zemanhrad

Zemana jsem nevolil, omlouvám se!

Sdílejte článek:

KAREL POHNER

Psal se asi rok 1989 a já jsem v Technickém magazínu objevil článek od nějakého Ing. Zemana, líbil se mi, ale postupem času jsem toho arogantního pána s velkým egem, který vlezl do ČSSD, začal nesnášet. Když se měl stát poprvé prezidentem, vnitřně jsem běsnil a hledal zemi, do které bych emigroval po jeho zvolení. Velmi dobře si ten hořký pocit pamatuji.

Byl jsem vychován v rodině, kde slovo komunista bylo sprosté slovo a Rusko znamenalo okupaci. Ačkoliv jsem se o politiku poměrně zajímal, dlouho jsem nezpozoroval žádné indikace o změně světa a když, tak jsem je vnitřně omlouval. Bezvýhradně jsem věřil v demokracii západu a USA, kde jsem strávil i část svého života. První, co jsem začal vnímat, byl příliv muslimských obyvatel. Přečetl jsem část koránu a několik knih o islámu a samozřejmě také historické dokumenty, které popisovali život Mohameda. Dnes už vím, že jsem začal od konce, tedy od důsledků nikoliv příčin úpadku západní civilizace. Od té doby jsem četl víc a víc knih a zpráv z celého světa a poznal celou řadu souvislostí. Pochopil jsem, že svět se přepóloval a infekce socializmu drtivě zasáhla EU.

A teď se vrátím k té volbě prezidenta. Drahoš a Zeman, takto se rozhodla většina národa a nedá se s tím nic dělat. Postesknout si nad tím, že skoro nikdo nechce doktora Hynka asi teď nemá smysl, stejně tak jako když v parlamentu nesedí ani Svobodní ani Realisté. Nepatřit do žádného z davu fanoušků je problém a pragmatické rozhodnutí bez sympatií k jednomu nebo druhému kandidátovi skončí pro takového „nezařazeného“ voliče odsouzením z obou táborů.

Teď už vidím, že ten arogantní a nesympatický dědek, kterého jsem minule nevolil, je člověk, který se alespoň nebojí říkat pravdu. Nebojí se popisovat realitu takovou, jaká opravdu je bez růžových brýlí. Je také arogantní a nekorektní a nebere si servítky před nikým. To by v normální době svobody a demokracie nebylo nic lichotivého, ale ona už není normální doba. Nastupuje pokrytecká doba cenzury a překrucování pravdy a historie. Naše doba se vymyká z kloubů a za pravdu se trestá. Nastupuje totalitní postdemokracie a v takových dobách, jsou rebelové jako je Zeman důležití. Třeba Karel IV., Žižka, Churchill nebo Regan nebyli žádní korektní intelektuálové. Drahoš je prototypem beznázorového učitele z inkubátoru akademie. Ten nebude ochoten ani schopen prosazovat národní zájmy a názory, které ani sám nemá. A to nemluvím o riziku, že jeho nasazení a účast je přímo řízena a financována těmi, před kterými by naši zemi měl sám bránit.

Tento omluvný dopis jsem napsal proto, abych poděkoval všem, kdo v minulých volbách volili Zemana a naštěstí pro naší zemi mě přehlasovali.

Tento dopis je také určen všem, kteří jsou na stejné cestě, kterou popisuji, ale jsou zatím v místech, kde jsem byl před pěti lety. Podívejte se prosím dopředu. Překážka, kterou tak urputně odstraňujete, vás totiž dělí od propasti.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (56 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
308 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.