168NORA
20.10.2020
Kategorie: Společnost

168 hodin: Veřejnoprávní ČT na úrovni Blesku!

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPořad 168 hodin veřejnoprávní ČT byl avizován jeho hlavní tváří Norou Fridrichovou jako díl, v němž se prozradí, kde udělala vláda chybu při druhé vlně covidu. Nakonec je „hitem“ pořadu hláška Jany Maláčové o Babišovi.

„To je bordel, co ten Babiš udělal. A teďkon to všichni musíme slíznout,“ pustila se ministryně do svého vládního šéfa. „To je debil, pardon, s prominutím,“ dodala pro v reportáži pořadu 168 hodin ve chvíli, kdy si myslela, že je kamera vypnutá. (odkaz na Blesk).

V pořadu 168 hodin bylo hlavním tématem tak zvané „selhání státu“. Je to selhání zcela prefabrikované, a musím k tomu ironicky dodat, že se o hlavní díl „selhání“ postarala vláda Andreje Babiše tím, že donutila ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha k rezignaci a jmenovala ministrem zdravotnictví Romana Prymulu. Ten doslova a do písmene donutil celou vládu schválit opatření, která předem roztroubil do éteru a začal českou společnost důkladně strašit. Byli jsme 14 dní před kolapsem (3.října), dnes 19.října se sice žádný kolaps nekoná, ale Prymula prohlásil, že pokud reprodukční číslo nedostane na hodnotu 0,8, nelze restrikce omezit. A i když stále tvrdil, že je třeba opatřením dát nějaký čas, vynutil si na vládě každý druhý den další a další restrikce včetně úplně nesmyslných (zákaz tréninku týmů v halách), zavřel školy (i když k tomu nebyl žádný vážný důvod kromě toho, že na kameru ukázal graf počtu nakažených učitelů s tím, že školství se výraznou měrou podílí na šíření viru). Toto selhání ale ČT nemá na mysli.

V pořadu totiž šlo o to, že stát selhal tím, že se u nás začal virus masivně šířit, a právě tím je údajně vláda potažmo stát vinen. Tato linka pak nutně vede k tomu, že je to vina státu, že umírají další stovky lidí s covidem, kteří by jinak mohli žít. A jsme tam, kde ČT dlouhodobě působí – vyvolává strach, šíří paniku pod záminkou „informovanosti“. A protože je ČT a její publicistika dlouhodobě zaměřena nejen proti Babišovi, ale i proti prezidentovi Miloši Zemanovi, hned druhý kousek pořadu byl věnován tomu, že Daniel Hůlka už není přítel prezidenta. A zase za to může covid, tedy prohlášení Zemana o tom, ať „neschopní zkrachují“, myšleno „kavárníci“ a umělci. Škoda, že když přátelství Hůlky s prezidentem vrcholilo, sluchu se mu v ČT nedostalo. Takový je už „provoz“ ČT.

Co se vyjádření Jany „Venezuely“ Maláčové k Babišovi týče, je možná lidsky pochopitelné, ale od vládních politiků bych přeci jenom očekával, že budou v reakcích zdrženliví i když si myslí, že kamera nejede. Jan Hamáček se dostal na vrchol důvěryhodnosti politiků právě tím, že jeho vystupování během jarní fáze covidové krize bylo velmi racionální. Ale i on podlehl dojmu, že se teď v Česku děje něco strašného a že je potřeba uplatnit recepty z jara. Hrubou chybou veřejnoprávní televize je pak samozřejmě i to, že se v otázce vyjádření Maláčové chová jako to nejodpornější bulvární médium. Vše je dovoleno, pokud to poškodí Babiše! A když teď není čas na „Čapí hnízdo“, vyrukuje se s „debilem“ a „selháním státu“.

Samozřejmě, že covidová krize je politikum nejvyššího stupně. Velký díl na částečném znehybnění české společnosti medicínou podle Prymuly má právě veřejnoprávní ČT. Přímo vidím ty „vykulené“ oči moderátorů a moderátorek, jak informují o „rekordech“. A vzpomene si někdo z ČT, když dávala prostor „expertce“ z laboratoře, která v červnu prohlašovala, jak covid do konce roku úplně vymizí? Ona expertka dostávala výjimečný prostor v ČT proto, že ji bývalý ministr Vojtěch označil za „pozitivní“, což se ukázalo jako mylná informace? A Senát PČR jí navrhnul na státní vyznamenání prezidentu republiky?

Závěrem bych proto pouze doporučil Radě pro televizní vysílání, aby už dokázala změnit publicistiku ČT tak, aby měřila všem stejným metrem. Jako miliony dalších osob v tomto státě jsem nedobrovolným plátcem televizních poplatků, které slouží na úhradu nákladů ČT. Pokud je současná publicistika natolik vychýlená v neprospěch objektivního zpravodajství, je čas na radikální proměnu. Nestačí jen ve zprávách pustit do ČT i politiky do nedávna zcela ignorované SPD. To je jen malý krůček. Pokud publicistika, tj. komentované zpravodajství, ignoruje objektivitu v zájmu boje s nenáviděným Babišem či Zemanem, je veřejnoprávní status ČT jenom na papíře. Jako jeden z milionů nedobrovolných koncesionářů tak žádám reportéry ČT – buďte objektivní nebo mlčte!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 330 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)