miscellaneous-beer-wide-hd-wallpaper-for-desktop-background-download-free
17.10.2017
Kategorie: Ekonomika

Výtoč piva v hospodách dramaticky klesá

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

J. FRANĚK

V pondělní ekonomické rubrice Lidových novin vyšel článek, z nějž vyplývá, že výtoč piva v hospodách od doby platnosti tzv. protikuřáckého zákona dramaticky klesá. Dosud o 4,2%, což je prý zhruba 51 miliónů (!!!) piv.

Abstinenti a nepřátelé piva radostně vyskakují ze židliček, zahajují oslavné tance…

Jenže, naproti tomu stejně, ne-li větší měrou, vzrostla spotřeba piv, nakoupených v obchodech, zvláště pak plechovkových.

Abstinenti přestávají tančit, zklamaně usedají zpět ke svým přeslazeným, chemikáliemi nadupaným limonádám…

Je však třeba dodat, že jde o údaje ZA LÉTO, tedy za dobu provozu „zahrádek“. Počkejme si na údaje za zimu, ty budou, milí zlatí, o mnoho zajímavější.

Co k tomu dodat? Jdu-li kolem některé z místních hospůdek, je to smutný pohled. Nikde nikdo, jen „zákonem chráněný“ hospodský smutně pokuřuje před vchodem. Zatím propustil personál a přežívá ze zednických obědů, které zvládne sám levou zadní. A čeká co bude dál.

No, co by bylo? Nic světoborného, jak už to tak chodí. Až se hospoda zavře, předjednáno je zřízení obecní klubovny v takto opuštěných prostorách.

Kdo na tom ztratí je rovněž jasné: za prvé náš milý stát. „Lahváče“ do klubovny se nakoupí u spřáteleného obchodníka, bez EET zato s odpovídající slevou. Popravdě, nedovedu si představt to ožralství, přijde-li pivko na 8,-Kč vč. příspěvku na topení, a panák … radši ani nemluvit.

A za druhé samozřejmě turisté, kteří si zde už své pivko nedají.

No a? Stát si za to může sám. Co si asi soudruzi z ČSSD mysleli že dokážou svými náckovskými buzeracemi? Bylo skutečně tak těžké prostě rozdělit hospody (byť třeba jen ony lidové, dříve tzv. „IV kategorie“), na kuřácké a nekuřácké, třeba dle toho zda majitel-výčepní sám kouří a tudíž není koho ochraňovat? A měl-li soudruh Ludvík XIV. skutečně natolik na srdci blaho přátel nekuřáků a nikoli jen své vlastní zviditelnění, mohlo jeho ministerstvo z dotací EU v každé obci zřídit státní nekuřáckou nálevnu, kde by za pultem mohli obsluhovat například neúspěšní političí kolegové, nezaměstnaní cikáni a podobně. Stačila by laciná buňka pro tři hosty, víc se jich nesejde. Utrácí se přece za větší nesmysly, nebo ne?

A nešťastní turisté? Inu, koho´s volil, moudrý Pražáku..?

Ale jak už říkal, o nic moc nejde. Pokud si snad kdo myslí, že Čechy skutečně nejsou USA s jejich hamburgrovou „kulturou“, a že jde o cílenou likvidaci staleté národní hospodské shromažďovací tradice, může to dotyčným soudruhům z ČSSD u voleb řádně osladit.

Nechce-li, pak stačí nakoupit plechovky, a pozvat kamarády domů. Místo se najde, například zcela dostačující obouchaný, již nepojízdný větší přívěs přijde na pár tisíc. Pár stolků, židlí… A „lahvoně“ vyjdou o mnoho levněji než bývalé pivko v knajpě.

franek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 5 533,00 Kč
Vybráno 15.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.