infinitymini_komfort-800x650
6.1.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Vyberte si sedačku pro život

Sdílejte článek:

(PR)

Ať už zařizujete nový, či rekonstruujete stávající obývací pokoj, velmi důležitou roli hraje volba sedací soupravy. V moderním interiéru je totiž nejvýraznějším prvkem celé místnosti, navíc musí splňovat určité úlohy. Například by měla poskytnout prostor pro usazení návštěvy.

Na velikosti záleží

Ono se sice říká, že čím větší sedačku si pořídíte, tím je to lepší, ale ne vždy se dá tohle pravidlo uplatnit. Pokud do malého pokoje postavíte sedací soupravu do U, bude tam působit nepatřičně. Naopak v obrovské místnosti je škoda šetřit místem. Každopádně se ujistěte, že budete mít dostatek prostoru na procházení. A pamatujte – méně je někdy více, pokoj pak působí vzdušněji.

Kůže versus látka

Za koženou sedací soupravu si sice připlatíte, ale vyplatí se to. Například pokud máte malé děti, jde o velmi dobrou investici, jelikož se lépe čistí. Ani látkového povrchu se nemusíte úplně vzdávat, ale zapomeňte na bílou a jiné světlé odstíny. Co byste naopak opomenout neměli, jsou látkové potahy. Pořiďte si raději rovnou dvoje, ať je můžete střídat a pravidelně prát. Bude to potřeba.

Co se týče barev, nejspíš vás moc nepotěšíme. Trendy jsou především světlé odstíny, které vnesou do interiéru svěžest. Na druhou stranu je nezbytné počítat s dětmi a domácími mazlíčky. Někdy je prostě lepší módu oželet a zaměřit se víc na praktičnost.

Sedačka u stěny

Aspektem ke zvážení je i umístění pohovky v místnosti. Spousta souprav je řešená tak, že zadní stranu je potřeba přirazit ke zdi (bývá neopracovaná). Rohová sedací souprava zase svádí k umístění do rohu, není to ovšem nutné. Zato se dá využít k optickému oddělení prostoru (např. kuchyně od obývacího pokoje).

Hlavně uspořit prostor

Snažte se na pohovku dívat nejen jako na kus nábytku určený k sezení, může být multifunkční. Když si koupíte rozkládací sedací soupravu, poslouží jako lůžko pro hosty. Do sedačky s úložným prostorem zase ukryjete třeba lůžkoviny.

Vlastností, kterou jsme nezmínili, je celkový design. Některé sedačky jsou vysoké, jiné spíš nižší. Vyrábí se zakulacené i hranaté tvary, s opěrkami i bez nich. Mluvit by se o tom dalo donekonečna, ale lépe uděláte, když si je prohlédnete na vlastní oči. Nemusíte se zvedat, podívejte se například do e-shopu Dona-shop.cz, kde prodávají moderní sedací soupravy za rozumné peníze.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 622,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.