8.8.2013
Kategorie: Společnost

Zemanova dočasná vláda – tak na pět až deset let

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 08|08|2013

Premiér dočasné Zemanovy vlády, kterého nemohu hodnotit lépe, než jako nanicovatou loutku, dnes ve sněmovně oznámil, jak Zemanova vláda bez politické podpory postaví českou zemi zpátky na nohy, jak ji vytáhne z bryndy, do které ji prý dostala, jak říkal chvilku před Rusnokem dočasný prezident Zeman, vláda Kalouskova.

 

 

Zemanova vláda pochopitelně nic kloudného neprovede, rozhodně ne hned. To pozoruhodné na celé věci není ani tak kvičení všech kolem, bušení pravdoláskařů na poplašné tamtamy o zániku demokracie, nebo obhroublá arogance Zemanova, který v nejvyšší státní funkci a na půdě sněmovny pozurážel kde koho jenom proto, že byl před ním mikrofon a kamera naší skvělé ČT. Ani to není důvod ke zvýšení pozornosti.

 

Ale souhrn záchranného Rusnokova balíčku s vyjádřením ceny za danou populistickou reklamu už stojí za to. Ve svém projevu slíbil Rusnok národu investici státu v hodnotě odhadem 30-40 miliard ročně. Podrobnosti naleznete jinde, ale podstatou byly samé krásné věci, jako investice do školství, řešení nezaměstnanosti, podpora zemědělců (proč ne třeba hrobníků?) atd atd.

 

Nic z toho, bohužel není reálné a většina věcí nebude nikdy fungovat a co víc, jsou to jen další kapitoly navyšující byrokracii, počet státních zaměstnanců a nároky na státní rozpočet. S výjimkou registračních pokladen, které jsou jen socialistickou buzerací a nemají žádný pozitivní efekt na výběr daní, neřekl Rusnok, čím by Zemanova vláda dokázala zajistit konsolidaci státních financí a opravdu přinesla změnu v životě běžného občana.

 

A tak ja na místě otázka, co vlastně svým prohlášením Rusnok sdělil národu:

 

Oznámil lidičkám, jak je dobře, že bylo zatočeno s Nečasovou vládou, což je pro mnoho uší krásná písnička.

Slíbil, že bude líp, protože teď vláda rozdá lidem peníze – na dotacích, školném, podpoře podnikání atd.

A řekl, že důvěra nedůvěra, oni to nevzdají a budou vládnout dál.

 

 

Suma sumárum, sehrál Rusnok skvělý předvolební part v režii Miloše Zemana, bratru tak za třicet miliard, které dělá souhrn oněch opatření a o které tu fakticky nejde. Ale spousta občanů už se těší, jak toho milého pana Rusnoka zvolí znovu v řádných volbách. Pak už může SPOZ s Rusnokem a ČSSD s Haškem, lidmi kteří kvůli postu udělají naprosto cokoliv, začít ony nesmyslné opatření realizovat pod nikdy neomrzelým heslem socialistů: zdroje jsou.

 

Je smutné, že je tu Zeman a je smutné, že je tu tolik existencí schopných dělat mu užitečné voly. Je smutné, že jim v tom nemá kdo zabránit, neboť pravicová opozice je zdecimovaná. Zeman s Rusnokem překročili hrubě hranice demokratické kultury a bude trvat dlouho, než se tyto názorové dinosaury podaří zatlačit zpátky. Že se jim mezitím podaří zplundrovat jakž takž fungující fiskální politiku země, je na tom asi nejsmutnější. A byť má prezident mandát dočasný a vláda i parlament také, škody po Zemanově comebacku budeme napravovat hodně dlouho.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 630,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.