21.10.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Zpověď německé policistky: Muslimové nemají před policií absolutně žádný respekt

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HS 21|10|2015

Tania Kambouriová, policistka v německém městě Bochum, dcera řeckých přistěhovalců a spisovatelka. 32-letá Tania napsala knihu s názvem „Německo v modrém světle – tísňové volání jedné policistky“. V ní Kambouriová popisuje své zkušenosti s tím, jak má stále více lidí menší respekt k policii. Policistka si myslí, že to platí zejména pro muslimské imigranty.

Problém uprchlíků je velký, důležitý a zaměstnává celou Evropu. Německá policistka si proto nemohla vybrat lepší čas na vydání své knihy, v níž zužitkovala své 12 leté policejní zkušenosti.

Kambouriová si v německé televizi stěžovala – stejně jako v otevřeném dopise, který zveřejnila ještě před dvěma lety v časopise Německá policie (Deutsche Polizei) – na rostoucí neúctu k policistům, kterou vnímá zejména u mladých muslimských mužů a stejně tak i na vzestup agresivity a násilí. Často se stává, že v postavení ženy-policistky jsou ze strany imigrantů ignorovány – mimo jiné kvůli postavení žen v jejich kultuře a náboženství.

nempolic

Jak sama tvrdí, ve službě byla několikrát zraněna, údery do tváře vůbec nejsou výjimečné. Popisuje jeden případ, kdy utekla vážnému zranění jen o chlup – zadržený migrant údajně z celé síly kopl těsně vedle její hlavy.

Výjimkou není ani časté opovrhování a urážky, které jsou vyslovovány především lámavou němčinou, či angličtinou. Aby bylo migrantům lépe rozumět, využívají agresivní gesta a mimiku. Ve své 220 stránkové knize popisuje kromě zmíněných problémů i agresivitu a násilí v uprchlických táborech – podle jejich slov jsou migranti mimořádně agresivní a neváhají při konfliktech používat jakékoliv předměty jako zbraně.

„Během toho, jak jsem řešila konflikt v uprchlickém táboře, mi jeden ze spoutaných migrantů začal nadávat lámavou angličtinou a němčinou. Co od něj chci a co mu má štětka jako já poroučet, „popisuje Tania konflikt s migranty pocházejícími z Alžírska.

Dále popisuje jinou situaci z uprchlického tábora, kdy zasahovala při hromadné rvačce mezi Libanonci. Ti neváhali použít nože, jeden z uprchlíků měl dokonce vážnou řeznou ránu na krku. Bitvy se zúčastnili desítky migrantů. Německá policistka konstatovala, že byla ráda, že ona a její kolegové vyšli z potyčky bez zranění.

„Neříkám, že všichni migranti, kteří sem přijdou, jsou takoví,“ dodala Kambourová. „Problém je v tom, že se nechtějí přizpůsobit. Samozřejmě, nemůžete popřít svou vlastní kulturu, ale člověk musí dodržovat určitá pravidla. „

Je však zajímavé, že v Německu svými otevřenými názory a skutečnými příběhy kromě solidarity vyvolala i vlnu rozhořčení. Jako kdyby nestačilo, že politici tento problém přehlížejí a tváří se, že se nic neděje. Jedna německá politička ze strany zelených, Renate Künastová, dokonce vyzvala strážce pořádku, aby se při vstupu do muslimských bytů zouvali.

ZDROJ: hlavnespravy.sk

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
53 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.