23.2.2014
Kategorie: Politika

Zdroje nejsou!

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 23|02|2014

 

Lidově demokratická socialistická vláda Bohuslava Sobotky, vyztužená řepkovým pilířem české dotační ekonomiky a sociálním guru na bruselském vejminku jako hlavním poraděnkem, naslibovala již za pár dnů svého působení více než baron Prášil za svůj život navymýšlel. Informační hodnota vládních slibů je však zhruba stejná jako u bájného lháře, navíc opřená pouze o jediný argument a mantru všech evropských neomarxistů vyřčenou v plné nahotě před lety právě šéfem poradců současného premiéra: “Zdroje jsou!”

 

 

Jak rozklíčovat toto sdělení obyčejnému lidu? Kde hledat “genialitu” sociálních inženýrů, kteří jako mávnutím kouzelného proutku nachází léky na všechny nemoci naší společnosti? Jakým způsobem budou rozsévat dobro a budovat krásné, prosperující zítřky pod moudrým dohledem dobře fungujícího státu? Z jakých že to zdrojů budou sypat peníze spřáteleným soudruhům s nataženou rukou a vyplněnou žádostí o dotaci na fantasmagorické projekty ekostezek, vodoparků, zateplení či větší porci multikulturní pravdy a lásky?

 

Část si “natisknou”, část půjčí (dle hesla “Po nás potopa!”) a, aby vypadali jako správní hospodáři, tak část také vyždímou ze “zdrojů”. Tedy z těch lidí, kteří svojí prací tvoří reálné hodnoty a nikoliv jen tuny zbytečných lejster a hromady prázdných slov. Z těch lidí, které nazývají parazity, kterým denodenně vymýšlejí nové klacky pod nohy, a kterým utahují smyčku kolem krku takovým způsobem, že většina z nich sotva dýchá a přežívá. Z těch lidí, kterých pomalu ubývá a jejichž poměr k čistým příjemcům přerozdělených peněz se blíží ke hrozivému 1:5.

 

 

Jeden tento “parazit”, či jeho zaměstnanec tak musí vyprodukovat hodnoty, které v našem “sociálním” státě umožní pracovat několika nutně potřebným profesím jako jsou lékaři, učitelé, záchranáři, policisté ap., přežít důchodcům, dětem a studentům, ale jsou též donuceni přispívat na politicko-byrokratický moloch, vymýšlející pro ospravedlnění svojí existence tisíce populistických výmyslů, jejichž jedinou podstatou je korupční rozkrádání a nadstandardně placená teplá erární hnízda.

 

Jak dlouho ještě bude trvat, než si společnost tento zásadní fakt uvědomí? Jak dlouho ještě bude trvat, než novodobí pohrobci bolševiků v eurosocialistickém hávu totálně zlikvidují svého třídního nepřítele v podobě živnostníků a menších firem, které nemají “lobbystické” kontakty na státní penězovod? Jak dlouho ještě bude trvat, než tímto způsobem byrokraticko-daňového teroru zničí poslední zbytky volného trhu? Jaké peníze a z jakých zdrojů se pak budou používat?

 

Zachrání to nadnárodní koncerny, užívající si všelijakých “investičních pobídek”, dotací, programů zaměstnanosti či daňových prázdnin? Kde se vezmou ty peníze, které by socialisté nejraději přerozdělovali všechny? Ano, mohou si je natisknout nebo znovu a znovu půjčit a nesplácet. Ale jaká pak bude jejich reálná hodnota?

 

Ano, je to tak křišťálově prosté, že křišťálově prostší to být nemůže, abych parafrázoval investičního guru všech korupčních tunelářů a zlodějů. Hodnota takovýchto bankovek bude rovna toaletnímu papíru a nám nezbyde než se vrátit k boji proti záškodnickému imperialistovi, který to všechno způsobil jako nyní v socialistické Venezuele. Který Sobotka, Špidla nebo Mládek pak vystoupí před svoje voliče a přizná: “Zdroje nejsou!?”

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2017: *****

Karel Jemelka 500,- Kč, Milan Rubricius 150,- Kč, Helena S. 1000,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Zíma 100,- Kč, Jan Šedý 50,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Václav Hejda 300,- Kč, Jan Kunor 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Magdaléna Machová 100,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Jan Olsak 300,- Kč, Jiří Kašparovský 200,- Kč, Jacek Neumann 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Jaroslav Hrouda 100,- Kč, Miroslava Jakšová 200,- Kč, Jiří Sodoma 300,- Kč, Josef Kisza 300,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Lubomír Rolc 300,- Kč, Petr Macura 600,- Kč, Vladislav Skalický 2000,- Kč, Zdeněk Pěnkava 2500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 12 811,00 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.