13413617_889141811213650_8458620551493292417_n
12.6.2016
Kategorie: Společnost

Vznikají nové kasty – to moc demokratické není

Sdílejte článek:

IVAN TURNOVEC 12|06|2016

Francouzská revoluce, a vše oč usilovala pod svým heslem „rovnost, volnost, bratrství“, je minulostí (paradoxně i s franky na kterých byla tato slova vyražena). Že si nejsme rovni, je nám velmi razantně připomínáno, předváděním tzv. „elit“ na jednotlivých televizních kanálech. To abychom pochopili, že stejně jako za komunistické vlády, je tady vrstva těch kteří jsou si rovnější než zbytek národa.

S arogancí moci a „mocných“ se setkáváme každodenně. Pro někoho prostě žádné zákony ani předpisy neplatí. 

Parlamentním elitářům „masy“, podobně jako v minulosti vedoucím soudruhům komunistické éry, nestojí během volebního období za povšimnutí. Pouze před volbami do parlamentu či senátu, jim něco slíbí, rozdají pár úsměvů a nějaký ten gulášek k tomu. Ve chvíli, kdy je ty hloupé masy zvolí, divadelní představení skončí.

Mýlil by se ten, kdo by předpokládal, že jde jen o jednotlivé nafoukané konzervativce a liberály. Také údajní „socialisté“ (o komunistech nemluvě) se cítí být lepší kastou. Jsou beztrestní, rozhodují o svých platech a dalších prebendách.To je také to hlavní co je zajímá. Stranické souputníky nenechají padnout. Trafik v podobě funkčních míst ve státní správě i polostátních podnicích, je stále dost, a pokud nějaké chybí tak se vytvoří.

U „soukromých podnikatelů“, hlavně těch vzniklých za státní prostředky, je situace ještě jednodušší –zaměstnanci jsou „materiál“ a komu se něco nelíbí, může jít. Doba hájení skončila, erární „kapitál“ je všemocný (kamarádi politikové, bez ohledu na to ze které jsou politické strany, to dobře vědí). Ostatně výhody prominentů režimu byly tím prvním co po „sametové revoluci“ staronová vládnoucí vrstva přijala za své.

Školská reforma vzdělání, připravená koalicí pro „masy“, funguje ke spokojenosti celé vládnoucí elity. Tím hlavním cílem přeci je, implantovat té pracující části společnosti (bývalému proletariátu i drobným živnostníkům) pozitivní vnímání současnosti. Je nutno, aby byl každý spokojen se svým postavením, řádně platil daně a ctil své vládce, kteří rozhodují za něj a kterým do toho nemá co mluvit. To jen hloupé devatenácté století pobláznilo nevolníky, představa rovnosti příslušníků druhu Homo sapiens, je v nové době přežitá.

Někdy to vypadá, jako by se současná kasta našich vládců vzhlédla v hlubokém středověku, nebo se jí zalíbily úvodní partie Huxleyho románu Konec civilizace. Cílem vládnoucích elitářů je vytvoření přísného kastovního rozvrstvení společnosti, rozdíl proti minulosti je jen v tom, že místo rudé knížky jsou důkazy „kvality“ v jiných barvách a majetkových poměrech.

ZDROJ: Ivan Turnovec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 048,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.