číhají při prodeji nemovitosti

Loading...
Sdílejte článek:

Prodej nemovitosti rozhodně není jednoduchou záležitostí. Obzvlášť pro někoho, komu v této oblasti chybí potřebné zkušenosti. Na rozdíl od jiných věcí si tady ale metodu pokus – omyl nemůžeme dovolit, jedná se přece jen o majetek vysoké hodnoty. Čeho se tedy vyvarovat, abychom eliminovali všechna rizika i případné ztráty?

Stanovení ceny

Nejvíce atraktivní je nemovitost prvních 14 dnů, proto je tak důležité hned na začátku správně určit nabídkovou cenu. Pokud ji stanovíte příliš vysokou, hrozí, že se vám zájemci neozvou, pokud ale naopak zůstane příliš při zemi, můžete výrazně prodělat. Roli sehrává celá řada faktorů – správný marketing, psychologie prodeje, citová vazba k nemovitosti nebo čas. Nevíte-li si v této oblasti rady, obraťte se na odborníky, tedy na zkušené makléře realitních kanceláří, kteří se dobře orientují na trhu s realitami.

Příprava nemovitosti

Potenciálním kupcům ukažte vaši nemovitost v co nejlepším světle a na prodej ji náležitě připravte. Udělejte pořádek, ukliďte všechny věci, které se povalují všemožně po bytě – od bot přes oblečení až po hračky, umyjte nádobí, zameťte nebo vyluxujte podlahu, srovnejte židle, křesla a veškeré dekorace, vytáhněte žaluzie na oknech a důkladně vyvětrejte. Osobní věci jako jsou fotografie či kosmetické přípravky ukryjte do skříní. Opravit nezapomeňte drobné technické závady, které jste dosud přehlíželi, a postarejte se rovněž o předzahrádku či zahradu domu. Tím vším totiž podstatně zvýšíte šance na prodej domu za dobrou cenu. Využít můžete také službyhomestaging, kterou nabízí každá dobrá realitní kancelář. Ta totiž moc dobře ví, jak důležitou roli hraje první dojem, který si potenciální zájemce utvoří hned, jak překročí práh vaší nemovitosti.

Právní náležitosti

Jak již bylo řečeno, s prodejem nemovitosti jsou spjata mnohá úskalí. Celá transakce proto musí být dostatečně zajištěná, a to hlavně po právní stránce. Uzavřené smlouvy musí splňovat veškeré náležitosti, aby vše proběhlo hladce a nehrozilo, že se převod zasekne na financování, nebo selže výplata peněz z úschovy. Neznalost právních povinností v žádném případě neomlouvá, pokud uzavřete obchod bez kvalitního právního zázemí, vystavujete se obrovskému riziku. Tak na to myslete a zbytečně nehazardujte!

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.