crop-733590-slevy
22.5.2016
Kategorie: Ekonomika

Za špatné potraviny mohou ti, kteří je kupují

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 22|05|2016

Nedávno přestal v Dolním Němčí na Zlínsku pěstovat česnek místní velkopěstitel. Lidé sice slovně uznávají jeho kvalitu, ale dávají přednost levnějším, i když daleko horším produktům z Číny. A tak je to i s jinými potravinami.

Také je třeba vyvrátit nesmysl o údajně kvalitních potravinách za komunistů. Ve skutečnosti chleba zplesnivěl často už druhý den, rohlíky byly za stejnou dobu gumové a do salámu se mlely myši. Otřesné, ale pravdivé svědectví podává pamětník a bývalý zaměstnanec zlínských jatek Jaromír Merhaut, který tam pracoval v letech 1979 – 1986.

Mnozí lidé také vykládají, jak preferují české potraviny, ale když se jim podíváte do nákupního vozíku, tak poznáte, že lžou. Čili takové to čecháčkovské, „mámo, to je láce, naber toho, co se dá.“ Ale pak ať si tito šetřílkové nestěžují, že jedí šunty. Mohou si za to sami.

I u nás se dají koupit kvalitní potraviny, například mléčné výrobky od různých minimlékáren. Já sám nakupuji tak vynikající jogurty, sýry a máslo, které tady za socialismu nebyly ani náhodou. To jsou totiž produkty pocházející z krav, které se pasou na loukách, mají kvalitní krmivo a nejsou umístěny v těsných kotcích kravínů, kde dostávají mizerné žrádlo. A stejně to platí o pečivu, masu, uzeninách a dalších potravinách.

V obchodech, například menších farmářských, je kvalitní zboží. Samozřejmě také něco stojí, ale troufám si říci, že vzhledem k poměru cena-kvalita není vůbec drahé. Jistě, ti, co si myslí, že kvalitní jogurt dostanou za pět korun nebo špičkové klobásy stojí osmdesát korun za kilo, nebo šetří za každou cenu, jsou hlavními viníky krachu solidních domácích výrobců potravin a toho, že u nás kvalita některých potravin není nejlepší.

Kdyby je nekupovali, nebudou je prodejci nabízet.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2017: *****

Jan Marek 100,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Slavomír Vítek 100,- Kč, Drahomíra Pacáková 500,- Kč, Karel Petrů 100,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, ing. Dagmar Husáková 2000,- Kč, ing. Milan Sobotka 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Karel Váňa 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Tomáš Navrátil 400,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 500,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,92 out of 5)
Loading...
loading...
86 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.