LEDECKA2
18.2.2018
Kategorie: Společnost

Zlatá Ester – systému navzdory

Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ

Vítězství Ester Ledecké v olympijském superobřím slalomu je nejen úžasným úspěchem, ale taky velkým paradoxem. Ledecká totiž už dávno zvítězila nad českým rovnostářstvím.

Hudebník, muzikálový autor a producent, doktor práv Janek Ledecký a jeho paní dali svým dětem do života to nejcennější: od malička je vychovávali k svobodomyslnosti a učili je, že bez dřiny žádný skutečný úspěch nepřijde. Nespoléhali na utahané české školství a své děti vychovávali individuálně.

Tím, že byli „jiní“ (což se v české kotlině neodpouští), si samozřejmě vykoledovali nejen závist a pomluvy, ale i zájem úřadů – u jejich dveří tak třeba zazvonila „sociálka“, aby zkontrolovala, jestli Ester a bratrem Jonášem nějak nestrádají, když nechodí do narvané třídy v místní škole.

Ester nedávno v jednom rozhovoru řekla, že nežije v Česku a že je nomád. Vůbec veškeré její odpovědi novinářům vypovídají o sebevědomé osobnosti, která ví, za čím si v životě jde, a nepodstatné záležitosti hází za hlavu. Má rozhled a svým celkovým vystupováním pramálo připomíná typickou Češku.

O to legračněji působí, když se s jejím olympijským úspěchem ztotožňují ti, kteří velebí omezování svobody v Česku, pronásledování dalších sebevědomých lidí – živnostníků – a jimž jakákoli odlišnost od typického „češství“ připadá div ne jako zločin. Korunu tomu nasadil svou zdravicí Ledecké po jejím triumfu prezident republiky, který – ač bytostný elitář – už čtvrt století věší svým spoluobčanům na nos bulíky, že je prezidentem dolních deseti milionů (ta sociální demokracie tenkrát na něj holt tak nějak zbyla).

Před několika dny jsem v tramvaji v centru Prahy potkal bývalou ministryni Michaelu Marksovou Tominovou – tedy vzornou reprezentantku rovnostářství a nevyčnívání z řady. Měla na sobě červený kabát, tvářila se ostře a žvýkala. Mimikry zakrývající chabé sebevědomí byly taky typicky české.

Takže milí zlatí, nejcennější olympijská medaile patří nomádovi, nikoli Čechům.

Autor: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...
77 komentářů
        • Helena Novotná
      • Helena Novotná

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.