29340461_546538552398262_9191166374909575168_o
20.4.2018
Kategorie: Politika

Zeman na sjezdu KSČM

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,40 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Vědí to už všichni. Miloš Zeman se rozhodl pronést zdravici na sjezdu KSČM, jako první a jediný president po roce 1989.

No nebudu chodit kolem horké dršťkovky. Je to ostuda. Odporná, žaludek zvedající ostuda, že president České republiky se sníží k tomu, aby navštívil sjezd organizace, která minimálně svým jménem evokuje doby nejtemnějšího temna v dějinách země. Asi není divu, možná pan Ovčáček, mluvčí pana presidenta má na jeho úsudek dosti zhoubný vliv. Jakožto bývalý redaktor Halo novin, bolševického plátku, šířícího nenávist a třídní boj, o manipulaci s úsudkem musí vědět své.

Připomeňme si ale některé dřívější výroky Miloše Zemana. Z doby, kdy to byl ještě člověk, zasluhující respekt:

  • Komunistická strana se chce stát moderní levicovou stranou. Úmysl je to jistě bohulibý, ale brání mu v tom některé podstatné překážky. První je ta, že těleso může zaujmout prostor pouze tehdy, není-li již tento prostor obsazen jiným tělesem; jinak musí předchozí těleso vytlačit. Prostor moderní levicové strany u nás je a – v souladu s evropskými tradicemi – bude obsazený sociální demokracií.

zdroj a celý citát zde

Tamtéž lze najít i tento výrok:

  • Komunistická strana byla a zůstává stranou extrému. A jako taková má ve společnosti své přirozené, i když okrajové místo. Nelze ji zrušit, jako nelze rušit horečku. Její volební výsledky budou měřítkem intenzity nemoci naší společnosti, sociální rakoviny, ze které se zvolna začínáme uzdravovat.

Jiný jeho citát se datuje k 31.01.2008 kdy odpovídal komunistickému poslanci Vymětalovi:

  • Pane interpelující poslanče Karle Vymětale, s rizikem, že na mě podáte žalobu a budete následovat kolegy MackaDevátého a mnohé další, chci úvodem své odpovědi konstatovat, že vaše interpelace na mě působí jako řev dinosaura vylézajícího z páchnoucích bažin.

Odkaz najdete zde mezi doloženými

Další z názorů Miloše Zemana předtím, než se stal v prvním období presidentem a stál o podporu komunistů, jsou tyto:

LN: Byl jste z KSČ vyloučen za svůj text, ve kterém jste srovnával komunismus s fašismem. Teď mě určitě zpražíte za myšlenkovou zkratku, ale mám tomu rozumět tak, že jste se trochu považoval za fašistu?

Ne. Nicméně tento text považuji následně za poněkud povrchní. On totiž skutečně srovnával vnější projevy. Vzpomínám si, že jsem tam třeba psal o oblibě masových průvodů těchto hnutí. Dnes bych ale řekl, že komunismus byl svým způsobem nebezpečnější než fašismus. A víte proč? Protože ty jeho ideály byly krásné, a kdo by je nepodepsal? Humanizace, všeobecná rovnost, plné rozvinutí lidských sil… Když si ale přečtete Mein Kampf a nejste úplně slepá, tak uvidíte, jak fašismus, respektive nacismus brutálně odhaluje svoje cíle. Takže v tomhle smyslu bych dnes fašismus s komunismem srovnal úplně jinak.

LN: Nevím, zda pojem stydět se patří do vašeho slovníku, ale styděl jste se za členství v KSČ?

Tak já bych používal spíš termín traumatizace. Kdybych tam vstoupil v době stalinismu a nedokázal ty zločiny včas prohlédnout, tak bych se určitě styděl. Kdybych setrval v KSČ za normalizace, tak bych se taky styděl. Ale nastoupil jsem tam jako řadový člen za pražského jara. A mimochodem, byl jsem k tomu vyzván. Ani v tomto případě jsem se sám o nic neucházel. A po dvou letech řadového členství jsem byl vyloučen. Myslím, že v tomto případě se nemám za co stydět

Zde je celý rozhovor

Takže se nabízí otázka. Kde se stala chyba a co se za ta léta změnilo? Zesenilněl pan president nebo jen v praxi naskakuje poselství knihy Ladislava Mňačka “ Ako chutí moc“?

Na tuto otázku si samozřejmě musí odpovědět president Miloš Zeman sám, pokud je vůbec schopen a ochoten si takové otázky položit.

Já, sám za sebe mohu jen napsat, že běda zemi, která má v čele člověka, který v rozpětí 14 let změní názor na komunisty a komunismus z přesvědčení, že se jedná o větší zlo nežli fašismus, ku projevu na sjezdu KSČM, kde na předsedu bude kandidovat Josef Skála, který podle vlastních slov už na úsvitu vítal okupanty v roce 1968.

Ještě musím dodat, že impulsem pro tento můj dnešní blog byl článek na seznam.cz, který se škobrty presidenta Miloše Zemana zabývá. Ale je Zeman presidentem nebo je jen něčí loutkou? To už bychom ale zacházeli do kategorie spekulací a konspiračních teoríí. Názor si udělejte sami.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
96 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.