27.11.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Žena a islám: Kdo měl pravdu v pořadu „Máte slovo“?

Sdílejte článek:

KAROLÍNA KUNSTOVÁ 27|11|2014

K diskusi, která se rozvířila o postavení žen v islámu po vysílání pořadu Máte slovo na ČT1 zde uvádíme jeden zajímavý text, který by případným dalším českým konvertitkám mohl otevřít oči:

Je – li sebevražedným atentátníkem muž, společnost to jaksi bere. Žena jako sebevražedná atentátnice je však těžko stravitelná. Proč?

.
Podívejme se na to ze „západního“ hlediska. Žena v západní společnosti je rovnocenná muži. Má stejná práva, smí samostatně jednat, pracovat, smí se rozhodnout, zda se vdá nebo zůstane svobodná, jestli porodí děti, nebo půjde na potrat ( neplatí o katolických zemích typu Irsko a Polsko ). Má také stejné povinnosti – platí daně stejně jako muži, při spáchání trestného činu dostane stejný trest, ze zákonů neexistují úlevy podle pohlaví..
.
A nyní přejděme na „islámské“ hledisko. Žena se muži zdaleka nemůže rovnat. Hezké je vyjádření šaríy, že na svědectví jednoho muže musí být svědectví dvou žen ( a kolik velbloudů, to už raději nepíšou, co kdyby to byl jeden? ), dědické právo je poloviční, ženiny doklady, pokud nějaké má, musí mít muž – živitel a hlava rodiny.. V Saudské Arábii se pro jistotu novorozené ženy ani nezapisují do matriky, proč taky? Žije? Nežije? Je to přece jen užitečné domácí zvíře, nic víc. Duši nemá.
.
Ženy v islámských zemích žijí odděleně od mužů, ve školách, pokud je jim umožněno do nich chodit, mají své místnosti a chodby, mají své kavárny, i když bez svolení muže nesmí nejen ze země, ale ani na ulici, musí chodit zahalené – muslimky tvrdí, že je to pro jejich ochranu, protože muži neumí ovládnout svůj chtíč při jejich spatření. To však nevysvětluje drakonické tresty při porušení zahalovacího zákona – proč jsou trestány ženy? Za to, že uvádějí muže v pokušení? A jsou bity preventivně, aby nikoho nenapadlo zahodit závoj?
.
konvertislam
.
Při znásilnění stačí, aby muž popřel, že se ženy někdy dotkl, a většinou vyvázne bez trestu. Žena však zemře – stačí pouhý fakt znásilnění, aby byla odsouzena k smrti, násilník vyvázne bez trestu, protože on je muž a přece to neudělal..
.
Pro muslimky je výbuch kariéra. Kariéra, kterou se dostanou do ráje stejně jako muži, protože tím se stanou mužům rovnocenné. Nedivím se muslimkám, že jsou schopny si ovázat kolem pasu semtex a jít se vyhodit do vzduchu jako Reem Al-Riyashi. Ta zajistila svým dětem tímto činem peníze po zbytek života, protože jsou dětmi mučednice pro víru. Peníze, které platíme my, protože Palestina je velmi štědře dotována z EU.
.
Divím se nám, že si platíme vlastní vrahy. A nejen platíme, i jim zdarma ukazujeme, jak se u nás žije, tím, že u nás studují spousty muslimů. Většina atentátníků z jedenáctého září studovala v Evropě či Americe. Ukazujeme jim, jak nás zasáhnout a která místa jsou naše citlivá. Proč???
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
22 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.