20.9.2015
Kategorie: Společnost

Změna k horšímu…

Sdílejte článek:

MARP 20|09|2015 

Všimli jste si náhlé změny v mainstreamových médiích? Zmizelo slovo imigrant, bylo nahrazeno slovem uprchlík. Že to je stejný pojem, říkáte? Ale kdeže! Dejte si schválně tyto dva výrazy do Wikipedie a uvidíte rozdíl na PRVNÍ pohled: Imigrant je tam popsán zevrubně, ale dá se říct přesně. Uprchlík je již výraz, který upravuje OSN a jeho status je zcela jiný než u imigranta. A je popsán velice podrobně, s ohledem na všechny mezinárodní i česká práva.

Je potřeba začít rozlišovat důvody imigrace. Ty jsou v podstatě dva:

  1.  Ekonomické
  2.  Politické

K politickým se řadí i důvody náboženské. Ekonomické důvody imigrace převažují a to je potvrzeno jak historicky, tak i dnes prakticky. Politické (a náboženské) důvody jsou jen doprovodné.

imivolby

Budu citovat z Wikipedie:

  1.  Ekonomické – Mnoho obyvatel chudých zemí, které sousedí s těmi bohatými, opouští svoji zemi s vidinou zbohatnutí a dosáhnutí lepší životní úrovně či vzdělání. Přistěhovalců, kteří se stěhují do rozvinutých zemích právě kvůli tomuto důvodu, je nejvíce, počítají se na miliony. Asi nejznámějším příkladem jsou Spojené státy americké v 19. a 20. století. V druhé polovině minulého století přiměl ohromný ekonomický rozvoj vyspělých zemí a úpadek těch chudých některé obyvatele chudých zemí (Mexika, Alžírska, Turecka, Pákistánu či Tuniska) k tomu, aby se vydali za prací ke svým bohatším sousedům (Francie, Německo, Spojené státy americké, Spojené arabské emiráty). Někteří tito přistěhovalci se snaží o integraci do majoritní společnosti, ale ta je přesto složitá. Neporozumění a rozdílnost mezi nimi tak vede k radikalizaci obou skupin a k násilí.

  2.  Politické – V zemích, kde probíhá již nějakou dobu ozbrojený konflikt se mnoho místních obyvatel rozhodne pro opuštění svých domovů, útočiště hledají v jiných zemích. Počet těchto imigrantů neboli uprchlíků dosahuje také milionů, nepostihuje však rozvinuté země. Příkladem těchto zemí mohou být území palestinské autonomie, Pákistán, Bosna a Hercegovina, Súdán, a některé další země. Mírnější variantou výše zmíněného jsou imigranti pocházející ze zemí, kde jsou perzekvováni, a to buď kvůli rase, původu či svému přesvědčení. Jako příklad lze uvést bývalý Sovětský svaz či socialistické Československo, odkud tisíce lidí dobrovolně nebo z donucení musely opustit zemi a odejít na Západ.

Všimněte si zvýrazněné věty! Ta hovoří jasně. Imigranti z rozvinutých zemí, tedy ve 100% ekonomicky soběstačných, demokratických a dodržujících lidská práva NEODCHÁZEJÍ ze země z politických nebo náboženských důvodů, ale pouze z důvodů ekonomických. Výjimkou jsou občané, kteří si myslí nebo to zažili, že ani tzv. demokratický systém jak se prezentuje, není zcela demokratický. Občané jsou v něm perzekuováni, sledováni za svoje názory a to je pak hlavní důvod, aby opustili svoji zemi a šli tam, kde mají své občanské práva a svobodu. Ale neodcházejí ani z ekonomických důvodů… Takže jediným důvodem je SVOBODA! Ale to hovoříme o lidech, kteří žijí v rozvinutých zemích, ale ví, že tam občanská svoboda dostává sakra na frak, ústava neústava.

To, co se valí na Evropu dnes je typicky EKONOMICKÁ imigrace, vyjímečně POLITICKÁ imigrace. Ale ve své podstatě je zcela jedno, jaký typ imigrace to je. V žádném případě tito imigranti nijak ekonomicky země, kam směřují, neobohatí. Naopak je budou ekonomicky vysávat, spoléhajíc na štědré sociální dávky a špatně nastavený štědrý sociální systém.

Budou ale „obohacovat“ tu kterou zemi politicky (a nábožensky!). Pro multikulti politiky jsou to potencionální voliči, kteří je díky slibům a hlavně ústupkům, podrží ve volbách.  Kdo je ještě naivní a myslí si, že někdy a někde volby něco změnily, tak opět naletí. Žádné volby nic nemění! Volby jsou jen hra, kde vyhrává silnější ve lžích a bohatší, aby mohl pomocí médií určovat směr.  Jestli si někdo vážně myslí, že volby jsou demokratickým a politickým nástrojem, tak je prostě HLUPÁK!

Systém nezměníme tím, že vyměníme v jedněch volbách jednu vládu za jinou. Tyhlety výměny vlád jsou jen dalším hřebíkem v rakvi. Protože jedna vláda něco prosadí (je zcela jedno jestli to je k prospěchu či nikoliv) a po volbách to druhá vláda šmahem zruší. Zákony a nařízení bobtnají jako v pohádce Hrnečku vař! Cestou je úplná změna systému!

Je zcela fuk, jak ho budeme nazývat, ale stát musí řídit apolitičtí odborníci a zákony, změny a další legislativu mají vytvářet osobnosti a hlavně znalci bez ohledu na politické přesvědčení. Bezpolitičnost řízení státu bude zárukou, že zákony nebo jejich změny nebudou řídit lobbisté, ale budou vytvářeny, redukovány či zcela vymazány zdravým, selským rozumem. A tohle jde jedině bez politiky a hlavně bez korupce!

Dejme STOP politikům a STOP korupční politice!

ZDROJ: marps.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
13 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.