interior-1026447_1280-1050x563
5.8.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Základní principy moderně vypadajícího interiéru

Sdílejte článek:

(PR) 05|08|2016

Každý by si přál mít moderní domov, který bude působit příjemně a zároveň bude v souladu s posledními trendy. A ono to vlastně ani není až tak těžké. Stačí dodržovat pár základních principů.

Pokud bychom chtěli popsat moderní interiér pouze jedním slovem, bylo by to slovo jednoduchost. Současným trendům totiž vládnou právě čisté linie, neutrální palety barev a geometrické tvary. Rozhodně to není nudné, když dokážete vše správně zkombinovat a oživit odpovídajícími doplňky.

Omezte se

Méně je někdy více. To je první pravidlo, kterého byste se měli držet. Stůl a čtyři židle jsou trochu extrém, ale čím méně nábytku, tím lépe. Četné studie navíc prokázaly, že nepořádek vede ke stresu, takže omezený počet nábytku zmírní napětí ve vaší domácnosti.

Druhým důležitým aspektem je funkčnost. Například v moderní kuchyni máte snadný přístup ke všemu, co používáte, a zároveň dostatek místa. V obývacím pokoji byste měli mít možnost si odpočinout. A tak dále.

Pracujte s prostorem

Třetím principem pěkného bydlení jsou nejnovější technologie. Současná elektronika dovoluje pracovat efektně s prostorem. Plochá televizní obrazovka bude vypadat úplně jinak než stará verze, která potřebuje daleko více prostoru. A to se váže ke dvěma výše uvedeným radám – vše bude zase o kousek jednodušší.

Dalším klíčem jsou otevřené prostory. Chcete-li bydlet podle posledních trendů, budete potřebovat spoustu volného prostoru. Pokud žijete v malém bytě, navodit prostor vám pomohou světlé barvy a hry se zrcadly. Dobrý trik spočívá v postavení zrcadla proti oknu.

Projevte se

Poslední rada je snad nejdůležitější. Nebojte se projevit ve vybavení domácnosti svou osobnost. Sáhněte po své oblíbené barvě, pověste obraz od preferovaného umělce a vyberte bytové doplňky podle svého stylu. Váš domov se totiž musí líbit v prvé řadě vám.

Vytvořit moderní dům nakonec není až tak těžké. A jestli ještě váháte, více inspirace najdete v magazínu LépeBydlet.cz.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.