hamas_military_big
25.1.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

221 miliónů USD pro palestinské teroristy aneb kdo „slzí“ nad odchodem Baracka Obamy

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUDĚK MAZUREK

Jen pár hodin před inaugurací Donalda Trumpa poslal Barack Obama (přes odpor republikánských zákonodárců ovládajících Kongres) palestinské samosprávě 221 milionů dolarů (cca 5,5 miliardy KČ), a to údajně na „podporu demokracie”.

Jak taková „podpora demokracie“ v Palestině reálně vypadá, o tom bychom mohli najít stohy zpráv, faktů a svědectví. Ty sice (v závislosti na tom, kdo je podává) mohou být pravdivé i falešné, ale když si uvědomíme, že pro palestinské Araby je samotná demokracie jako taková něčím naprosto nepřijatelným a nepochopitelným, pak je třeba se ptát, co s těmito nemalými penězi Palestinci vlastně ve skutečnosti dělají?

Myslím, že za reálný a prokázaný fakt můžeme vzít, že palestinská samospráva vyplácí pravidelnou rentu pachatelům a rodinám pachatelů teroristických útoků na Izrael a používá k tomu finanční pomoc i od západních vlád. Tzv. „fond mučedníků“ k tomu zřídila již v roce 1967 Organizace pro osvobození Palestiny a funguje dodnes. Například Abdalláh Barghutí, spolupachatel několika atentátů v letech 2001 a 2002, při nichž zahynulo celkem 67 Izraelců, si už ve vězení přišel na skoro 65 000 dolarů. Nebo Amdžán Awád, který v roce 2011 zavraždil pětičlennou izraelskou rodinu, včetně tří malých dětí, si takto „vydělal“ přes 21 000 dolarů (zdroj – zde).

Palestinská samospráva teroristy takto financuje nejen z tohoto „fondu mučedníků“, ale i z celého rozpočtu, který má k dispozici. Podle izraelských odborníků na terorismus vydává na tyto věci okolo 300 milionů dolarů ročně. Takže je zcela zřejmé, koho a co tady takto Barack Obama léta podporoval a kdo také naopak po celou dobu jeho úřadu podporoval jeho. Není potom divu, když jedním z projevů skutečně „zoufalé a nefalšované lítosti“ nad jeho odchodem z funkce, jsou projevy frustrace určitých lidí s frenetickým řvaním „Alláhu Akbar!“ často spojené s ničením majetku a napadáním ostatních.

Barack Obama tedy odešel do historie a výše popsaným způsobem za sebou docela „stylově“ práskl dveřmi. Škody způsobené jeho naivitou a neschopností (nevím, co je u prezidenta USA horším přívlastkem) v zahraniční politice jsou nezměrné! V tomto ohledu se podle mě jednalo o nejhoršího prezidenta USA v dějinách a jsem přesvědčený, že tento můj názor se bude čím dál víc potvrzovat, jak budou vycházet najevo další a další fakta.

Obávám se, že těch v přepočtu 5,5 miliardy KČ, zaslaných na poslední chvíli palestinským teroristům, je pouze takovou malinkatou třešničkou na obrovském zapáchajícím dortu, který Barack Obama za uplynulých 8 let ve svém prezidentském úřadu upekl.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
106 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.