dane
6.1.2017
Kategorie: Ekonomika

Z již jednou zdaněných peněz znovu platíme nejméně dalších 5 daní

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ZBYNĚK NOVOTNÝ

Z již jednou zdaněných peněz ZNOVU občan platí dalších 5 daní. Tohle si lidé neuvědomují. Nevěříme?

Takže zaplatíte daň z příjmu. Tyto peníze by již neměly být daněny. Jenže při nákupu čehokoliv platíte:

1. DPH
2. Spotřební daň
3. Daň firmy započtenou samozřejmě v ceně výrobku či služby (je to tak firma si jí prostě MUSÍ započíst do produktu aby jí měla z čeho platit) a dále:

Sociální a zdravotní „není daň“. Sociální je solidární platba zdravého jedince v produktivním věku na současné důchodce a invalidy. Zdravotní – prostě pojištění – aby člověk neplatil za operaci zlomené nohy statisíce až miliony.
Jenže – to by měl platit každý stejně a ne tak – že kdo vydělává víc – platí víc ač dostane stejně. Takže pro více vydělávající se vyvrbí další dvě daně:

4. Ukrytá v sociálním.
5. Ukrytá ve zdravotním.

Takže … Z jednou zdaněných čistých peněz se opravdu platí dalších 5 daní. Je to akorát vychytralý podvod. Kdyby to platil člověk přímo jednou – tak by to bylo vidět a mohla by vzniknout masová občanská neposlušnost.

Takhle to nejde! Zkuste neplatit daně DPH a spotřební když jsou v nákupu. Prostě nakoupíte a daň je zaplacena. A k tomu navíc daň z příjmu. O TÉ SE ROVNOU LŽE! Prý je to rovná daň. Ne. Je to poměrná daň s rovnou sazbou.

Tato daň je vlastně vybírána NEOPRÁVNĚNĚ. Každý od osmnácti po důchod – neinvalida by měl PLATIT STEJNOU ČÁSTKU. To je rovná daň. Copak majitelé bytů v domě – se skládají na provoz domu podle toho, kolik kdo vydělává???

Ne každý byt platí stejně. (pomíjíme velikost bytu a osoby – jde o princip). Stejné je to se státem. Občan užívá „náš domeček“ – tak má každý platit rozpočítanou částku – náklady děleno počet plátců = stejný příspěvek na provoz státu. Jééé to by bylo moc – co uklízečka? Musíme být solidární – dopytle to jsme solidární už v tom sociálním k těm co jsou senioři v důchodu a co jsou těžce invalidní – to je solidarity až až.

Vtip je v tom – že ta částka by nebyla velká – kdyby se platil skutečný nezbytný provoz státu. Takže ani ne tak kumulovaná daň jako ROZESTRKANÁ DAŇ VŠUDE MOŽNĚ ABY TO TAK NEBILO DO OČÍ. Ona by revoluce a nepokoje byly – kdyby se to platilo celé měsíčně najednou. A rovně. Tolik kolik stát chce děleno počet lidí – a šupky zaplať třeba 15-20.000 měsíčně.

Uklízečka by se dostávala neustále do mínusu. Dělník také. A ten kdo vydělává i nadprůměr by měl sotva na zaplacení bytu a suchých rohlíků. Nebo při poměru vydělal sis 50.000? Odevzdej 30.000 a nech si 20.000. Vydělal sis 20.000 – odevzdej 12.000 a nech si 8.000. To by bylo hned řevu.

V tom je ten trik – lidé si zvykli, rodí se do toho a vnímají to jako normální. A je co prošustrovávat, prodiletančit, rozkrádat, vykrmovat tuny parazitů a mafií. Všiměme si – nikde není vidět výsledek toho obřího výběru. Ani na tak zjevné věci co se dá dobře počítat a kontrolovat ne…

Poznámka redakce PP: A k těm výše uvedeným 5 daním je třeba však ještě připočíst další, které se skrývají třeba za různé „poplatky“ – za ČT a ČRo, za dálniční známku atd. atp. …

ZDROJ: Fcb

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.