168NORA
2.12.2019
Kategorie: Společnost

168 hodin, Nora a Bystrc

Sdílejte článek:

J3K

Je to teprve pár dní, co jsme vás informovali o tom, že se první zřizovatel škol postavil proti mocné politické neziskové organizaci operující v našem školství. Tentokrát to nebyl výjimečně Člověk v tísni, ale pašerácká organice Lékaři bez hranic. Jen pro připomenutí, v základní škole Vejrostova v městské části Brno-Bystrc došlo k zneužití žáků, kteří byli vyzváni k finančnímu přispění na činnost této neziskovky. Pokud vám to připomíná dobu před rokem 1989, kdy se platily různé poplatky ze solidarity, pak se nemýlíte.

Lékaři bez hranic mají velmi široký záběr. Někde skutečně pomáhají a léčí, jinde evidentně škodí. Původní záměr poskytovat zdravotní osvětu a pomoc v zaostalých zemích se rozšířil o provozování minimálně dvou dostatečně velkých plavidel, která tvoří námořní kyvadlovou dopravu mezi pašeráky lidí vozících na gumových člunech z libyjského pobřeží přes místní teritoriální vody na jejich hranici mladé Afričany, a Itálií, Maltou či Kyprem, kde po převzetí migrantů tyto vyloďují. Po odstranění Mattea Salviniho z vlády otevřela Itálie opět i přes odpor většiny svých obyvatelů brány Evropy, a právě Lékaři bez hranic a jejich lodě patří k těm nejaktivnějším provozovatelům přepravy. Sami se chlubí počtem převezených, kdy se číslo blíží devadesáti tisícům propašovaných nelegálních migrantů. Na tuto činnost potřebují mnoho peněz, o nichž tvrdí, že nejdou ze státních rozpočtů zemí EU, ale že jim na to stačí to, co vyberou v dobrovolných sbírkách. V takových, kterou pořádala učitelka na ZŠ Vejrostova.

Po stížnostech rodičů, které zazněly a donesly se ke starostovi brněnské městské části Bystrc panu Kratochvílovi (ČSSD), došlo i díky výsledku jednání místní rady k zákazu vstupu politických neziskovek na půdu škol zřízených touto městskou částí. Přestože na vydání takového povelu má zřizovatel právo, ředitel školy spolupracující s činovníky Lékařů bez hranic a využívající jejich ,,vzdělávací´´ program si postěžoval na Ministerstvu školství, které jej vzápětí ujistilo, že Lékaři bez hranic nejsou politická neziskovka a jejich program je nezávadný. Je třeba upozornit na to, že součástí výuky je snaha vzbudit falešnou solidaritu s hladovějícími dětmi a vybrat jakoukoliv částku potřebnou dále na provoz neziskovky. Dále je vytvářen pocit, že za vybrané peníze bude výhradně poskytnuta péče právě těm hladovým malým Afričanům. Na škole údajně nevystupoval žádný z pracovníků organizace. Což však neznamená, že pedagožka přednášející o činnosti Lékařů bez hranic byla apolitická a uvedla všechna fakta týkající se jak činnosti neziskovky, tak i okolností vedoucích k ,,hladu´´ dětí v Africe. Je totiž dlouhodobě známé, že charitativní činnost světových organizací přináší do Afriky spíše destrukci než prospěch. To, co se u nás vydává za ohromný úspěch, znamená pro samotné Afričany pouze vznik větší závislosti na pomoci a neschopnosti starat se sami o sebe.

Okamžitě po vydání zákazu činnosti politických neziskovek se do případu vložila ČT a její proslulá redaktorka Nora Fridrichová. Pokud by tedy někdo čekal vyváženou reportáž, je naivním snílkem. Ta, která vznikla, poskytla prostor pouze dvou zástupcům školy, kteří stáli za uvedením programu do výuky, dále mluvčí Ministerstva školství, které je propagátorem indoktrinace na školách a samozřejmě pracovníkovi placeným Lékaři bez hranic Dále byli prezentování politici z brněnského magistrátu patřící k STAN a Top09. Za protistranu promluvil pouze pan starosta, který byl však před tím ukázán jako účastní akce sdružení Islám v ČR nechceme. To aby bylo jasné, jaký je to rasista a xenofob. Úplně vynecháni byli rodiče, kteří stáli za původní stížností na chování paní učitelky a ředitele školy. Do reportáže byly samozřejmě ihned implantovány sdělení o spolupráci dezinformačních webů a je skoro s podivem, že se Fridrichová nezmínila o vlivu Vladimíra Putina na rodiče žáků navštěvujících tuto školu. Jde o klasickou ukázku práce České televize a jejích reportérů a redaktorů. Nora Fridrichová pak patři společně s Moravcem a pár dalšímu k nejtvrdšímu jádru liberální a proimigrantské kliky v České televizi. Odkaz na záznam části pořadu, ve které je kauza zmíněna, přikládáme nyní.

Jestliže nás první vlaštovka, o které jsme přinesli informace 28.11.2019, potěšila, zároveň jsme upozornili na to, že se okamžitě nahlásili na návštěvu reportéři ČT a předpověděli jsme vznik reportáže nesoucí se v duchu té, která byla uveřejněna. Zároveň se ukázalo, že odvaha místního starosty a dalších zastupitelů bude trnem v oku nejen ČT, ale i Ministerstvu školství. Sluníčkářský ředitel školy a paní učitelka propagující neziskovou organizaci zároveň ujistili, že budou i v příštím období pokračovat v této činnosti, to i přes zákaz pana starosty a odpor řady rodičů. Pokud toto není ignorace, pak to jistě lze nazvat anarchií a mělo by následovat odvolání odpovědného ředitele. Vzniká tak nová kauza ředitele školy, tentokrát v obráceném gardu. Jestliže ředitelka pražské střední školy Ivanka Kohoutová bojovala proti symbolu islámu neoprávněně používaného při výuce na své škole a byla za to tahaná po soudech ombudsmankou Šabatovou, pak zde se dá očekávat další tlak na starostu a zastupitele MČ Brno-Bystrc vedoucí k odvolání zákazu. Mocná neziskovka jistě zapojí všechny síly do toho, aby dokázala ,,nevinnost´´ svého působení na školách. Kauza jistě nekončí, budeme ji nadále sledovat.

J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 374 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.