116134911-p-590_450
25.1.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Ženě se dvěma malými dětmi německé úřady nepomohly: Prosila o byt, místo ní ho dostaly imigrantky z Afriky!

Sdílejte článek:

RED 25|01|2016

V Německu zaujal případ matky, která se s dvěma malými dětmi ocitla v uprchlickém táboře poté, co ztratila střechu nad hlavou. Když žádala od úřadů sociální byt, nepomohli jí. Naopak dvěma Afričankám se byt získat od té samé obce podařilo.

Německá média informovala o tomto smutném příběhu pětadvacetileté paní Seliny s dětmi, která s nimi zůstala na ulici v minulých dnech. Obec March její byt neposkytla, zato však dvěma Afričankám z uprchlického tábora ano.

Po tom, co se Selina dostala do problémů, úřady ji umístili do ubytovacího kontejneru v uprchlickém táboře mezi Eritrejce a Balkánce. Na přibližně 15 metrech čtverečních se dvěma malými dětmi musí vydržet i společné sprchy. Slíbili jí alespoň samostatnou toaletu. Její problémy začaly, když muž ztratil práci, přestal splácet účty a později měl začít brát drogy.

Obec March jí zpočátku pomáhala, ale po 6 měsících pomoc s nájmem skončila a žena si musela najít ubytování. Sociální byt jí nedali, ale se dvěma dětmi ji poslali do uprchlického tábora. Není to však zdarma, žena si musí platit nájemné 500 euro. Dvě Afričanky, které v táboře porodily děti, byly šťastnější. Pro ně se byty našly.

“Řekli mi, že mohu být ráda, že mám střechu nad hlavou,” řekla Selina a dodala, že o všechno ostatní se musí starat sama. Úředníci se však obviněním brání. Důvod? Afričankám byty zaplatí krajský úřad. Selina na toto nárok nemá.

ZDROJ: badische-zeitung.de

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2017: *****

Petr Chromý 100,- Kč, Jiřina Wanglerová 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Pavlíček 2000,- Kč, Jaromír Pistorius 2500,- Kč, Karel Chmulík 100,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Josef Soumar 1000,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jiří Fridrich 50,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 950,00 Kč *****

Děkujeme!


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.