kasel
22.7.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Zastavte kašel dřív, než nakazíte kolegy v práci

Sdílejte článek:

Chrchlající kolega v klimatizované kanceláři, uzavřeném prostoru nebo v open space je noční můrou každého zaměstnance. Roznášení virových onemocnění i chorob bakteriálního původu je v takovém prostředí rychlejší, než by se čekalo. Chystáte se odjet na dovolenou a hrozí vám nákaza kašlem, potažmo angínou. I začínající kašel může váš kolega vyřešit účinnými přípravky dříve, než u něj propukne několikadenní až týdenní onemocnění.

Účinné pastilky a sirupy na suchý kašel

Léky (sirup, pastilky) na kašel jsou účinnými prostředky s okamžitým, několikahodinovým působením. Cucavé pastilky na suchý a dráždivý kašel působí až šest hodin, uleví pacientům s kašlem v noci během spánku, ale stejně tak nezpůsobí kolegům v práci nebo rodinným příslušníkům trauma z možné nákazy. Speciální pastilky obsahují účinnou látku dextromethorfan a med. Jejich užívání je praktické pro ty osoby, které s sebou nemůžou nosit v kabelce či po kapsách sirup. Sirup na suchý kašel má podobné složení jako pastilky, tedy funkční látku dextromethorfan a med. Osoby, jimž dělá potíže cucat pastilky nebo polykat léky, volí sirupy s okamžitým účinkem jako vhodnou formu. Šestihodinový účinek je stejně jako u cucavých tabletek výhodný pro užívání čtyřikrát denně.

Praktické přípravky na vlhký kašel

Ani lidé, které trápí úmorný vlhký kašel, si nemusejí zoufat. Sirup na vlhký kašel obsahuje účinnou látku guaifenesin, dále med a zázvor. Díky těmto látkám se osobám po užití léku uleví a ještě pro ně bude jednodušší vykašlávání. Stejně tak se sirupem pomůže dýchacím cestám a sliznici v krku, na níž účinné prostředky ulpívají a dlouhodobě usnadňují dýchání a vykašlávání vlhkého hlenu.

Léčba horečky, bolestí hlavy a kloubů

I další přípravky společnosti Vicks jsou užitečné pro odstranění příznaků nemoci a léčbu onemocnění, jako jsou horečka, bolest hlavy a kloubů, bolesti v krku nebo ucpaný nos. Mezi přírodními preparáty s obsaženými účinnými látkami si vyberou i rodiče malých dětí, pro něž jsou vyvinuty speciální léky s ohledem na jejich nízký věk.

(PR)

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.