1968818
20.8.2018
Kategorie: Historie

21. srpen …

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MILAN RADEK

Co tomu předcházelo – 50. léta, strach, při každém zaklepání, popravy, spíše vraždy, političtí vězni v uranových dolech, strach, prázdné krámy a několikahodinové fronty na lautr všechno. Naší vinou, Beneš nepřijal Marshallův plán, mohli jsme se mít. Stalin naštěstí byl smrtelný.

 
60.léta, trochu povolil ten mráz z Kremlu, v krámech více zboží, ale šunt, kdo mohl si nechával ušít aby hlavně ženy vypadaly pěkně. Nekupovalo se, shánělo se. Do masny se nechodilo pro roštěnky ale pro to co momentálně bylo. Žilo se volněji a s jídlem roste apetit, tak jsme chtěli více. Přišel Dubček a údajné jaro, sice nás podvedli ale my to brali vážně a chtěli jsme opravdu demokracii tak nám dali přes hubu. Byl to rozkaz z Kremlu a dnes blbci tvrdí že nás okupovala Ukrajina, protože poslali vojáky z různých míst sovětské državy. Nás Čechy parádně nasrali, kudla se mi otvírala v kapse, a viděli jsme to na stoletou porobu, léčitelnou jen válkou a tu nikdo nechtěl. Mnozí z nás jsme šli do exilu, neviděli jsme naději.

70.a 80. léta – gulášový totáč, lidi na politiku kašlali a pokukovali po Západu, jako ostatně i dříve, jenže tenkrát Západ ještě býval Západ a nikdo netušil jak se ten Západ posere. Přišel Reagan, levice na Západě šílela když s tou levicí vyjebal, oni se tenkrát začínali už v USA a západní Evropě moc roztahovat.
SSSR – Gorbačov popustil uzdu, a budiž mu chvála za to že neposlal proti lidu vojsko. Papaláši ale toho měli také dost, řekli si – souzi, nač mít prachy a privilegia když se musíme převlékat za ušoupnuté proletáře, a spláchli celý Nejvyšší sovět do záchodu. O socíku už dnes v Rusku nechce nikdo ani slyšet, bohužel štafetu převzal Brusel.

90. léta – v Česku nadšení, elán, naděje, bohužel – nechali Češi aby se souzi překabátili a vedli zemi tak jak se moc nemá. Sice je v Česku lépe, vede se dobře i v tom remcání, krámy plné, tak málokdo vidí co se na celou Evropu valí. Nebo si říkají nějak bylo nějak bude, ochrání nás buď Rusko nebo Trump, ten Putin se postará, jo, prdlajs.

NOVÉ TISÍCILETÍ – začalo slibně, jenže zlo neumírá, v Číně dostali také rozum, a poté co Hong Kong jim byl navrácen, tak z Hong Kongu naučili čínské soudruhy kapitalismus. A sen Maocetunga se splnil, ovládli svět, ale nemuseli ani dupnout jak snil veliký Mao, nebo nás umlátit čepicema. Dnes píšu sice na Applu, ale kdoví odkud jsou ty součástky v mém počítači, na co sáhnete je z Číny.

A Západ už není Západ, ale sebevražedné stádo. Islamizují se aniž by museli, ty hordy v EU jsou kontrolovatelné ale nechce se do toho. Když Trump s tím chce něco dělat, hysterizuje se a raději se EU spolčí s Iránem nebo s Tureckem kde sultán otevřeně vyhrožuje Evropě. O Číně nemluvě. I čeští novináři se přidali k džihádu proti Trumpovi, to by tak hrálo aby chtěl udělat ze Západu zase Západ. Allahu akbar.

Výročí 21. srpna – já jsem tenkrát odešel nenávidíce SSSR. Ale kašlete na to, dnes Rusko je jako carské Rusko, ne SSSR, a dnes hrozí daleko větší nebezpečí. Není to uniformovná armáda, kde stačí aby je někdo odvelel. Jsou mezi náma a s nima nejvyšší Sovět v Bruselu chce zničit Evropu. Dívejte se hlavně do budoucnosti. Jde o ní.

milan-radek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 750,00 Kč
Vybráno 13.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
94 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.