cigarety
8.12.2015
Kategorie: Ekonomika

Zákaz kouření: Argumenty jsou nesmyslné

Sdílejte článek:

SOU 08|12|2015

Musíme chránit zdraví obyvatel. Tím se zaštiťují autoři návrhu zákona zakazujícího kouření ve všech barech, hospodách a restauracích. A právě tímto plošným zákazem se začnou dnes zabývat poslanci. Neuškodí tak, když se podíváme blíže na to, proč je tento zákon nesmyslný.

Zastánci plošného zákazu mají podle svých slov ušlechtilé cíle. Jak již bylo řečeno, chtějí chránit zdraví návštěvníků a zaměstnanců hospod. Tady je ovšem malý háček – není péče o vlastní zdraví především věcí každého z nás? Pokud nechci chodit do kuřácké hospody, nemusím. Vždyť pomalu dvě třetiny restaurací jsou buď zcela nekuřácké, případně mají stavebně oddělení prostory pro nekuřáky. A trend ukazuje, že možností posedět tam, kde není cítit kouř, bude dále přibývat. Takže možnost volby je.

Zcela mimo je i argument, že na malých obcích, kde je většinou jen jedna hospoda, lidé možnost výběru nemají. To ale není pravda – nemusí tam přeci chodit…

Tady se nějak zapomíná na to, že hospodští tu nejsou od toho, aby plnili něčí zadání. Jsou to podnikatelé, kteří chtějí mít zisk. A pokud by měli pocit, že změna konceptu jim ho přinese, už by nekuřácké hospody byly i na venkově.

Jenže nejsou. A pokud zákon projde v původní podobě, tak už nebudou možná vůbec žádné. Ono to totiž není jen o kouření či nekouření. Starostové, kde jsou hospody v obecních prostorách, o tom vědí své. Sehnat nájemce je pomalu těžší, než opravit kanalizaci.

A pokud jde o ochranu zdraví zaměstnanců? Při pohledu na strukturu nejčastěji nabízených volných pracovních míst lehce zjistíme, že na čelních příčkách figurují profese číšník, číšnice či kuchař. Takže práce v zakouřených prostorách pro ně rozhodně není nevyhnutelná.

Takže proč proboha stát vstupuje tam, kde ho nikdo nepotřebuje? Proč hodlá regulovat další oblast? Kdo z toho bude mít prospěch? Doufejme, že stejné otázky si při jednání o zákonu budou klást i poslanci a autorům této zvrhlosti pořádně zatopí…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2017: *****

Tomáš Foldyna 1054,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Zdeněk Pešek, MBA 635,- Kč, Mgr. Eva Javůrková 1000,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Jiří Blažek 300,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Ludmila Pevná 2000,- Kč, Petra Sprincová 1000,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Miloš Zbránek 1000,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jana Hrdličková 200,- Kč, Anna Trhlíková 200,- Kč, Laszlo Lorincz 2586,82 Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 14 575,82 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.