teambuilding
20.10.2017
Kategorie: Kultura a tipy

3 důvody, proč svým zaměstnancům uspořádat firemní akci

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 3,29 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Trendem posledních let je pořádání firemních akcí. Své podřízené a kolegy pozvete někam na víkend do míst, kde jinak nepracujete. Uděláte jim nějaký zajímavý program a zábavu. Důvodů, proč firemní akce vůbec konat, se najde hned několik.

1. Utužení kolektivu

V první řadě jsou firemní akce s ubytováním ideální možností, jak se jednotliví zaměstnanci mohou mezi sebou lépe poznat. V práci to jde jen těžko, neboť se každý musí soustředit na svoji činnost. Pakliže ale vyrazíte na pár dní někam na venkov, do hotelu či třeba na ranč, strávíte spolu chvíle, které v obvyklém zaměstnání nelze uskutečnit. Poznáte charakter svých spolupracovníků, jejich zájmy a koníčky. Kolektiv se tím stmelí.

2. Zvýšení výkonnosti

Pokud se firemní akce podaří, projeví se pozitivně v tom, že prakticky ihned poté dojde ke zvýšení efektivity práce. Jestliže si totiž lidé v zaměstnání více rozumějí a ví, co mají jeden od druhého očekávat, jde práce lépe od ruky. Jako majitelé či nadřízení oceníte větší snahu a zároveň se to projeví i na vyšší úspěšnosti v podnikatelské činnosti.

3. Uvolnění od pracovního stresu

Trávit přes 40 hodin týdně v zaměstnání je pro mnohé lidi výrazně stresujícím prvkem, což se může negativně projevit právě na efektivitě výkonu. I pouhý den či dva, který zabere teambuilding, může přispět k tomu, že se uvolní a v zaměstnání se jim bude daleko lépe pracovat. Proto firemní akce pořádejte pravidelně, a to alespoň jednou za půl roku, ideálně však s ještě větší frekvencí. Sice vás to bude něco stát, ale takováto investice se rozhodně vyplatí. Koneckonců i vy jako manažeři či majitelé můžete své zaměstnance díky firemním akcím lépe poznat a poté nabrané zkušenosti zužitkovat při běžném chodu společnosti. Ne náhodou teambuildingové akce pravidelně pořádají i významné mezinárodní firmy.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 000,00 Kč
Vybráno 22.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.