24.2.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Z EU volají, „dejte Romům vzdělání“….

Sdílejte článek:

STANISLAV JANSKÝ

 

Agentura EU pro základní práva (FRA) provedla studii na vzorku 22 tisíc Cikánů s „překvapivým“ výsledkem. Zjistila, že většina Cikánů v Evropě žije hůře než většinová populace. Soudný člověk by si sice řekl, že se kvůli tomu nemusí dělat super drahá studie a stačí se zajít mezi Cikány podívat… Jenže to „nejlepší“ si zadavatelé studie nechali na konec. Za problémy Cikánů může podle nich většinová společnost a její údajné „protiromské a diskriminační“ postoje. Jako řešení agentura nabízí oblíbené cliche „dejte Romům vzdělání“.

Jenže….. Vzdělání se nedává, o vzdělání se usiluje…Tedy pokud si diplom „nekoupíte“ někde na ulici v Jihovýchodní Asii. Jinak je k jeho získání potřeba úsilí, píle, sebeobětování a občas osobní iniciativa. K získání vzdělání, ale musí obvykle položit základy rodina. Například tím, že rodiče již od mala dětem kupují knížky, učí se s nimi atd. Když se zeptáte běžné české, nebo německé, či slovenské rodiny, tak to budou považovat za samozřejmost a povinnost rodičů. To je ale v cikánském prostředí jev neznámý. Tam rodiče o vzdělání dětí nemají valný zájem. Raději s nimi celé dny koukají na televizi, či je nechají řádit na ulicích a v hernách. Navíc jim většinou svým zahálčivým a parazitujícím životním stylem dávají špatné osobní příklady.

 

Normální člověk by si řekl, když je někdo líný a nechce svůj uděl zlepšit, tak asi bude žít ekonomicky hůře než ti ostatní. Jenže někteří multikulturní rozumbradové to tak nevidí. Budou křičet pozoruhodně české obraty jako „deprivovanost Romů“, „vyloučené lokality“ apod. plně v rámci politicky korektního newspeaku. Ten má zamaskovat jejich touhu sáhnout si do našich peněženek pro peníze, které opět chtějí promrhat a částečně urvat pro sebe.

 

Proto se nyní musíme obávat nejhoršího. EU bude chtít na „vzdělání“ Romů opět vydávat nemalé prostředky daňových poplatníků. Kde takové peníze vezme? Možná vymyslí nějakou romskou daň, či prostě bude požadovat obecné zvýšení daní… Jenže takových pokusů již tady bylo…a výsledek žádný!

Závěrem tedy musíme konstatovat, že dávat vzdělání Cikánům nelze. Oni sami ho musí chtít získat. Tady žádné překážky nejsou, neboť naše společnost dlouhodobě vzdělání podporuje. Ano, vzdělání je stále více méně zdarma i pro Cikány. Mohou ho tedy získat za stejných podmínek jako ostatní Češi….a nikdo jim v něm nebrání a nikdy nebránil..jen musí chtít…!

 

Je tedy patrné, že z výše studie bude mít jediný prospěch agentura, která ji prováděla a pak asi ti úředníci, co rozhodovali o jejím zadání…jinak nikdo….! Jako obvykle…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2017: *****

Tibor Csillaghy 600,- Kč, Nunn s.r.o. 300,- Kč, Jozef Vaškovič 1350,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivana Petrová 300,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Josef Malý 100,- Kč, Flégl kovovýroba s.r.o. 1000,- Kč, Monika Dobruská 200,- Kč, Magdaléna Machová 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Zdeněk Drozen 1000,- Kč, Jiří Tomáš 500,- Kč, Renata Mejzlíková 150,- Kč, Ladislav Janda 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ivana Vrbková 500,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Luděk Procházka 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 12 800,00 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...
loading...
14 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.