17.7.2014
Kategorie: Politika

Z.Škromach: Jourová má být vykopnuta na eurokomisařku pro její neschopnost vést ministerstvo

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 18|07|2014

„Budeme hrát v Evropě 1. ligu!“ sliboval na předvolebních billboardech Jan Keller, leader kandidátky do Europarlamentu za ČSSD. Jak se taková liga po česku hraje předvádí jeho stranický šéf, předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka i vítěz eurovoleb, Babišovo hnutí ANO.

 

 

V první řadě jde o peníze. V případě naší současné vlády hlavně o ty evropské. Musíme mít zákon o státní službě, jinak je nedostaneme, musíme čerpat, musíme rychle vytvořit hodně projektů, jinak dostaneme málo, máme v Bruselu nachystáno, evropské dotace nám rozhýbou ekonomiku, musíme se proinvestovat k blahobytu! Nic jiného od našich vrcholných představitelů téměř neslyšíme.

 

I president Zeman jmenoval bez ohledu na platné zákony na post ministra financí člověka bez platného lustračního osvědčení jen za příslib projednání onoho zákona o státní službě, bez kterého by prý Česká republika nedostala z Bruselu příští rok sociální dávky. Obětoval, chudák, svoje svědomí a přesvědčení pro dobrou evropskou věc! Obětoval se pro rozvoj vlasti a další cyklostezky i kruhové objezdy! Vláda bude proevropská i sociální a europeníze k nám za to potečou proudem!

 

Jaký je však reálný současný stav? Ze všech slibů koalice se podařilo splnit zatím jen jeden: Stát se bude řídit jako firma. Firma Andrej Babiš a spol., kde majitel a výkonný ředitel v jedné osobě právě dokončuje kádrovou „obrodu“ ku svému obrazu a „čestný předseda správní rady“ Sobotka se nestačí, se svojí stranickou buňkou, koukat kde co zrovna lítá. Takže od počátku vládnutí tohoto podivného propletence klientelistických vztahů a příjemců dotací či jiných erárních peněz se neřeší nic jiného než obsazení trafik, utažení daňových šroubů a právě zákon o státní službě, který má dobyté pozice zabetonovat.

 

To se však hrubě nelíbí opozici od mateřského prsu „oposmlouvy“ odstavené. Vždyť i ona má zájem o dostatečný přísun státního „sociálního“ ovsa pro svoje sedřené koně. Tedy zalehla na matrace a o koryta je odhodlána bojovat do poslední muže, do posledního řečmi zemdlelého poslance, ve středu a v pátek.

 

Mimoděk tak poukázala na „kvalitu“ našeho leglasivního „rámce“. Jednoduchou obstrukční kličkou prý zabrání přijetí inkriminovaného zákona. Pokud ano, znamená to, že by nemusel být již nikdy žádný další zákon přijat. Ne, že by to bylo tak špatné, zákonnou džungli máme již zaplevelenou více než dost, ale je to vůbec možné jaké kostlivce má naše legislativa ve skříni?

 

 

Vláda ústy svého premiéra však kontruje, že si Kalousek a spol můžou žvanit co chtějí, neboť služební zákon už je vlastně od roku 2002 dávno přijat, akorát se tak nějak jen nedostalo na iniciování data jeho účinnosti. Kocourkov? Slabé slovo … Má tedy smysl zákony vůbec číst? Má smysl se těmito nedodělky a zmetky vůbec řídit? Má smysl zákony dodržovat, když všude jsou nějaká otevřená vrátka pro jejich obcházení?

 

Vláda tedy vyslala na parlamentní a mediální bojiště o služební zákon Jiřího Dienstbiera, který má za úkol předstírat činnost a velcí kapři se dále věnují svým primárním klientelistickým bitkám. Nejnověji o eurokomisaře. Vláda proevropská, tedy jistě dobře připravená. Jen to ale šéfovi firmy nevyšlo s Teličkou, zvedla se opona a fraška se již hraje v přímém přenosu. Muži a ženy se tahají jak králíci z klobouku, portfolia se licitují ještě primitivněji. Budeme mít evropského „ministra – ministryni“ přes ryby, raky nebo jazykolamy?

 

Bohuslav Sobotka je z toho již tak vyčerpaný, že si raději jel nechat sladit noty přímo do Bruselu. Když nabídneme tohoto králíka, co bude? Když jiného nebo jinou, bude více? Tak se hraje první evropská liga po česku! My holt máme tolik vynikajících hráčů, tolik vysoce kompetentních odborníků, že sami ani téměř po roce kutí piklí nevíme, komu ty evropské kopačky nazout. Ano, první liga … trapnosti.

 

Celému tomuto povídání dá pak interesantní rámec vyjádření senátora za ČSSD Zdeňka Škromacha na jeho facebookovém profilu:

„Sluníčkovým ránem s trochou pošty a restů. Ale bez kafíčka by to nešlo. Tureček hned nahodí myšlenky. Že nám evropský lidovecký supereurokomisař vnucuje za eurokomisařku Jourovou, kterou prý už si s ním kuloárově domluvili naši lidovci s Babišem nemá smysl ani komentovat. Zase jedno vykopnutí za neschopnost. Nějak si totiž nemohu vzpomenout, co vlastně tato paní jako ministryně dokázala vytvořit natož prosadit. Užijte si léta přátelé. Hezký den.“

 

 

Tedy taková hezká tečka za tím naším případem (Cimrmanologové vědí), která výše uvedené názorně sumarizuje. Vládní koalici tahanice o trafiky a koryta pomalu rozkládají. Sobotka slábne více než je únosné. Hodně lidí v ČSSD je z toho všeho dosti rozladěno. Mám pocit, že takto se hraje tak maximálně okresní přebor.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.