zitnedrit
22.11.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Žít, ne dřít, nebo dřít a vítat?

Sdílejte článek:

ADAM MIKULÁŠEK

Mladí zelení a jiné ultralevicové spolky 17. listopadu právě pod heslem „Žít, ne dřít“ manifestovali za důstojnou práci. Na první pohled velmi záslužný a přínosný čin. Jenže… 

Jenže…, jak bojovat za důstojnější pracovní podmínky a vyšší mzdy, ale zároveň podporovat přijímání milionů ilegálních, a z velké části těžko integrovatelných, imigrantů do Evropy? Vždyť to jde přesně opačným směrem!

Vždyť tito, povětšinou nekvalifikovaní či málo kvalifikovaní lidé naopak našim pracujícím v nedůstojných podmínkách a za nízkou mzdu výrazně pohorší. Budou-li pracovat, umožní to zaměstnavatelům přitlačit na snižování, či přinejmenším na nezvyšování mezd, což vyplývá z nejzákladnějšího ekonomického zákona o nabídce a poptávce! A budou-li žít ze sociálních dávek, no tak logicky zbude méně peněz na příspěvky na bydlení a jiné dávky, jež často významně pomohou ne jen důchodcům či invalidům, ale i mnoha nízkopříjmovým pracujícím, včetně kupř. matek samoživitelek!

Avšak ti, kteří v Praze před pár dny manifestovali za pracující, v drtivé většině podporují sluníčkovou „vítací politiku“. Jak potom můžu, třebaže sám bych si rovněž přál skutečné zlepšení podmínek těchto zaměstnanců, brát podobné demonstrace vůbec vážně? To je, jako kdyby někdo bojoval třeba za zvýšení invalidních důchodů, ale zároveň volal po silném osekání většiny ostatních dávek pro těžce zdravotně postižené, třeba příspěvku na péči, mobilitu nebo na zdravotní a kompenzační pomůcky!

Mezi řečníky byli zástupci Žen 365, ASC Klinika, Jako doma a mnoho jiných. Skandovala se hesla jako: „Kapitalismus, sexismus, stejná špína, stejný hnus“; „Nejsme stroje, ani lidské zdroje“ nebo klasické „Siamo tutti antifascisti.“ Bylo možné vidět transparenty jako Rovné platy, Rovné příležitosti, Vzájemnost namísto dominance, Již vzhůru psanci této země a další.

Takže řečníci ze skupinky, která vzdor pravomocnému rozsudku nadále protiprávně okupuje budovu bývalé žižkovské kliniky, a pohrdá tak zákony a právním státem…, do hesel se, jen tak mimochodem, vloudil sexizmus či „Vzhůru, psanci této země“…, takže je zřejmé, jací že to „bojovníci za lepší zítřky“ chtějí našim pracujícím vydobýt ony důstojné podmínky a důstojné mzdy. Teda pěkně děkuji.

Autor: Adam Mikulášek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 622,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.