911NY
12.9.2021
Kategorie: Společnost

11. září

Sdílejte článek:

PERGILL

Kupodivu se tu o 11. září objevilo víc ohlasů, než jsem při 20 výročí odhadoval. Alespoň někde byla citována i slova F. Novotného, že 21. století začalo, jako století terorismu, právě až tímto datem, jako začalo 20. století až atentátem v Sarajevu a jeho následky, jako století světových válek.

Subjektivní vzpomínka

Vedle práce jsem měl v počítači otevřeného Neviditelného psa, kde se objevila noticka o nárazu letadla do jedné z věží WTC. V podstatě až do druhého nárazu referující i diskutující předpokládali, že se jedná o sice strašlivou, ale nehodu. A už tehdy se objevili diskutující, hýkající blahem nad zničením “rohů Belzebuba” a velebící teroristy.

Konspirace

Už tehdy se vyrojily nejrůznější konspirace až po styl “Američané (respektive Světové Židovstvo) budovy odpálili sami, žádná letadla tam nebyla”. Psalo se např. o “mikrotermitu”. Ten má v podstatě velice jednoduché vysvětlení: Jak práškové aluminium tak i práškový oxid železitý jsou látky, které se dávají do barev na kovové (a zejména ocelové) konstrukce. Dokážu si představit typický produkt US školství, jak tyto dvě barvy míchá dohromady, buď, že mu zbyly, nebo aby vyrobil “barvu ještě kvalitnější”. Aniž by věděl, vzhledem ke svým intelektuálním schopnostem a tomu, co se naučil ve škole, co vlastně činí. Na průběh samotné katastrofy nemohl ovšem mít takový nátěr sebemenší vliv.

Pravděpodobně tam byly odchylky od původních plánů.podle nichž měly věže náraz letadla a následný požár ustát rozvedením tepla po konstrukci. Jednak s jistotou byl na základě jekotu zelených organizací nahrazen v tepelných izolacích konstrukce azbest méně kvalitním izolačním materiálem. Můžeme pouze spekulovat, co by se stalo, kdyby byl tento vynikající izolant až nahoru, takže konstrukce věží by se zahřívala pomaleji a předávané teplo by se stačilo rozvádět po konstrukce – teoreticky by nemělo dojít k překročení kritické teploty pro ocel.

S dosti velkou pravděpodobnosti se nějak ušetřilo i na té oceli (horší kvalita, nižší cena), což mohlo vést k tomu, že začala ztrácet pevnost při nižší teplotě než ocel projektem daná. Pro tuto konspiraci svědčí skutečnost, že ocel byla velice rychle (ještě před ukončením dohledávání ostatků obětí) vybagrována a odvezena jako surový kov do Číny, což fyzicky zabránilo překontrolování jejího složení.

Nesmysly

Přestože se na troskách ocelové konstrukce objevovaly kapky a ztuhlé proudy, nešlo o projevy tavení konstrukce požárem. Ve skutečnosti konstrukce pouze ztratila své mechanické vlastnosti záhřevem (čím je ocel kvalitnější, tím větší je rozsah teplot, v jehož rámci si udržuje svoje mechanické vlastnosti, a tím je, pochopitelně, také dražší; mimo ten rozsah je méně pevná) a tavila se až vznikem tepla při jejích mechanických deformacích. Pokud budeme ohýbat sem a tam ocelový drát, můžeme oblast ohybu zahřát až nad sto stupňů. Zde šlo o daleko větší síly, které ocel skutečně mohly zahřát v místech největšího namáhání až nad teplotu tání.

Padání věží “v ose” bylo nejspíš dáno tím, že povolila nejdříve vnitřní konstrukce (méně silná, více zahřívaná). A jakmile se dala horní část do pohybu, takže se statická zátěž konstrukce vahou pater nad požárem změnila v dynamickou z jejich pohybu (na niž nebyla konstruována), neexistovala žádná síla, která by mohla tu masu vychýlit z osy. Rozhodně nešlo o nějakou “řízenou destrukci”, jak hlásají někteří konspirátoři.

Důsledky

V podstatě jediný politik měl “gule” na reálné zhodnocení situace, jemuž se světová “elita” vyhýbá, jak čert kříži. Jeho výrok “S teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje.” je dodnes něco, v rámci zbabělých a na špičku vlastního nosu si nevidících “světových vůdců”, naprosto ojedinělého.
A nikdo vlastně neřekl to podstatné: Nebojuje se s terorismem, ale s tím, za co ti teroristé bojují. Jako za druhé světové války bojovali naši vojáci (východní i západní) s Němci, nikoli “s letadly” nebo “s tanky” nebo “s pěchotou”. Přestože je jasné, že se v reálu střetávali s německými letadly, tanky i další bojovou technikou a také, pochopitelně, s pěchotou, pořád bylo jasné, že bojují s Němci, případně německou “říší”, a že boj neskončí vítězně tím, že budou poraženy tanky, letadla, pěchota, ale tím, že vůdcové této říše budou buď zabiti, nebo zajati, nebo i se svými rodinami v beznadějné situaci spáchají sebevraždu. Což se i stalo, a proto jsme vyhráli.

A náš boj neskončí vítězstvím, pokud ti, kdo teroristům velí, ať už po stránce vojenské, tak i po stránce ideologické, ale i zajišťující je po stránce ekonomické, nechcípnou v doupatech, do nichž před námi zalezou.

Máme před sebou volby. Máme v našem politickém spektáklu strany, které nemohou autorovi onoho výše citovaného výroku přijít na jméno a dělají vše pro to, aby naprosto zneschopnili jak náš stát tak i celý euroamerický svět v obraně proti teroristům a jejich vůdcům. A máme zde i strany, které mají k této problematice vztah opačný. Pokud zvolíme ty první, můžeme ještě stihnout vylizovat řitě, ne vrahům z WTC, ti jsou zdechlí a zahrabaní, ale těm, kteří je na tu misi poslali, ideologicky je “zpevnili” a zajistili jim na ni finance.

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 534 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
89 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)