bankpr
21.10.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Zadluženost Čechů roste. Od ledna poskytly banky hypotéky za necelých 170 miliard Kč

Sdílejte článek:

Prognózy na konci loňského roku zněly jasně. Rok 2017 se bude nést v duchu zdražování a zpřísňování hypoték. ČNB vydala další omezení týkající se hypotečních úvěrů a došlo i k mírnému zvýšení úrokové sazby. Přesto ale nedochází k utlumení hypotečního trhu. Naopak zájem o hypotéky je stále velký a nepolevil ani ve třetím čtvrtletí.

V září oproti srpnu došlo k mírnému poklesu, co se objemu i počtu hypoték týká. Přitom v minulých letech bylo pravidlem, že září mělo nad druhým prázdninovým měsícem vždy navrch. Výjimka potvrzuje pravidlo, a tak letos v devátém měsíci klesl počet poskytnutých úvěrů na bydlení o 274 a celkový objem sjednaných hypoték se snížil o necelou miliardu korun.

Rok 2017 má šanci předčít rok 2016. O hypotéky je stále velký zájem

Ač září se do historie nezapíše jako nejlepší měsíc, rok 2017 aspiruje na rekord. Už první tři čtvrtletí dávají letošnímu roku šanci na úspěch.

V loňském roce od ledna do září bylo poskytnuto 81 996 hypoték, a to v celkovém objemu necelých 160 miliard korun. Za rok 2017 jsou čísla za prvních devět měsíců vyšší. Hypotečních úvěrů banky sjednaly 82 134 v celkovém objemu za necelých 170 miliard korun.

Jestliže za poslední čtvrtletí nedojde k výraznému propadu, předběhne v úspěšnosti letošní rok ten loňský. Přitom právě rok 2017 se měl nést v duchu stagnace. Za několika omezeními České národní banky totiž stojí předluženost českých domácností. Ty místo toho, aby polevily v zadlužování, se bojí, že přijde ještě větší zpřísnění hypoték, a tak chtějí využít poslední šance. Na druhou stranu za vysokým objemem poskytnutých úvěrů stojí předražené nemovitosti, jejichž ceny stále stoupají.

Banky se o nové klienty perou, přesto nelákají na hypoteční akce

Hypoteční trh žije vlastním životem, jen minimum bank podporuje sjednávání hypoték lákavými akcemi. Spotřebitelům tak nezbývá než porovnávat aktuální nabídku na trhu a vybrat si tu nejvýhodnější. Online lze srovnat nabídky na Půjčka.co, kde získáte dokonalý přehled o jednotlivých nabídkách bank.

Využít můžete také online kalkulačky, které vám pomohou zjistit, kolik za půjčení vámi požadované sumy zaplatíte. Výpočet hypotéky rozhodně nepodceňujte, díky němu si můžete nastavit různou dobu fixace a délku splátky a vypočítat si tak, jak vysokou splátku budete muset pravidelně každý měsíc platit.

Ač hypotečních akcí není přehršle, některé banky nové klienty lákají na výhodné úvěry. Jednou z nich je například Raiffeisenbank, která nabízí snížení úrokové sazby o jeden procentní bod, a to z 3,09 % na 2,09 %. Stačí, aby si žadatel o hypotéku sjednal a aktivně využíval také bankovní účet. Na nízkou úrokovou sazbu nově láká i Air Bank. Banka od konce září letošního roku nově poskytuje hypotéky s velmi nízkou úrokovou sazbou od 1,99 %.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.